Nostalgická vzpomínka na dobrůtky z mládí ...

Pauzáci se představují

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod mareq0 14. 2. 2011 20:10

Žrali jsme sračky, teď žereme lejna. Evidentní pokrok :tleskani
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 14. 2. 2011 20:17

Myslím, že všichni ne. Já osobně jsem nikdy fekálie nepozřel a nemíním tak činit ani v budoucnu.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 15. 2. 2011 21:11

Já teda taky ne :pozor .
Z mládí si vzpomínám, že když jsme chodili do kina, kupovali jsme si tam buďto mýdlíčko, nebo gumového hada a nebo špalek :-) . A v cukrárně prodávali na váhu takové jako gumové velké čtverce byly obaléné v cukru. Jak se jim říkalo nevím, ty mě taky chutnaly ale byly drahý.
A na co nezapomenu snad nikdy, to byl pravý játrový sýr. Velikost byla jako normální sýr a jestli ho někdo pamatuje byl zabalený v něčem jako alobal. Nevím jestli to píšu dobře,ale ten byl ÚŽO 8-D . Škoda že vymizel a začaly dělat jiný, to už není ono :hmm:
Moravanda
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 15. 2. 2011 22:21

Ahoj Moravando, tož zase vítaj...snadná pomoc, mazni francůzskú paštetu, za 15.90 z tesca a na to slušný sýr a okurčučku a jseš o těch 30/40 let zpátky...Urob si sám, hej...Tulák Marcel od Zvonu
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 2. 2011 07:15

Dík za uvítání :-) i za radu. Nemůžu si pomoct, ale jak začali ten sýr vylepšovat ,tak už to stálo za prd.
Moravanda
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 16. 2. 2011 14:01

Jestli to vylepšovali(jako vše ostatní) pomocí umělostin, tak se není čemu divit.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 2. 2011 16:27

No právě že tenhle sýr byl poctivý játrový. Ty dnešní už ani nekupuju.
Moravanda
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 10. 4. 2011 15:20

Moravando, to byl játrový ve stříbrným papíru s nápisem jádrovka, ale já spíš tak na to sladké, taková studentská pečeť ne to co za ni dnes vydávají, nebo kávová tyčinka (1,60) a čerstvý rohlík,(0,30) oj škoda vzpomínat, vlastně jsme si dělali crosan
hejjar
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 12. 4. 2011 13:31

Kofila ..... mňaaaaaam :D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 12. 4. 2011 17:35

jo, tak kofilku můžu dodneška, a hodně :)
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 30. 4. 2011 08:20

Moravanda píše:No právě že tenhle sýr byl poctivý játrový. Ty dnešní už ani nekupuju.

Na túto fajnotu som pravdupovediac totálne zabudol.Až vaše spomienky mi oživili pamäť a onehdá som bol v jednom markete,kde som videl v regále túto gastronomickú jedinečnosť :shock: . No poviem vám,tá neidentifikovateľná hruda niečoho podivného vo mne nevzbudzovala pražiadnú dôveru :pozor
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 4. 2011 15:41

trent píše:Myslím, že všichni ne. Já osobně jsem nikdy fekálie nepozřel a nemíním tak činit ani v budoucnu.


No jsou lidi co za takovéhle služby platí. A víc než bys myslel - za pár hodin klidně i dva více než slušné platy. :-S

Já si teď vzpomněl na výrobky REMA - bylo to zkratkové slovo pro "rekonstituované maso". Stručně řečeno - ve fabrice se rozmixoval kus hovězího či vepřového, něco se do něj přidalo a ze vzniklé hmoty se ve velkém lisovaly španělské ptáčky, plátky, zavítky a podobně, pak se to zabalilo a vozilo do závodních jídelen a školních kuchyní.

Aha, tady je to vlastně o dobrutkách. Tak to jsem OT.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 30. 4. 2011 17:57

Ak by sme videli manipuláciu s rôznymi potravinami na vlastné oči,tak by sme mali buď predsudky voči všetkým potravinám,alebo naopak by sme sa predsudkov zbavili ... navždy :oops: .
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 1. 5. 2011 13:02

no tohle byl produkt se kterým se manipulovalo vcelku hygienicky. Jen prostě nešlo o jídlo, které se vařilo, ale lisovalo se v továrně
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 5. 7. 2011 06:58

Občas si kúpim jednu pamlsku - sójové rezy. Tie sa v podstate nezmenili (okrem obalu a ceny). Je to praktická vec do baťohu v teplých dňoch,kedy sa čokoládové mlsy topia.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků