sci-fi kniha

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod david1048 24. 6. 2012 17:42

Poraďte nějakou hodně dobrou sci-fi knihu.(14-17 let)
Díky
david1048
Čtenář

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 26. 6. 2012 09:16

Vesmírná Odyssea se mi dost líbila.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 9. 3. 2013 19:08

david1048 píše:Poraďte nějakou hodně dobrou sci-fi knihu.(14-17 let)
Díky


Tohle je spíš nabídka autorů, díla (dobrá) jsou příklad:
Aldiss: Nonstop (cesta divocha za poznáním toho, kde žije)
Lem: Bajky robotů (sranda), cesty Iona Tichého: na hraně srandy a filosofie
Lundwall: Nic pro hrdiny (dokonalá třeskutá sranda, zde doporučuji jen tenhle titul, pro nejvyšší level pobavení to chce mít všeobecné povědomí o kultuře a popkultuře)
Harrison: Ocelová krysa (odpočinková superakční, jako skoro všechno od tohohle autora)

Pro přehled možná zajít do antikvariátu a vzít staré ročníky Ikarie.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 3. 2013 13:44

Mohu doporučit tyto:
Neil Asher - V pavučině; Hranice Řádu (+další mám rezečtené)
Isaac Asimov - Já, robot
anonymni

Odeslat příspěvekod Carter83 15. 3. 2013 21:18

Dobrá sci-fi? Těch je. Pro 14-17 let přihodím třeba tyhle:
1. John Carter od Burroughse (nestárnoucí klasika)
2. Den Trifidů od Wyndhama
3. Carpe Diem od R. Fabiana (pro fandy "vojenské" SF povinnost, a i pro ostatní stojí za přečtení - hodně napínavé a atmosférické)

Stoura 1: Pěkné tipy. Nonstop se čte jedním dechem, a Lundwall je tak ulítlý, že tu knihu prostě musím mít rád.
Carter83
Čtenář

Odeslat příspěvekod OtGo 11. 4. 2013 16:06

Velmi doporučuji Den Trifidů (John Wyndham) a pokračování Noc Trifidů (Simon Clark) ;-)!.
OtGo
Čtenář

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 4. 2013 21:45

Neal Asher - Pradorský měsíc ;-)
anonymni

Odeslat příspěvekod ViciousVixen 13. 5. 2013 10:18

přimlouvám se za :
Aldisse - Nonstop a Den Trifidů (John Wyndham) a pokračování Noc Trifidů..

někde se na netu válí dokonce audio knihy těchto tří knížek.. Třeba Nonstop je pro mě nejlepší audio knihou i sci-fi vůbec...

nevím jestli to vyšlo v češtině (četl jsem v angličtině), ale výborná knížka je taky Ernest Cline: Ready Player One
ViciousVixen
Čtenář

Odeslat příspěvekod Malignus 19. 12. 2015 22:46

Hvězdy jako prach od Asimova. :-)
Malignus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 8. 4. 2016 19:58

Marťan fakt dost dobrý
vaclavbarak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 31. 3. 2017 21:47

Mezi 14 a 17 jsem objevoval Asimova, Clarka, Aldise a spoustu dalších. Sice s ročním zpožděním, ale i tak, jako doporučení můžu vypsat:
Isaac Asimov - v podstatě cokoliv, počínaje sbírkou Já, robot přes Oblázek na obloze, Hvězdy jako prach atd atd až po sedmidílnou hypervesmírnou ságu jménem NADACE. Česká bibliografie tady: http://www.legie.info/autor/292-isaac-a ... hy#zalozky
Arthur Charles Clark - dtto, cokoliv, všecky 4 Vesmírný Odyssey nebo další tituly - česky vydaný tituly zde: http://www.legie.info/autor/296-arthur- ... hy#zalozky
Jdou vyjmenovat i autoři píšící česky - Josef Pecinovský, Vilma Kadlečková, Miroslav Žamboch, Jiří Kulhánek, Jiří W. Procházka a spousta dalších. K vyhledávání můžu vřele doporučit právě web legie.info, kde jsou u všech autorů uvedený jejich česky vydaný knížky - který se dají ve spoustě případů navíc dohledat a samozřejmě i sosnout v nejrůznějších elektronickejch formátech (.pdf; .mobi; .txt; .epub; .pdb; ...) na Uložto.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Emilea 28. 3. 2024 05:48

Are you looking for an intriguing science fiction book to dive into? Look no further! With its captivating plot and imaginative world-building, this science fiction novel will surely transport you to another realm. This book has it all whether you're seeking adventure, mystery, or exploring the unknown. And if you ever need a break to focus on your studies, remember that there's science coursework help available to support you every step of the way. So, grab your copy and embark on an unforgettable journey through the cosmos!
Emilea
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků