Duše do galusky

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Lubro 9. 11. 2010 16:07

Chtěl bych se zeptat, zda se vůbec ještě někde dá sehnat duše do galusky - ale taková žlutá, co se používala dříve do galusek. Vím, že už se nevyrábí a dnes jsou jiné technologie, ale potřebuji ji k jinému účelu, klidně i poškozenou...Díky
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 9. 11. 2010 19:45

tak to nevím jak vypadala žlutá, ale duše do galusek se prodávají pořád, já je taky mám (onehdá když sem skládal kolo, nevěřil bezdušákům)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -vasek- 9. 11. 2010 20:03

Co je to duše do galusek? Snad buď galuska nebo plášť a duše? Nebo on snad někdo samo domo zašívá galusky?
-vasek-
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 10. 11. 2010 00:02

galuska je tenká guma na silničních kolech, vevnitř je plášt tak průměru tak 1,5cm nebo mužeš mít bezdušové..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 10. 11. 2010 06:34

MarkFX píše:galuska je tenká guma na silničních kolech, vevnitř je plášt tak průměru tak 1,5cm nebo mužeš mít bezdušové..


Já nepotřebuji duši galusky na kolo nebo ježdění...Já ji používám na rukovítko pálky na stolní tenis,aby mě neklouzala v ruce…Ale problém je to v současné době sehnat. Kdyby byla poškozená,nevadí,já si to rozstříhávám na cca 8 cm kousky...
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod -vasek- 10. 11. 2010 09:19

Galuska není o šířce, galuska je o technologii. Dělají se i galusky na horská kola. http://www.netbike.cz/select_det.php?id_vyrobek=1967
Imho to o čem se bavíte je normální duše do silničního kola. Tj duše s rozměrem zhruba 700x23. Ta se dá normálně sehnat úplně kdekoliv.
Např.: http://www.kupkolo.cz/produkty/Pneu_66/ ... _3707.html
Když zajdeš do nějakého servisu tak ti tam imho nějakou starou klidně dají
-vasek-
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 10. 11. 2010 13:28

Ale to je černá duše do kola -větší na průměr a možná i silnější...Potřebuji duši do galusky-žlutou,co se vyráběla dříve, s menším průměrem a tenkou...
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod -vasek- 11. 11. 2010 10:19

Ano je to duše do silničního kola. Nic užšího než 23mm ale už neseženeš
-vasek-
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomx76 11. 11. 2010 21:21

tak pokud se dobre orientuju:
tak klasika - plast + duse
nebo
bezdusovy plast + kompatibilni rafek
nebo
nalepena galuska na rafek.....hodne zjednodusene receno, jak kdbys nalepil do rafku jen dusi

tak specifikuj co hledas.... galuska nema dusi, bo bys ji nemel kam dat... je taky uzavrena
tomx76
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 11. 2010 14:49

jaký plast? Jak lepit duši do ráfku? Galuska je plášt, a do něj duši dát můžeš..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomx76 12. 11. 2010 16:11

MarkFX píše:jaký plast? Jak lepit duši do ráfku? Galuska je plášt, a do něj duši dát můžeš..


no co ja vim, tak teda galuska neni plast s dusi.... galuska je uzavrena a lepi se na rafek.... viz http://www.kolokram.cz/index.php?cPath= ... komponenty

pak jsou tenke silnicni plaste ale bavili jsme se o galuskach....takze na svém rozdeleni trvam
tomx76
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 11. 2010 18:42

jo ahááá.. Ty píšeš plášt, ja sem ti rozuměl o nějakých plastech... To bude tím že lidi jsou líní psát s diakritikou..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -vasek- 12. 11. 2010 19:31

konečně. :D

mimochodem znáte někoho kdo by měl na silničce bezdušáky?
-vasek-
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 11. 2010 19:53

já ne, ale řekl bych že dneska je spíš vyjimka kdo má dušáky ne?

jo a mimochodem, není nějaký oficiální název pro duše? to je teda fakt slovo.. :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -vasek- 12. 11. 2010 20:46

řekl bych že na silnici se jezdí buď galusky nebo klasika plášť s duší.
-vasek-
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků