Poslouchate cesky rap?

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod S-Tony 17. 7. 2005 11:21

Tak to má k rapu daleko. Poslouchal jsem před 6 lety pár černoškých rapových kapel a tohle má k tomu fakt daleko.
Češi na rap nemají hlas. Není v tom žádná energie a ty sykavky. Na rap je třeba mít pořádný hluboký hlas. Rapovat nemůže každý hošík kterého to napadne. To prostě není rap jak má být, ale je to jen obkec skladby.

Je to stejné jako v jiných žánech muziky. Je tak 5% fatk dobrých a těch zbývajících 95% jen kopíruje a ještě blbě.
Víš...........
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Samuel Gordon 16. 8. 2005 12:42

Cesky rap je fakt super! Hlavne mozu Nase Vec. Ale jeste teda musim rict nejhorsi slovensky rap: Kontrafakt. To je jako fakt hruza. Asi si hosi mysli, ze rap = sprosta slova?! Hned v prvnim songu, jsem se dozvedel, ze su bu*erant.
MacBook 13" Late 2008 :: Core 2 Duo 2GHz :: 4GB 1067MHz DDR3 :: nVidia GeForce 9400M 256MB :: Intel 320 120GB SSD :: WD Black 320GB HDD :: Mac OS X 10.7 Lion
Samuel Gordon
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod IC3.M@N 10. 9. 2005 13:43

jsem.mp3 fakt dobrý :tleskani
IC3.M@N
Čtenář

Odeslat příspěvekod davidak 27. 11. 2005 12:52

Jo, Marpa poslouchám, stejně tak Indy a Wich(předevčírem jsem byl na koncertě a super), taky PSH.. Je to hudba spíš pro zábavu enž na hluboký zamyšlení, ale některý songy od IW maj texty docela dobrý.. A beaty v nich taky nejsou zlý..
davidak
Čtenář

Odeslat příspěvekod andels 27. 11. 2005 13:50

Rap umi jen cernosi ostatni sou totalni kopiraci na rap a cesi tam patri.....a ta pisnicka jsem.mp3 je desna a jak narazel Nokiac007 co poslouchaj ostatni? no rozhodne lepsi veci ktere maji aspon rytmus a je tam nejaka melodie ktera se aspon meni nebo ma vice podob ne furt to samy dokola jak na kolotoci..furt to same a oni tam melou kraviny (mluvim k cechum).....Poslechnete si cernochy nebo gangsta Rap a tam poznate CO je rap!
andels
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ES0 27. 11. 2005 13:51

IMAO, raperi jsou americti cikani :D
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod andels 27. 11. 2005 13:53

tak kdyz sou tak uspesni proc nerapujou v cesku :D
andels
Nadšenec

Odeslat příspěvekod christian 27. 11. 2005 14:49

Neposloucham
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod š.ť.á.p.i 27. 11. 2005 15:03

Jasne ze posloucham je to super.. Supercrooo, nase vec, divokej zapad,prago union, wich atd.. A shanim toho Marpa nema to nekdo?
nokia 5110,3310,3510i,philips530,alcatel756, nokia n-gage,6230i,6630,6233,N73ME,6500slide,N78, 5530xm, 5800xm, C7, lumia 820, LG G Flex2, honor 9 ...?
š.ť.á.p.i
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Alejandro Peréz 27. 11. 2005 15:08

andels píše:Rap umi jen cernosi ostatni sou totalni kopiraci na rap a cesi tam patri.....a ta pisnicka jsem.mp3 je desna a jak narazel Nokiac007 co poslouchaj ostatni? no rozhodne lepsi veci ktere maji aspon rytmus a je tam nejaka melodie ktera se aspon meni nebo ma vice podob ne furt to samy dokola jak na kolotoci..furt to same a oni tam melou kraviny (mluvim k cechum).....Poslechnete si cernochy nebo gangsta Rap a tam poznate CO je rap!

nejseš trošku nenávistivej? to je jako bys řek, že blues neumí nikdo jinej, než černoši na bavlněnejch plantážích. je vidět, že tý hudbě nerozumíš a že jí neposloucháš, tak tady na ní prosimtě neházej špínu.
Alejandro Peréz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod andels 27. 11. 2005 15:19

no rapu fakt nerozumim...ani me nijak neoslovil a proste se mi to nelibi jen sem se vyjadril :pozor2
andels
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Narcissus 27. 11. 2005 15:36

[quote="Alejandro Peréz";
nejseš trošku nenávistivej?..../quote]
S tím rapem má andels trochu pravdu. Nevím čím to je, ale český hiphop nemá energii toho černošského. Celé je to jakési syntetické, pořád stejné. Češi sice používají klasické hiphopové "grify" apod., ale nějak to není ono. Navíc texty jsou ve většině případu pořád dokola: reprezentuju svoje město, vyhulím se, sobotní pařby, zasraní skinheadi, zasraný systém, peace a respect. Opravdu kvalitních je jen několik skladeb napříč českým hiphopem, zbytek je jen taková omáčka. Kdo se trochu vytrhl z tohoto českého stylu je asi Syndrom Snopp.
Ale jinak je samozřejmě dobře, že se kluci čeští (ale i slováci a poláci) snaží a už tady něco dokázali. To se cení.

EDIT: Jo, a dobrý bělošský (i když americký) hiphop je třeba Brian Austin Green (Hrál v Beverly Hills) s albem One Stop Carnival. Bohužel jediné album, které vydal.
Narcissus
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Alejandro Peréz 2. 12. 2005 11:15

Tak jsem si teď schválně pustil jednu písničku od Indyho a Wiche a přímo jsem si k tomu čet text http://www.supermusic.sk/skupina.php?id ... id=&TEXT=1 . Nechci tu vystupovat jako nějkakej potrhlej zastánce hiphopu, ve skutečnosti se orientuju na úplně jinou hudbu. Jen mě mrzí, že spojení českej hiphop se hrozně zobecňuje, třeba právě dva výše jmenovaný jdou úplně jinou cestou než Marpo- ten se snaží napodobovat právě ten černošskej gangsta agresivní rap, kdežto IW ne, dělaj klidnej příjemně poslouchatelnej hiphop s kvalitníma textama s hlavou a patou, s příjemnym a nápaditym beatem.
Alejandro Peréz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Narcissus 2. 12. 2005 17:22

Indy & Wich na tom jsou jak píšeš, příjemný hiphop s dobrými texty, ale právě u nich se mi zdá hudba pořád stejná, je z toho cítit počítač a jakoby hudbu snad dělali na varhánkách Casio na čtyři tužkové. Ale naopak Wichova Du dolů je hodně dobrá.
Narcissus
Nadšenec

Odeslat příspěvekod andels 2. 12. 2005 18:02

me kamos rika, ze cesky rap je dobry kdyz tem textum rozumis, jenze me to pripada jako furt dokola okomylana pohadka...nezpivaji o jinym nez furt cosik s politikama, cajtama, sprejeri, vyhulove a ruzny....
andels
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka