Vše o in-line bruslích

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Noovo 14. 7. 2008 12:23

fahrman píše:jeste nic .. ale pada rozkosne ... pripomina to nabeh na piruetu pri krasobrusleni ... jen smerem k zemi :D


hihi lepsi popis jsem jeste necetla ;-) ...ja brzdim zpusobem jizdy ze strany na stranu, chtela bych se naucit brzdit brzdickou, ale desne se bojim :-S ...pritel umi brzdit jak brzdickou tak kolecky...je to pro me borec :lol:
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 14. 7. 2008 22:47

tak ja se dneska naucil zastavit otockou :)) juch :tleskani ^^
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 21. 6. 2009 09:14

Tak včera sem jel poprvé v životě. Mám Rollerblade Astro 7.0. Celkem asi 10 km, jsem kapku rozlámanej. Ještě nedokážu udržet rytmus, občas vypadám jako velká ožralá můra.
Brzdim tak, že rozkročim doširoka a zároveň stáčim špičky k sobě. Nic lepšího jsem nevymyslel. Ale funguje to dobře.
krtenek
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 21. 6. 2009 09:37

no, fungovat to bude do te doby, nez budes mit trochu vetsi rychlost. nauc se co nejdriv T-brzdu, ta je pro zacatecniky asi nejlepsi. jinak gratuluju k 10 km :-)
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 21. 6. 2009 09:48

Já si právě nechci moc brousit kolečka. Ale zkusim to.
Jinak sem koukal, že jízdou brousim vnitřní polovinu koleček. Ale to je asi normální, ne?

BTW: nosíte helmu a chrániče?
krtenek
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 6. 2009 10:28

je to normalni .. chranice jo, na helmu uz nebyly money
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 21. 6. 2009 11:08

krtenek: jo, broušení koleček jízdou je normální. vždycky po třeba 10 jízdách kolečka protoč, prohoď 1 za 3 a 2 za 4, aby se obrušovaly pokud možno rovnoměrně. Jinak jo, T-brzda není na kolečka zrovna to pravé ořechové, ale v krizi lepší ošoupaná guma než rozbitá hlava.

Co se chráničů týká, já je třeba nenosím, ačkoli je to určitě dobrá věc a pro začátečníka téměř nutnost. včetně přilby. pro začátek jsou asi nejchoulostivější kolena a zápěstí (je dobré naučit se padat tak, abys využil chrániče), potom v rychlostech kolem 25kmh už ta přilba je asi taky fajn - ono narazit v takové rychlosti hlavou na asfalt, nic moc, hádám.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cristinne 21. 6. 2009 13:28

Na in-linech jezdím, už docela dlouho, vlastně poslední roky je to asi jedinej "sport", kterýmu se docěla ráda a často věnuju :mrgreen:
Chrániče jo, ale vesměs používám jen na zápěstí, výjimečně kolena, zkoušela jsem i na lokty, ale nikdy jsem je nijak nevyužila a "vadily mi", tak jsou ve skříni... Přilbu používám spíš výjimečně, když vím, že pojedu po blbé trase, ale zpravidla se tomu snažím vyhnout O:-)
Brzdím brzdičkou, Tčkem i otočkou, ale ze začátku jsem docela bojovala, nejrychleji jsem se naučila to otočení, který třeba můj bratr doteď neumí a to jezdí o dost dýl jak já :mrgreen:
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 21. 6. 2009 13:30

ono hlavne na to otoceni taky musis mit relativne malou rychlost. kdyz se rozjedu na 84 mm koleckach do vyssiho tempa, tak bych na oblouk potreboval hodne velky polomer..
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cristinne 21. 6. 2009 16:33

Tak samozřejmě, že záleží kde a jak jedeš, spíš jsem chtěla tím chtěla říct, že co jde jednomu, trvá druhému, chce to vyzkoušet, co komu kdy víc sedne... :-))
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maky.p 23. 6. 2009 08:58

Ja se letos postavila na brusle asi po 10ti letech, ale jelikož bruslím i v zimě na ledě, tak mi to šlo dobře. Nejčastěji brzdím brzdou, nebo otočkou. S téčkem opatrně, začátečníci, jde to do smyku. Je lepší to zkoušet v opravdu malé rychlosti.. Chrániče mám, ale nepoužívám, akorát mám vždycky ty polorukavice na kolo :-) Jinak jak jsem si teď kupovala brusle, zdály se mi docela líné. Mám jen 80ky kolečka a 7čky ložiska. Z ložisek jsme setřeli tu jejich výrobní vazelínu, pokápli maličko WDčkem a decentně natřeli opět vazelínou a teď jezdím jak drak :D

Pro začátečníky jsou lepší kolečka menší, ale nadřete se. A na rychlost jsou lepší třebas 90ky. A ložiska - 7čky na rychlost a 5ky spíš na zatížení..

PS: neznáte někdo cyklostezku z Měnína do Blučiny, Židlochovic??
Jisté je jen jedno, že totiž není jisté nic. -Plinius-
maky.p
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 23. 6. 2009 22:24

No trefa Maky.p...něco je na googlu: Trasy na bruslích/Bučiny(asi tam chybí L)-Měnín s poznámkou Asfalt přerušen! Kameny se musí přejít...?! a stručný popis jinak on líne celorep.link,,bruslení,,bylo to na cca 3. stránce guglení na: cyklostezka židlochovice i něco je o okolí ,,Ž,,...Tulák Marcel od Zvonu,ta ďoura je někde kolem podjezdu?!... někde, he. Srečen put, guljanie...HE ...co se týče toho brždění, zkoušel někdo vrazit starou slalomku hůlku mezi nohy?!, jako se brzdilo na šusu s běžkama po sjezdovce?...Marcel má občas drsné nápady,že, můžete se s nima taky vodrážet Borci...jako při,,bruslení,,na běžkách. jo není nad hůlky, hech.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maky.p 24. 6. 2009 05:18

No právě, to jsem měla na mysli - asfalt přerušen.. Ten podjezd je tam tak blbě udělaný, že i z kola se musí sesednout. Je to tam dost příkrý, takže i my - docela dobří bruslaři, jsme skončili buď málem v potoku, nebo na druhé straně v kopřivách :D Co jsem tam byla ale naposled, tak byla cesta zafoukaná pískem, no, snad to teď o víkendu bude už ok.
Jisté je jen jedno, že totiž není jisté nic. -Plinius-
maky.p
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 15. 7. 2009 17:51

ahoj,

chci si koupit brusle jenom na ježdění (budu se na nich učit, takže opravdu maximálně pojedu s přítelkyní v parku) a vůbec nevím podle čeho mam vybírat. Investovat nechci moc, maximálně tak 1000 - 1500. Koukal jsem na tyhle, co si o nich myslíte? http://www.in-line-brusle.cz/koleckove- ... 1-man.html

Podotýkám, že se v bruslích vůbec nevyznám...dík za rady
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 16. 7. 2009 07:48

pro začátečníka jsou ok
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků