Death Metal

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Chemist 27. 4. 2008 22:43

Co se týče samotného death metalu - ee.
Jo, zkoušel jsem, vážně jsem zkoušel, ale jediné, co jsem byl schopen zkousnout, byl melo death.
Tady v podání Soilwork nebo In Flames (ale pokud možno, preferuji SW díky mnohem vyspělejšímu vokálu).
Ze samotných death kapel mám doma nakonec všeho všudy tři alba.
Nocturnus - Ethereal Tomb
Atheist - Elements
a jednu Sepulturu, nevzpomenu si jakou.

Death jako žánr sám o sobě se mi nelíbí, ale plně uznávám jeho moderní vizáž, pokud se jedná o technické a řemeslně dobře odvedené práce.
Z drtivé většiny nesnesu growl, ač v jiných odrůdách ho snesu klidně i více, ale v kombinaci s akčními bicími a příliš řezavými riffy se mi z něj zvedá kufr. Ale nic proti němu.
Čistý vokál je přesto mnohem lepší (třeba právě Soilwork).

Přesto právě v současné době tendence In Flames a Soilworků sleduju s nechutí, že jsem si třeba ani nekoupil nové album SW. Figure Number Five tak pro mě zůstává nejlepším melo death albem doposud.

Vím, že v deathu nemám naposloucháno dost, abych mohl hodnotit s čistým svědomím, ale to, co mám v hlavě, mi stačí, abych věděl, že death, stejně jakožto brutal death, black a spol. mi k srdci nepřirostou.
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ConPower 5. 5. 2008 13:44

2 Chemist: Jé, tak tady mám ti toho hodně co říct. :)

Že by SW měl mnohem vyspělejší vokál? No, dost možná jo, Björn je dobrý zpěvák (hlavně teda používá častěji čistý vokál), kdežto Fridén nic moc poslední dobou. Jinač určitě doporučuju italský projekt Disarmonia Mundi, kde zpívá právě Speed (Björn "Speed" Strid, zpěvák SW, kdyby někdo nevěděl). Hudba je podobná, ale řekl bych, že DM hraje o něco progresivněji. Hodně melodická, dostatek sólíček, vokál jak growl, tak i ječák a čistý vokál.

Sepultura hrála death spíš z kraje působení, na začátku devadesátých let přešla k thrashi/groovu až nakonec teď je někde na pomezí thrashe/HC bych řekl.

Technický a progresivní death mám taky rád, z technických věcí Martyr, Quo Vadis, Decapitated, Nile, z progresivních Opeth, Into Eternity (doporučuju, dost melodické), Gojira, a pak někde na pomezí jsou Death.

A ještě k SW — mají i lepší alba než FNF IMHO. Teda nevím, co jsi slyšel, ale prakticky všechny před ním mi přijdou ještě lepší. Tobě by se hlavně mohl líbit A Predator's Portrait a Natural Born Chaos.

Další MDM kapely, které stojí za zmínku: Scar Symmetry, Arch Enemy, Noumena, Insomnium (dvě finské bandy, které hrajou podobně, ovlivněné doomem — melancholičtější MDM, hodně pěkně se to poslouchá, ale čistý vokál, hlavně u Insomnia, prakticky neuslyšíš), Mors Principium Est, The Duskfall nebo třeba ještě jedni z průkopníků At The Gates.
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ConPower 5. 5. 2008 13:47

A zvláštní příspěvek bych chtěl věnovat mojemu včerejšímu objevu. :-P

Američani White Silence, kluci kolem 17 let, hrajou MDM/TDM, dost dobře se to poslouchá. Hlavně by mě zajímal názor pánů jako hotspot, Ťuhýk nebo van_vren, pokud to tu objeví. :) Na Last.fm je celé jejich demo, 4 písničky. Pro mě jednoznačně palec nahoru a velký příslib do budoucna.
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 5. 5. 2008 19:08

Tak zběžně jsem poslechl ty skladby na last.fm. Je tam slyšet hoodně velká inspirace všemi zmíněnými vzory. Dneska asi jen těžko můžou přijít s originální hudbou, ale nesmí to být zase vykrádačka (když jsem pustil první skladbu, tak jako na mě vybafli starší In Flames, a není to jediný příklad). Hrát ale umí, a pokud je jim fakt 17, tak mají vcelku slušné předpoklady. Pokud teda neupadnou do té moderní metalcorové debility. Jen ten vokalista se mi moc nepozdával
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod hotspot 5. 5. 2008 19:16

Vidim to podobne (mimochodem, u Keeper of the Beast je docela zabavnej text, ale holt jsou jeste mladi), kazdopadne na ten vek je to slusnej start. Zpevaka bych taky vyenil, protoze zrovna tahle sorta vokalu se mi vubec nelibi.
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod ConPower 5. 5. 2008 22:56

O kom se dá říct, že je v MDM originální? :) Teda ne, že by to nešlo, ale je to prostě určitý styl a tihle kluci to hrajou hodně přesvědčivě.

A ten vokál... Koho mi to připomíná? Asi týpka z The Duskfall.
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 6. 5. 2008 17:55

Dobře, originalitu ani nechci, ale vlastní xicht to nemá. Je to zaměnitelný, nepoznáš je podle prvního poslechu. Ale na to mají ještě času dost...
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod hotspot 6. 5. 2008 18:06

ConPower: Kdyz uz mluvis o te originalite, napadlo me jedno letosni CD - Shrouded Divine od In Mourning, omrkni, mohlo by se ti to libit...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod ConPower 6. 5. 2008 20:26

O originalitě začal Ťuhýk. :D Jo, na IM jsem koukal, určitě se na to chystám. ;)

(Od kdy ty ses dal na francouzštinu?)
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hotspot 7. 5. 2008 08:21

Toho si nemusis vsimat, to tam mam abych vypadal jako intelektual :D
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 19. 5. 2008 07:26

Trošku to tu zase oživím - v pátek vyšla první deska holandské "all-star" kapely Hail of Bullets. Vřele doporučuju, pro mě zatím pravděpodobně nejlepší letošní death metalová deska :) Tady je jedna ukázka:

Hail of Bullets - Inferno at the Carpathian Mountains
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod sephiroth 19. 5. 2008 08:57

Zní to dobře... Akorát jsem to album našel zatim enem na bunalti a tam je to rozdělený na dvě části a jako dycky přes rapid a na něm nemám účet a myslet celej den na to, že si mám stáhnout druhou část alba, se mi moc nechce, no :-)
"Občas se pravda zjistí tak, že se spojí všechny malé lži dohromady a ty se odečtou od kompletní sumy toho, co je známo."
(Terry Pratchett - Zaslaná pošta)

To, že je něco ještě horší, nedělá špatné věci lepšími.
sephiroth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 29. 6. 2008 16:50

Morbid Angel jsou zpět! KONEČNĚ!

Konečně to vypadá, že nová deska není jen fáma - tohle je nová skladba, která zazněla na Hellfestu:

Morbid Angel - Nevermore
http://uk.youtube.com/watch?v=xRB_b4GHgzA
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 29. 6. 2008 17:17

Jedině Vader. I když po ztrátě bubeníka už je neposlouchám. Ještě doporučuju staré dobré Atrocity - spíš taková oddychovka :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 2. 7. 2008 21:06

Death metal is Dead :twisted:
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka