Stahujete, nebo kupujete?

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Scumo 12. 5. 2009 12:14

Ahoj,
zajimava otazka, stahujete hudbu, filmy, hry a pod. legalne, nebo nelegale, nebo kupujete originalky, nebo kopie?

Ja stahnu a pak koupim (spise hry a programy jako Adobe Photoshop):-)
Filmy stahuju a hudbu taky, ikdyz par CD mam legalne.
Piratstvi nepodporuju, tj. neuploaduju.
Scumo
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 12. 5. 2009 14:59

Stahuju. Kdybych něco opravdu moc chtěl, neměl bych problém si to koupit.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod maijkel 29. 6. 2009 18:51

Zajímalo by mě jetsli existuje vůbec na zemi nějakej člověk, jež vlastní nějakou hudbu či video a nidky v životě neměl nelegální tento software, music ... :lol:
maijkel
Čtenář

Odeslat příspěvekod Player. 29. 6. 2009 19:55

iba stahujem, v pripade zaujimavej hry si ju kupim.
Inak si myslim, ze to co sa robi ohladom nelegalneho stahovania hudby je nafuknuta bublina. Vydavatelstva sa nevedia prisposobit dobe a potrebam sucasneho cloveka a namiesto toho len placu, vymyslaju hlupe poplatky, pokuty. Osobne si neviem alebo skor nechcem predstavit ako to bude vyzerat za 10 rokov. Mozno budeme platit aj za pospevovanie melodie na ulici...
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 17. 7. 2009 12:05

Player.: co vymejslej hloupy poplatky, pokuty? Oni hlavne vymejslej naprosto zbytecny ochrany (nechci vedet, kolik takova ochrana muze stat ale na vysledny cene se to imho sakra hodne podepise. Pritom NEEXISTUJE zpusob, jak zabranit kopirovani. Kdyz pisu neexistuje, znamena ze neexistuje). Navic lidi, co tomu sefujou maj nejakou tu vilku i vic, par mercedesu v garazi, sluzku na kazdou cinnost. To neco stoji, takze zase se to zase promitne na cenu. Pak hromada dalsich zamestnancu, koncovej prodejce taky musi neco vydelat a pak musi zbyt i neco malo na autora....

Jeste dost zajimave je treba youtube. To uz je nejakej web3.0 - doted byl internet mezinarodni medium, kde hranice mezi staty neexistovaly. Ted ale je nekterej obsah dostupnej tam, nekterej jinde, obcas je nejaky video bezezvuku protoze nekdo ke klipu (kterej samozrejme delal pro pobaveni sam sebe, kamaradu a dalsich) dal obsah chranenej.

Ja stahuju. Nemam snad nic koupenyho, i kdyz to hodlam udelat. Platit mi problem nedela - mam zaplacenej Jabbim VIP (i kdyz nevyuzivam jedinou z vyhod), chodim na koncerty oblibenejch skupin (kdyz jsou blizko). A az budu mit dostatek penez, tak si koupim cd nekterejch kapel, ktery treba ani neposloucham. Jenom za to, jakej k tomuhle maj pristup....
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 18. 7. 2009 18:55

Já stahuji, tudíž dle českých zákonů provádím zcela legální činnost.
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 27. 7. 2009 23:16

Ja sťahujem... iba... nič čo mám v stojane alebo v PC nie je kúpené :)
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AliGiro 27. 7. 2009 23:20

taky tak nějak.Možná pár filmů, které jsem nikde nemohl sehnat jsou koupené
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 29. 7. 2009 12:58

Já zcela výhradně stahuju, a to nejen proto, že je to zadarmo, ale taky proto, že jsem líný zajít do obchodu, kde nemám jistotu, že to vůbec budou mít. Koupit něco přes internet taky trvá, než se to k člověku dostane. Spousta věcí se navíc už taky jinak, než stažením přes internet sehnat nedá.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 7. 2009 14:08

Často stahuju proto, že to nejde u nás sehnat. Ať už hudba nebo film.
Ve videopůjčovně taky nemají nic extra a ty dvd z časopisů za 50 kč tam si taky nic nevyberu.
A dát za jeden nový film na DVD třeba 500 kč to je moc. To už si raději zajdu to měnšího kina kde tovysílají za 80 kč na osobu.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 1. 8. 2009 07:59

Nemám problém koupit ani hudbu (dávám přednost nákupu přímo od kapel, pokud to nejde, tak alespoň přímo od labelu - snažím se vyhnout jakékoliv třetí straně) ani film (dneska vyšlo za těch 50 kč snad už všechno, a něco dokonce i víckrát). A hry zásadně ve výprodeji za pár šlupek, stejně moc už nehraju...
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 8. 8. 2009 17:19

stahuju a kopíruju navzájem s kámoši
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspot 28. 8. 2009 00:56

U hudby obojí, kupuju si hlavně srdcovky a nová alba od oblíbených kapel, naslepo to neobjednávám nikdy. Hudební DVD jen kupuju. Jinak u ostatních věcí download.

Filmy většinou stahuju, už jen proto, že do Blu-Ray přehrávače/mechaniky investovat nehodlám a v dnešní době 1080p ripů se do kupování DVD nějak nehrnu...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 28. 8. 2009 08:10

dalsi uchyl
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 28. 8. 2009 10:19

Proč?
eRiper
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků