Jak začít s hip-hopem?

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod funík 6. 12. 2009 19:12

chtěl jsem se zeptat, ač teda budu působit lehce jako úplnej tupec, jak začít s hip-hopem či prostě rapem, jakože prostě spíš pro vlastní pobavení, ale chtěl bych slyšet,jak to bude znít....prostě dejme tomu, mám texty a něco, na co to nahraju, a co s tim pozadim? nejakej program asi, kde muzu smichat stopy a nejaky beaty...sezenu kde, nevite? a prostě nějaký rady...tak když tak díky moc
funík
Čtenář

Odeslat příspěvekod andels 6. 12. 2009 22:00

No pokud by si sis chtel tvorit sam instra, tak bych volil Fruity Loops 8. Ma prijemne uzivatelske prostredi, proto je urcen pro zacatecniky. Dnesni verze uz maji mnohem lepsi zvukovou kvalitu, nez situace v roce 05, kdy jsem s timhle programem zacal :) Pokud na tom tak kreativne dobre nejses, tak ti pak doporucuju Ejay. Obsahuje mnoho samplu. Beaty, Pady, FX, Syntaky, Basy...cokoliv. Mozna bych ti doporucoval starsi verze z roku 2006, kdy to prostredi jeste neni tak chaoticke, jako dnes. Nahravat umi kazdy editacni program. To bych ti doporucoval Wavelab nebo Wavegold (ten je zdarma). Oba umi pracovat s VST pluginy, takze neni problem si pohrat se zvukem. Existujou i programy jako Reason, Cubase, Ableton...je toho mnoho. Zkousel jsem Ableton, ale ten je slozity, nepochopil jsem ho ani s navodem :))) Reason a Cubase jsme nezkousel. Staci najit nazory na internetu ;)
andels
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 6. 12. 2009 22:23

Pro začátek se nech kopat tak tři minuty do hlavy, aby se tvoje IQ dostalo na běžnou úrovneň Hip-hiperů. To pro začátek.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník