Paulo Coelho [čti: Paulu Kueljú]

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod lu.kas 7. 5. 2007 20:17

mam stejne prani jako marz - trosku autora i jeho knihy predstavit - o cem jsou, jak napsane, kdy napsane atd. V soucasnosti trochu hledam, co si precist, tak jsem vdecny za kazdy tip
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 22. 5. 2007 16:55

Veroniku - no, jako oddechovka při zkouškovým dobrý a správně pesimistický, ale název teda byl mnohem zajímavější...kdyby se to jmenovalo jinak, asi po tom nešáhnu.
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod madeleine 22. 5. 2007 19:10

neviete o mieste, kde by sa nachadzali tieto knihy v elektronickej podobe... :)
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 22. 5. 2007 19:11

nevíme a vědět nechceme! :twisted: :mrgreen:
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 2. 6. 2007 13:28

Nemuze nekdo priblizit ty knizky prosim?
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 2. 6. 2007 16:04

Poutník s em izrovna moc nelíbil. Vlastrně jsem Coelha už celkem zavrhl. Veronika se rozhodla zemřít, Alchymista, ďábel a slečna Chantal, Pátá hora, jsou všechno pěkné knížky, ale nějak mě už neuspokojují. Dnes už chcí víc, a že jsme před 2 lety Coelha "žralů, za to se dnes spíš už stydím.. :) (alle alchymista a veronika, to jsou vážně moc pěkné pohádky)
AndrewJ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Voloda_N 11. 12. 2007 00:25

cetl jsem Alchymistu a docela se mi to libilo :)
Voloda_N
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msn 25. 1. 2008 17:32

madeleine píše:neviete o mieste, kde by sa nachadzali tieto knihy v elektronickej podobe... :)

aquarkko píše:nevíme a vědět nechceme! :twisted: :mrgreen:-/quote]
Tak pozor: [b]Paolo Coelho šíří své knihy zdarma přes BitTorrent!r/b] :lol: :tleskani
quote]Zajímavou novinku dnes přinesl server P2P Blog: jeden z nejpopulárnějších spisovatelů současnosti, jak ve světě tak u nás, Paolo Coelho, propaguje sdílení přes výměnné sítě. Autor současného knižního hitu Alchymista se rozhodl nabídnout veškeré své knihy zdarma na internetu a sám je šíří prostřednictvím sítí BitTorrent, eMule, nebo je jen tak v PDFku nahrává na různé FTP servery. A to hned v několika jazycích, čeština bohužel zatím chybí.

Coelho to dotáhl tak daleko, že založil vlastní blog "Pirate Coelho", kde všechny odkazy uveřejňuje. Jeho motivem je prý výborná zkušenost z Ruska, jak poznamenal ve svém projevu na jedné konferenci v Německu: díky nabídce knih volně ke stažení na internetu totiž stouplo množství prodaných "skutečných" výtisků jeho děl o stovky procent. Bez jakékoliv větší propagace se prodeje v Rusku vyšplhaly z 1000 knih za rok na více než 100 tisíc. A tuto taktiku chce nyní vyzkoušet po celém světě. Už se těším na další statistiku škod vzniklých internetovým pirátstvím...e/quote]


Jsem rád, že se konečně našel rozumný spisovatel, který se nebojí šířit své knihy přes p2p sítě.

Už jsem začal číst jeho bestseller The Alchemist a nedá mi to, abych se s vámi nepodělil. :mrgreen:
http://thepiratebay.org/tor/3851362/Pau ... hemist.pdf

Enjoy!
msn
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 2. 6. 2009 19:47

Tak jsem konečně přečetl Alchymistu.

Je to spíš pohádka než cokoliv jiného. Zpočátku to vypadalo nadějně, ale kdyby kniha měla o nějakých 50 stran více, tak nevím, jestli ji dočtu :D
Čekal jsem od toho trošku více než "jen" pohádku. Čekal jsem trošku hlubší myšlenky. Ale vzhledem k mé nevraživosti vůči současné literatuře 8-) musím uznat, že to není úplně špatná kniha.
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 6. 2009 21:49

Přečetl jsem Veroniku, jako dalo se, ale připadalo mi to jako kniha pro holky.. :hm

uvidím jak dopadne alchymista, každý to doporučuje
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danet 31. 3. 2014 12:45

11 minut se mi moc líbilo...Alchymistu jsem začala číst, ale zasekla jsem se a odložila ho...Stojí za to se k němu vrátit?
danet
Čtenář

Odeslat příspěvekod Motylova 18. 4. 2014 07:43

11 minut se mi také líbilo, ale za sebe musím říct, že si také líbil Alchymista, takže za mě to určitě za to stojí :-)
Motylova
Čtenář

Odeslat příspěvekod Hubas80 25. 4. 2014 13:44

Také se přimlouvám :-)
Hubas80
Čtenář

Odeslat příspěvekod nelson33 11. 1. 2018 11:43

Ano, vím toho autora. Začal jsem číst knihu, ale pak jsem poslouchal audioknihu. Líbilo se mi "Alchymist". Druhý nečetl.
nelson33
Čtenář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků