Diskutujte o kapele System Of A Down

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Koby 16. 6. 2005 14:09

ConPower: Vůbec jsi to nepochopil...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 16. 6. 2005 14:22

Koby píše:conpower: Je to jasně vidět na posledním albu. Tvrdí to veškerá kritika, a poznal jsem to i já po prvních 3 skladbách. Ty skladby prostě jsou napsány chytlavě, tak aby se líbily, to je základ Popu, to aby se to líbilo pokud možno na poprvý a tak to sklízelo co největší uspěch. Jenomže co se líbí hned, tot aky rychle omrzí... Mě to ale vůbec nevadí že je to komerční, at to je. Většinou platí, že komerční jsou dobrý věci, protože dobrá věc se dostane do podvědomí lidí a tim se zkomercuje, to je celý. Známý kapely jsou prostě komerční, s tim nic nenaděláš, nekomerční sou kapely někde v ruzných klubech, ale ty se z 99.9% nedaj vážně poslouchat. Kdo umí, ten se proslaví, dřív nebo pozdějc, z toho plyne komerce. Já ti jenom řikám, že nepatřím mezi lidi typu: Je to komerční, fuj s tim. Já sem opak, je to dobrý, tak proč je nepodpořit... Takže mě komerce vůbec a v ničem nevadí.t/quote]

z 99,9%? a kzteré nekomerční kapely znáš? že můžeš takhle soudit? Jednak je hodně kapel, které nestojí o úspěch (komerční) hrají proto, že je to baví, ale nechtějí tomu věnovat všechcen volný čas, soukromí, práci... Navíc si myslím, že je spousta dobrýchj nekomerčních kapel... Ne vždy se mi líbí na poprvé, ale pak si na to zvyknu, pochopím, co chtějí říct a moc si to užívám... Přístup, že když je něco dobré, tak se to zkomercionalizuje podlě mě v hudbě neplatí... Ale pokud přehled o hudbě získáváš z rádia a televize, tak se ti ani moc nedivím..
AndrewJ
Přeborník

Odeslat příspěvekod Koby 16. 6. 2005 22:17

Myslím si o sobě, že muzice dost rozumim. Dělal jsem dříve kritika a recenzistu v jednom časáku, hraju 12 let na bicí, hrál sem v různých kapelách i známějších, sice třeba jenom jeden koncert ale i to je mysdlim si uspěch. Takže z TV přehled fakticky ale fakticky nezískávám. :D
Tady ten případ je naprosto ale nemlich to samý, jako třeba s U2. U2 maj hráčsky a kvalitně zahraný když to tak vemeš pouze první 2, ktreý se hodně lidem dost nelíbí. Pak přišli na to, že tímto se asi neproslavěj, vydali další album, kde jsou skladby založený na pár jednoduchcýh akordech a písničky jsou skladány celé jednoduše, s hlavním důvodem, a to zaujmout poslucahače. Tím, že zaumenš posluchače, tak se ti začnou prodávat i alba a už je to ta vaše komerce. Máte pravdu s tím, že co je fakt kvalitní, není vždy komerce. Jsou to jenom začátky. To samý je ted se SOAD, ze začátku hráli fakt super špičkový věci, těžký, všechno, "málokdo" to zahrál, pro normálního posluchače to bylo přeplácaný a hnusný. POstupem času je začli ovlivnovat penízky a popík, takže začli dělat to co dělaj ted. Tzn. jednoduchý, ale za to líbivý věci. Podívej se na statistiky prodeje ruzných alb u ruzných kapel. Zjistíš, že nejméně CD se prodávalo na začátku. To neni neznalostí kapely, to je tím, že se to nelíbí. Opakuji, já jim to nemám zazlé, to je prostě takovýá doba. Dělá to ted každá kapela. Srovnejte si puvodní a nynější alba kapel: Manowar, Helloween, U2, BonJovi, Kryštof, Peter Gabriel, Brian Adams, Papa Roach a já nevim čeho všechno... J8 teda vždy v posledních albech výše uvedených interpretů vidím jednoduchost a snahu zapůsobit na posluchače, což se daří. Znáte třeba Jirku Černýho, Myslim, že ten by vám to vysvětlil...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 16. 6. 2005 22:30

a co to byl za časák? já právě většinou zůstávám u těch prvních alb... ale některé kapely šlapou už hromadu roků to svoje a valí jim to..
AndrewJ
Přeborník

Odeslat příspěvekod Koby 16. 6. 2005 22:50

No, já samozřejmě taky zustvám u těch prvních alb. Prostě jsou daleko lepší. Jsou tvořeny, když ještě kapely měly nějký nápady :-) Já třeba poslouchám hodně ty věci, co jsem napsal nahoře. A u všech jsem si pustil ty současné alba, tj. zhruba od roku 1998 ( záleží jak ktreá kapela jak dlouho dokázala vzdorovat ) fakt jenom párkrát. A neexistuje kapela, která by měla super slba po celou svojí karieru nebo alba stejenho rázu. Každá kapela změkčuje, změkčuje a změkčuje... Princip je protě ten, co jsem psal výše už několikrát. To, že ted hrajou např. ty SOAD "měkčeji" a jednodušeji, tak lidi, ktreý poslouchají např art rock nebo pop nebo nějakej hard, to neurazí a poslechnou si to. Kdyby hráli pořád to co na začátku, budou je poslouchat pořád ti samí fanoušci + pár nových, což má ale taky něco do sebe... Tímto prostě oslověji daleko více lidí, to je celý... A mě tot ak trochu mrzí, třeba zrovna utěch Bonjovi, dřív docela slušnej metal, tvrdší rock, dneska se tomu říká kapela pro pubertačky. Jediná kapela, ktreá tohle nedělá a ktreá mě teda ted zrovna napadá je kapela Dream Theater. To je taky ale kapela jako hrom. Alba si pořád drží standart... Jenomže na můj vkus jsou až moc velký instrumentalisti. V čechách se říká, že neni parta, ktreá by to zahrála jako oni, to hjsem slyšel od hodně lidí. To sou fakt umělci až na pudu jako, tam má snad každej nějakou nejlepší konzeratoř někde v Kalifornii, jeden snad na tý škole učí. :-) Prostě vidět jedjich DVD nebo koncert je zážitek, jenomže to celý aspon pro mě zní jako takový chaoz, nemůzu si pomoct. Ale jsou co po hráčských schopnostech první liga... :-)
časopis se jmenoval report psal jsem povětšinou recenze alb nebo DVD, pokud nějaká byla.
Koby
Návštěvník

Odeslat příspěvekod decried 11. 11. 2005 21:09

Ten posledny album ma nejak moc nechytil, najlepsia skladba je asi cigaro.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zelik 12. 11. 2005 10:52

Já jsem dřív žádný jejich album neměl,když mi kámoš poslal BYOB tak jsem si stáh celý album a je dost dobrý :)
Zelik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod decried 12. 11. 2005 10:56

V tom pripade ti odporucam vsetky starsie.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 12. 11. 2005 12:34

Nevím.. Mesmerize mě opravdu za srdce nechytlo... ne jedné strané jsou tam prvky, které se mi líbí... na straně druhé jednoduchost, celá deská mi přijde jedno velké klišé. Co už... Já jsem vlastně SOAD nikdy neposlouchal nějak moc, víc si valím na čistém HC..
AndrewJ
Přeborník

Odeslat příspěvekod cibtom 12. 11. 2005 12:55

Nejlepší album bylo Toxicity! Máte už někdo Hypnotize?
cibtom
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zelik 14. 11. 2005 17:38

cibtom píše:Máte už někdo Hypnotize?z/quote]

Právě stahuju 8) :twisted:
Zelik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod djlooper 14. 11. 2005 19:34

Rád si od nich poslechnu skladby Chop Suey, Innervision, Psycho, Toxicity, Question...ostatní věci ani moc nemusím. A starší věci jsou podle mně lepší... :hm
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod buban 3. 1. 2006 16:58

a tak co?už mate někdo naposlouchany HYPNOTIZE? maji hosi kliku trosku to po mezmerize napravili...ale toxicity uz asi neprekonaji...
buban
Čtenář

Odeslat příspěvekod johnnym 22. 4. 2006 08:25

Mám, pravda - Toxicity se současným stylem už nejspíš nepřekonají, ale není to špatné album, dobře se poslouchá. Rád bych reagoval na tu jejich komerci a jak tu psal Koby, tak právě mně se moc nezamlouvá, že kvůli popularitě a penězům se přeorientovali trochu na jinou muziku a opustili svůj styl, který je zpočátku jejich kariéry zdobil, a díky němuž si získali fanoušky.
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec

Odeslat příspěvekod andyba4a 22. 4. 2006 13:33

první album SOAD co jsem slyšel bylo Toxicity a dost mě to chytlo. Už jsem slyšel všechna jejich dosavadní alba a musim říct že od dob Steal this album a Toxicity se jejich hudba trochu změnila. Je to o tom jak se kapela vyrovná s komerčním úspěchem a tvrdit že úspěšný metal = mainstream podle mě neplatí. Podívejte se na Slipknot, známá kapela a mainstream to rozhodně neni.

jinak moje nejoblíbenější od SOAD jsou Deer dance, Toxicity, Chop Suey a další :D
Nejhorší je to ráno, v poledne, večer a v noci jinak to ujde...

nevim proč se ve škole neproplácej přesčasy...
andyba4a
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka