Jak nabrat fyzičku a svalstvo?

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod eRiper 8. 5. 2010 23:07

K těm cukrům - nejlíp to říká paní doktorka Kateřina :D Ve sladkostech jsou zlé rychlé cukry a v rýži a těstovinách ty hodné pomalé. Pro jakousi základní představu to stačí.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fuck8r 8. 5. 2010 23:18

tu jsem našel nějaké počtení: http://medicina.ronnie.cz/c-5928-metabolismus-i.html
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 9. 5. 2010 01:28

eRiper píše:K těm cukrům - nejlíp to říká paní doktorka Kateřina :D Ve sladkostech jsou zlé rychlé cukry a v rýži a těstovinách ty hodné pomalé. Pro jakousi základní představu to stačí.


A všiml sis, že paní doktorka Kateřina nikdy nedávala lidem na "dobrý" stůl rýži a bílé těstoviny? To, cos napsal, platí o celozrnných variantách. ;-]

Fuck8r:
krásnej článek. jednoduchá věc - když jsou geny teda tak silný element, chceš tvrdit, že američani mají největší genové dispozice pro obezitu? nebo naopak, že africké národy jsou geneticky předurčeny k nemožnosti nabrat hmotu? ano, geny svoji roli nepochybně mají - ale prostředí ovlivňuje člověka víc. takže kecy o nemožnosti nabrat jsou jenom obyčejné výmluvy. všecko jde, když se chce. přístup "rodiče sou tlustí, takže já budu taky a nic s tím neudělám" je opravdu skvostný a překvapuje mě, že ho někdo napíše na stránky o posilování. jistěže z rozeného maratonského běžce nebude špičkový sprinter, ale může běhat obstojně.

co se inzulinu týká, ano, je to anabolický hormon. ne, není pravda, že by jeho zvýšená hladina byla nutná k nabírání svalů. pokud tělo dotyčný sval potřebuje (například k pravidelné práci v posilovně), tak se na dané podmínky adaptuje, v tomto konkrétním případě tak, že si najde jiný metabolický zdroj energie. prioritu má regenerace - pokud je sval poškozen, tělo primárně využije aminokyseliny na opravu svalu, pakliže má jiný metabolický zdroj glukózy. jak je správně napsáno, cori cyklus tento zdroj poskytuje, opět po svalové práci. než se vyčerpá krevní laktát (který mimochodem podle nových výzkumů může fungovat sám jako svalové palivo), stačí tělo rozložit část těch pomalých sacharidů, které mu pošleš. samozřejmě, s inzulinem to jde líp - stejně tak ale nabírání tuku, na který se ti přemění veškerá zbytečná glukoza, kterou tělo pošleš jako rychlý sacharid. navic, pokud je nizka hladina inzulinu v krvi, je jako primarni metabolicky zdroj vyuzita tukova tkan.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 9. 5. 2010 09:12

Obrázek

Bobr: tady máš komponentový somatograf, kde elipsa znázorňuje průměrný somatotyp všech sportovců z různých sportovních odvětví + konkrétní body průměrných sportovců z některých vybraných sportů, zajímavé že ano jak je vše natlačeno u mezomorfní komponenty 7-5 a lehce jde až k ektomorfní 2-4 zatímco endomorfní komponenta je minimální 1-2. (vrcholoví kulturisti a vzpěrači jsou úplně mimo trojúhelník - samozřejmě směrem nahoru)

chceš mi říct že lidi u dna tohoto sférického trojúhelníku (mezomorfní komponenta 1-2) můžou nabrat a nebo dokonce dlouhodobě udržet nějakou viditelnou svalovou hmotu a sílu, transformovat klouby a šlachy k použití pro těžká břemena jako má mezomorf, že když budou mít silnou vůli a nebudou se na nic vymlouvat tak že jim to poroste úplně stejně jako kolegům co jsou alespoň uprostřed toho trojhúhelníku? a tlusťochům z levého rohu že kdyby chtěli tak se v pohodě vyrýsují a po celý život si tu štíhlost udrží? děláš si (_!_) ? ... na genetických předpokladech všechno stojí a padá a můžeš se snažit sebevíc, mít prachů kolik chceš ale nic s tím nenaděláš a budeš se akorát trápit - pokud si zvolíš špatný druh sportu, vzhledem ke svému somatotypu a nedej bůh v něm budeš chtít neco dokázat nebo být aspoň průměrný... nejde.
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Breaker 9. 5. 2010 11:00

:shock: No ale toto. :mrgreen: Nemyslíte si, že je vaša súčasná diskusia moc hardcore pre niekoho, kto chce nabrať 10 kg _niečoho_, len aby mu spod zadku neujela motorka, t.j. bez akýchkoľvek iných kulturistických výhliadok alebo motivácie? To sme mu rovno mohli doporučiť AS a mal by to do mesiaca, no nie? :)) Jesť môže kľudne aj kýbel ryže denne, ak tým dodrží nerovnicu príjem>výdaj, _niečo_ priberie, ak medzitým pôjde do posilky, tak to so šťastím budú svaly. :)) Ovsené vločky, ryža, zemiaky, cestoviny sú komplexné sacharidy, ktoré sa ale u neho rýchlo premenia na energiu (predpokladám, že spaľuje rýchlo) a do objemu mu v konečnom dôsledku nič nedajú. Sústredil by som sa na kvalitné červené a biele mäso, rybičky, môže skúsiť tvaroh.. :)) Back to basics. :-D
#ledžendery
Breaker
DJ Nočního klubu
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 9. 5. 2010 11:15

Fuck8r: ano, přesně to jsem chtěl říct. pochopitelně, že "ektomorf" asi nikdy nebude špičkový kulturista, ale nevidím jediný důvod, proč by nemohl nabrat alespoň trochu hmoty, bavíme - li se o hobittových 10 kilech. ano, asi si neudrží tu hmotu do svých 60 let, ale do té čtyřicítky, proč ne. bude to mít těžší, ale zcela určitě to jde. pochopitelně, že člověk s genetickými dispozicemi pro jeden extrém asi nedosáhne extrému druhého, to těžko - ale nevidím jediný důvod, proč by se nemohl dostat, řekněme, na normální váhu okolo BMI 22, 23. někdo to bude mít těžší, někdo lehčí, ale můžou se do toho dostat všichni. prostě a jednoduše, tyhlety genetické řeči jsou úplně obyčejné výmluvy. SUV sice nepojede 300 za hodinu jako ferrari, stejně jako ferrari neprojede terénem, ale 130 po dálnici můžou jet obě v pohodě. metabolismus je prostě nějak geneticky nastavenej, ale má své limity, kterými ho můžeš ovlivnit.
pokud jsi z prahy, klidně se můžem někde slézt na pivě a pobavit se o tom osobně, abysme to tu nezasírali. jak je libo.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 9. 5. 2010 11:26

Bobr: však jsem v prvním příspěvku psal že to půjde, ale hodně těžko, bude muset všechno (trénink, odpočinek, strava) striktně dodržovat a přesto to půjde o hodně pomalejc než lépe nadaným flákačům co si jednou zatrénujou, podruhé zase vynechaj a jdou pařit, nedělaj si starosti s jídelníčkem apod. a to může bejt frustrující, demotivující a proto bude muset opravdu chtít a mít krutou vůli a podporu sparinga třeba.. chtěl jsem ať ví do čeho jde :D

ps: a díky za ten GI - do teď jsem nevěděl že něco takového je a hlídal jsem si jen energetický hodnoty, podíl sacharidů x proteinů v denním příjmu a tuky a o tomhle jsem neměl ani páru :-l
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 9. 5. 2010 15:43

Ektomorf? To bych tedy nechtěl. Člověk si vymýšlí kraviny, jen aby měl výmluvu. Stačí si přiznat, že je líný se najíst :-D
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 10. 5. 2010 10:05

Kámoš taky furt chlastá kolu, žere popcorn, řízky apod. a při 187 cm váží pořád jen něco přes 70 kg. Prostě nepřibere. Já jsem třeba mezomorf s trochou endomorfa a s přibíráním nemám problém (bohužel teda i tuků :D ). Při 174 cm vážím 78 kg, ale tak 4 kg tuku musí dolů (však měsíc kola a běhání a je to dole). K posilování: na podzim jsem měl čas chodit jen jednou týdně do posilovny, od února 2x-3x a všichni z okolí si všimli změny. Já to na sobě zas tolik nevidím.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Breaker 21. 5. 2010 20:00

Tu to umrelo...v každom prípade, mám song pre hobitta:
#ledžendery
Breaker
DJ Nočního klubu
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 22. 5. 2010 05:27

hobitt píše:Jde o to, aby mě nepoložila 150kilová motorka :D

Čo to bude za stroj?
:hmm:
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 22. 5. 2010 09:17

Stařičká MZ ETZ 150. :) Na naučení myslím fajn stroj. :)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 22. 5. 2010 17:24

Pozrel som si ju na nete .... že by to bol taký problém dať ju na stojan,alebo zdvihnúť v prípade pádu? :hm
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 22. 5. 2010 17:46

To není, spíš mě chce táta jen donutit, abych se sebou něco dělal. A když našel páku, tak toho samozřejmě využívá. :)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hhitmen 22. 5. 2010 17:51

Taky si myslim, ze ta vaha je uplne v pohode....bratr mel chvilku tento stroj
http://honda.katalog-motocyklu.cz/motoc ... dero-1000/

A tam uz kapanek byl problem....jednou jsem to tlacil dokopecka a mel jsem co delat :) , ale u teto moc nabirat nemusis...az pri pozdejsich strojich jestli pujdes dal
hhitmen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků