Death Metal

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod suk 14. 4. 2008 18:30

tuchyk: kdes ho sehnal? :-O ja cu taky!
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 14. 4. 2008 18:48

suk vlastní výroba 8-)
Ťuhýk 2.0 :)
Ťuhýk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 16. 4. 2008 08:51

Death sou z tohodle žánru jedna z mála kapel, kerý můžu kdykoli a kdekoli. Ti pánové totiž aspoň uměli hrát a měli nápady. A taky si Chuck dokázal vybrat bubeníka, ať už to byl Hoglan, nebo Christy, oba dva geniální mlátičky, kerý dneska skoro nikdo nezná - přitom vytvořili naprostý top metalového hraní..
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod sephiroth 16. 4. 2008 09:01

Ťuhýk: prý to byl průser, ale nevim, bo jsem tam nebyl. Inu pravda, Morbid angel jsou kvalitní kapela se nepřeplácanou imáge, ale ty pentagramy a obrácený kříže... ehm ehm... Koho tím chtějí oslovit? A teď nemluvim jen o Morbid angel ale o kapelách obecně. Laciná póza antikřesťanství, kde není žádná vlastní myšlenka (maximálně tak vybrané pasáže ze známé veselé knížky cirkusáka LaVeye) je ubohá. Pouhé automatické negování "všeho co dělají oni" bez vlastní myšlenky, invence a obsahu je bezduché a hloupé. Mimojiné proto jsou k smíchu satanisti. Když člověk věří v Satana, musí tím pádem věřit v Boha (protože si nelze vybírat jen to, co se mu zrovna hodí do krámu) a kdo věří v Boha je pánbíčkář, tudíž vůl :-) A pokud satanismus dotyčný nebere jako náboženské zaměření (setkal jsem se s úsměvnou teorií, že prý Satan je prý spíš něco jako matka příroda), tak označení satanismus je nepřesné, neboť Satan je prostě pojem z pánbíčkářské terminologie a přes to prostě vlak nejede. Ale ajem sorry, to už je těžce OT, takže to klidně smažte.
"Občas se pravda zjistí tak, že se spojí všechny malé lži dohromady a ty se odečtou od kompletní sumy toho, co je známo."
(Terry Pratchett - Zaslaná pošta)

To, že je něco ještě horší, nedělá špatné věci lepšími.
sephiroth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hotspot 16. 4. 2008 14:26

No nevim jak ostatni, ale mne ideologie a image kapel ve vetsina pripadu bud nezajima nebo ji beru s velkym nadhledem, a to plati hlavne pro zminene radobysatanase typu Dark Funeral nebo Gorgoroth (nedejboze Bordelaci) ... Jinym pripadem jsou skupiny jako Orphaned Land, ktere jsou do toho doopravdy pohrouzene a dost se to odrazi hlavne v muzice...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 16. 4. 2008 16:30

sephiroth - s lacinou pózou naprosto souhlasím. U naprosté většiny kapel to tak prostě je, a koho tím chtějí oslovit? Posluchače, nebo teda spíš ty, kteří vídí kapelu s obráceným křížem a hned po ní sáhne, páč je to "cool". Je jedno co to je zač, hlavně že si to koupí. Jde holt o peníze. Podívej se třeba na Glendu Bentona. Má obracenej kříž na čele, zpívá v kapele "Bohovražda", ale má deti, hraje si s nima (nejí je) a dokonce i o vánocích zdobí stromeček.... a teď si vyber...

Kapely z 80tek a začátku 90tek to braly také jinak. Tehdy to k image extrémního metalu prostě patřilo (čest vyjímkám). Třeba Number of the Beast od Maidenů. A řekne o nich někdo, že to jsou satanisti? Jako další příklad třeba už ty zmíněné Morbid Angel. Když hraješ death metal, tak máš v podstatě dvě možnosti o čem to bude - buď satanismus, nebo gore a prasárničky (nebo oboje :) ). Altars of Madness byla ještě plná jednoduchých a veselých textů a halekaček, ale když si vezmeš další, dospělejší alba, tak uvidíš inspirace Lovecraftem, nebo starosumerskými božstvy.

Dělal bych prostě rozdíl mezi protikřesťansky zaměřenou image a satanistickou. Rozdíl? Určitě. Vymezení se vůči křesťanství a dalším monoteistickým náboženstvím nemusí nutně znamenat satanismus. Jediná opravdu satanistická kapela, kterou jsem ochoten uznat jsou Dissection. Jon Nodtveidt byl magor, vrah a jánevimcovšechnoještě, ale on v to věřil. A taky proto umřel. Ale ukaž mi někoho dalšího. Zbytek jsou jen pozéři. Množství krve a nabodnutých ovčích hlav na podiu není měřítkem
Ťuhýk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sephiroth 18. 4. 2008 09:53

Každý sice mluvíme trochu o něčem jiném, ale nevadí :-)

Jistě, dark bububu imáge - a imáge obecně, nejen u metálu - je především o přilákání lidí, aby získali pocit výjimečnosti typu "podívejte se, jakej sem machr když poslouchám tohle" a v prvé řadě samozřejmě vylovení co největšího objemu peněz z kapes náctiletých spratků (resp. z pěněženek jejich rodičů), kteří ve své pubertální zmatenosti hledají modly, s nimiž by se mohli ztotožnit. Takhle prostě svět funguje, o tom žádná. Jenže potíž je v tom, jak pak rychle a jednodušše rozeznat kapelu, u níž je imáge součástí nějakého celku a kapelu, u níž je to jen čistě módní záležitost. Když si půjdu naslepo koupit album a bude to sračka, ztratím zbytečně nemalou částku peněz a čas. Když si album stáhnu, budu to mít zadarmo, ale ztratím čas, který bych mohl věnovat čemukoliv, ale jinému, než poslechu hudebního odpadu. Jistě, z těch kapel, co jsem si za život stáhl/koupil a poslechl, bylo i dost průměrných a pár vyložených sraček (ostatně bez toho by se ani nedala poznat opravdová kvalita, kdyby člověk zároveň neměl zkušenosti i s opačným pólem). Takže "obrázky" kapely nejsou směrodatné, poslechnout si úplně všechno prostě nejde, takže nezbývá než jít na jistotu (další alba již mnou oblíbených kapel) a přitom si trvale postupně rozšiřovat obzory (třeba za pomoci blogů s muzikou ke stáhnutí, kde vím, že mají kapelu X, která je skvělá, tudíž lze předpokládat, že kapela Y ze stejného zdroje taky bude dobrá).

Co se týče Deicide, k tomu se nebudu vyjadřovat, protože větu "ale má děti, hraje si s nima (nejí je) a dokonce i o Vánocích zdobí stromeček", jsem přesně v tomto znění viděl už tolikrát, že se nebudu vůbec divit, když se z toho stane obecně ustálená fráze ;-)

Cituji: "Kapely z 80tek a začátku 90tek to braly také jinak. Tehdy to k image extrémního metalu prostě patřilo". Prostě patřilo... Kdo rozhoduje o tom, co k čemu patří? Ať už hudebně nebo imáge? Je snad někde vytesáno do kamene, že metálista/rocker/jazzman atd. se musí oblíkat takhle a takhle, hrát je takhle, dělat jen tohle a tamto... S takovou by ani žádnej metál nevznikl, kdyby prostě někoho před pár desítkami let nenapadlo "a ted do toho pořádně třísknem!" (bráno s nadsázkou ;-) ) Právě progrese a tvůrčí nespoutanost dává vzniknout novým stylům, ze kterých se teprve až pak ustálí uniformní střední proud a nepsaná pravidla hraní a oblíkání atd. Když se smíříme s tím "že to a to prostě k tomu patří" a tečka, skončíme (např.)tak, že všichni budeme poslouchat akorát Cannibal corpse a nic proti, ale to je osud, který bych nikomu nepřál :-D

Number of the beast od Maidenů, no, satanismus v tom samozřejmě není, proč se svýho času rozhodli pro tuto tematiku nevím a ani to nehodlám řešit, protože abych řekl pravdu, ještě jsem nenarazil na heavy/power/speed kapelu, u níž by se obsah textů dal popsat jinak, než jen jako "Kachny, kachny, kachny..." :-)) Btw. svýho času dost rozvířilo vody prohlášení kohosi od Slayer, že jejich tehdejší výrazná satanská imáge byla jen takovým divadýlkem, protože jim to tehdá holt připadalo kůl. Tím je myslím řečeno vše.

Rozdíl mezi protikřesťanským zaměřením jako takovým a satanismem je nezpochybnitelný, ostatně nikdá sem netvrdil opak. Jde o to, že křesťanství a satanismus jsou dvě strany téže mince, tudíž satanista věří v Boha, tudíž je to vůl ;-)
"Občas se pravda zjistí tak, že se spojí všechny malé lži dohromady a ty se odečtou od kompletní sumy toho, co je známo."

sephiroth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 18. 4. 2008 16:24

Mluvíme asi oba o něčem jiným :)

Deicide - ano je to fráze, ale celkem bych tomu i věřil. Už jen kvůli tomu, že je Glenda pořád živej, i když kdysi prohlašoval, že až mu bude jako Kristovi, tak spáchá sebevraždu...

O tom, která kapela je dobrá a která je sračka si ale rozhoduješ jen ty sám (a kdokoliv jiný taky sám :) ). Přece když kapelu budou tři miliony lidí nenávidet, ale tobě se bude líbit, tak automaticky přece neřekneš, že je to srajda. Většinou se ale vyplatí jít po lidech, shánět se po dalších kapelách a projektech oblíbených muzikantů, jejich vzorů, případně zástupu následovatelů (když to bude stát za to, tak proč ne). Věčnou slávu Metal-archives, díky tomu jsem objevil spoustu kapel...

Ohledně té image, já narovinu řeknu, že když Slayer nahráli první desku, tak jsem ještě nebyl na světě, takže nevím kdo si vybral, že budou hrát v kůži, nosit dlouhý vlasy a dělat drsňáky. Ale z něčeho to vzejít muselo, určitá image, kterou si vybrali, musela něco znamenat. V dnešní době to už třeba tak není, ale ukaž mi třeba v osmdesátých letech nějakou metalovou kapelu bez dlouhých vlasů. Je to prostě vývoj...

Btw. svýho času dost rozvířilo vody prohlášení kohosi od Slayer, že jejich tehdejší výrazná satanská imáge byla jen takovým divadýlkem, protože jim to tehdá holt připadalo kůl. Tím je myslím řečeno vše.
- to je přesně o čem jsem mlvil v předchozím odstavci. Navíc u Slayer je to umocněno tím, že Araya je křesťan a normálně se k tomu hlási.

Satanismus je to rozebíraný v jiném tématu, ale nedá mi to ještě. Myslím, že je rozdíl mezi komediantem LaVeyem na jedné straně a opravdu satanistickými spolky na straně druhé. LaVey a nebo i klidně i Crowley byli takoví srandisti, kterým šlo hlavně o efekt (a o svolné ženy). Ale osobně věřím, že existují "undergroundové" sekty a spolky, které satanismus "dělají" trochu jinak. Samozřejmě, jsou to fanatici, stejně jako všichni další, ale nejsou to komedianti. Viz třeba MLO (aby bylo jasno, nezastávám se jich, jen v tom vidím prostě rozdíl).

A jen tak mimochodem, mohli bysme skončit ještě mnohem hůř než s Cannibal Corpse :mrgreen:

EDIT: a ještě k tomu divadýlku. Zrovna Slayer jsou případ, u kterých mi to vůbec ale vůbec nevadí. Pokud za ně mluví kvalitní hudba, která se mi líbí, tak je mi to jedno. Pokud je to ale vystavěný jen na efekt (cof, db a mooc dalších kapel, včetně v současnosti trendových žánrů jako metalcore a deathcore), tak od toho ruce pryč. To je hnus.
Ťuhýk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sephiroth 20. 4. 2008 15:12

Případ Deicide - Kdysi jsemm četl rozhovor s Glenem, kde se ho ptali na ten vypálenej kříž, esli je jako hard satanista a tak a on tam řikal, že to nemá z žádnýho náboženskýho přesvědčení, ale že kdykoli u sebe neměl v jakékoli formě obrácený kříž (na triku, jako přívěšek apod.), tak se mu stalo nějaký děsivý neštěstí, tudíž si to chtěl posichrovat a mít obrácenej kříž furt u sebe a tak zvolil tuto jedinečnou formu. Nikomu to neberu, proti gustu žádnej dišputát, jen by mě velmi zajímalo, jestli by postupoval stejně, kdyby mu stejnou ochranu před smůlou poskytoval notoricky známý obrazec kosočtverce s čárkou uprostřed... Toliko k imáge.

Ano, o tom, která kapela je sračka, rozhoduji já, akorát lid je vzpurný a vytrvale s odmítá podřídit mé osvícenosti :-D

Že Tom Araya je křesťan jsem nevěděl a nijak mě to nerajcuje, protože abych řekl pravdu, o osobnosti muzikantů se moc nezajímám. Z bezpečnostních důvodů. Člověk si ušetří spoustu zklamání typu "jak takovej ču..k může hrát tak dobrou muziku?!" ;-)

Jistě, nepochybuji o tom, že existují undergroundové sekty, které praktikují satanismus jinak, než jak je psáno ve veselé knížce LaVeye, nicméně pokud jsou tyto sekty opravdu "underground", tak se o nich nesmí dostat nic "mezi lid", pokud se o nich nic nedostane mezi lid, nikdo nic nebude vědět a pokud nebude nikdo nic vědět o "nějaké zahrabané sektě", je možno ji s klidem ignorovat (protože nic masivně neovlivní), jen je stačí občas vidlemi vyhnati ze své zahrady, pokud mi tam budou krást králiky k obětování.

Ano, vždy můžeme skončit hůř než u Cannibal corpse. Ale to, že je něco ještě horší, nedělá špatné věci lepšími." ;-)

Jinak co se Slayer jako muziky týče, uznávám je, ale neposlouchám, protože mě to prostě nijak neoslovuje.

pozn.: dneska nemám čas opravovat překlepy, takže za případně hrubky a jiné pravopisné errory se omlouvám.

sephiroth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 21. 4. 2008 16:59

No zbejvá dodat asi už jen amen, nějak jsem se v tom totiž ztratil :)

Ale s hodnocením CC nesouhlasím. Samozřejmě je to rozporuplná kapela a nikomu neberu názor na ni, ale rozhodně bych je nepovažoval za vyloženě tak moc špatnou, až nejhorší jak to píšeš ty :). Však mají i pár dobrých desek (The Bleeding, Vile, Kill). Jedinou velikou slabinou je bubeník, kterej umí zhruba dva různé rytmy, které už dvacet let různě kombinuje... a ty jejich malůvky od Vincenta Locka mě teda už taky moc neberou, to je pravda (hehe, ale mám jednu mikinu s artworkem Tomb of the Mutilated, to přiznám :D )
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod sephiroth 22. 4. 2008 07:30

Ztracen neztracen, hlavně že si rozumíme :-D

No, vždyť neřikám, že CC jsou nejhorší na světě (vždycky to může být horší). Však jsi to vystihl docela přesně - neschopnej bubeník a naprosto monotónní zpěvák (v growlingu se dá vykouzlit spousta poloh, barev a odstínů hlasu, než jen nudný chrčení jak když fotr odvedle kašle nad umyvadlem) ve výsledku znamená, že se jeden song slévá v druhý, druhý v třetí, všechno je to stejné, stejné, stejné, spáááááát... Dětské splatter zombie malůvky na coverech nejsou ani hezké, ani vtipné, jen trapné. Takže tak ;-)

sephiroth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hotspot 22. 4. 2008 20:30

Neco na odlehceni, recept na deathmetalovou hitovku:

Obrázek
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod sephiroth 24. 4. 2008 14:22

pjekné :D

sephiroth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ringlspil 27. 4. 2008 14:48

najlepsi je In flames a jeho melodic death metal...novy album je sice taky trosku.. zmiesany ale je to good
ringlspil
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 27. 4. 2008 17:27

nejlepsi je Death ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Předchozí stránkaDalší stránka