Hadi

Místo pro všechny s kladným vztahem ke zvířatům. Pojďte se podělit o své zážitky se zvířaty v přírodě i doma..

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod johnnym 23. 7. 2007 06:46

2atyka: zaprví jsem změnil hada, kterého si pořídím z guttatky na regiusku. O hady se zajímám více jak deset let, takže o nich něco vím. Chov krajty mám už prostudovaný. V září chci koupit terérium, vybavit ho a pak se pokusim sehnat nějaký mládě regiusky. Hada si rozhodně nekupuju protože se mi líbí (jako líbí se mi, ale ne jenom to) nebo že bych machroval - tyhle zvířata mě naprosto fascinujou a chci proniknout do jejich života víc, než mi to poskytne literatura.
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 23. 7. 2007 12:24

hadi jsou pekny zviratka a az omrzi tak pod lampu date kyticku.. :)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 25. 7. 2007 23:56

MarkFX píše:ale co na tom vidíš?? na takovým hadu?? Celý den to je zalezlý v chajdě (bunkru, skrýši, domečku prostě), hrát si stím nemůžeš, žádný zvuky to nedělá a ještě se vám zvedne spotřeba elektriky za celodenní svícení... :o=/quote]

no je pěknej přece :wink:
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chemistry 31. 7. 2007 19:45

hoo mal som hada v robote, klasická slovenská užovka .
a já neviem ja mam neaké také divné zimomriavky ked to vidím asi by som to doma pri posteli nemohol mať..
chemistry between us
chemistry
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 17. 8. 2007 18:41

No, pokud jde o porovnání hada s jinými "běžnými" domácími mazlíčky, tak kamarád byl na vodě a tam někdo měl nějakého hada (druh nevěděl) a ten připlaval k majiteli na zahvízdání, takže vycházím-li z tohoto a dalších poznatků, tak mi přijde, že se mezi hadem a jeho "páníčkem" může vytvořit oboustranný vztah.
PS: Až přijde čas, poznatky a finance, tak bych si také chtěl nějakého hada pořídit (radši ale škrtiče, z jedů nemám dobrý pocit :wink: ).
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 17. 8. 2007 18:51

Darth Stewe píše:někdo měl nějakého hada (druh nevěděl) a ten připlaval k majiteli na zahvízdánív/quote]


:lol: odkdy hadi slysi? :lol:
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 17. 8. 2007 21:37

Co vim, tak citi vybrace zpusobene zvukem. Ale jak řikam, informace z druhe ruky, takže za to neručim :wink:

//bombul: Citacia odtranena viac zde.
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chemistry 17. 8. 2007 21:39

no "vybrace" určite cítia znie to tak tvrdo :-P
chemistry between us
chemistry
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 18. 8. 2007 16:51

2chemistry: Nojo no, ruka je někdy rychlejší než hlava :wink:
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gottfried Lenz 18. 8. 2007 17:32

johnnym píše:Zdravím všechny,
chtěl bych si pořídil hada. Nejspíš úžovku červenou (Elaphe guttata), uvažuji ještě nad korálovkou nebo hroznýšem. Zajímaly by mne vaše zkušenosti s chovem hadů. Jak vybavit terárium, kolik si mám připravit na terárium peněz. A ještě např. nějaký e-shop, kde bych si mohl terárium objednat. Díky všem za radyi/quote]


rok sem hlídal kámošovi užovku červenou (byl na vojně), v teráriu měla nějaký kamínky, větev a ještě pár drobností... jednou tejdně sem jí kopuil za pětku myšku a byla spokojená...
Gottfried Lenz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bubu1 19. 8. 2007 23:59

Užovky sú veľmi plaché a mierumilovné zvieratá . Ak si pri užovke , tak to máš dobré , ak by si si chcel poriadiť Kobru , tak to by bolo horšie . Osobne mám takY zábavný zážitok na kobry .
U nás máme obchod so zvieratámi a predavajúci je moj známy a jedného dňa prídem s tarantulou do obchodu a čo mi išli oči vypadnúť , keď som videl ako neaky predavajúci mu predal na čierno 10 malých kobier . Neviem kde ich dal , ale niektoré vrátil z dovodu , že ak kobra vyrastie , je brutálne jedovatá a dieťati može sposobiť smrť . Ďalej mal aj iné hady a taký čo ma zaujal bol aj had , ktorého meno do dnes nepoznám , bol biely do modrej tyrkysovej farby a po akváriu skákal ako besnený . V tedy som si povedal " NIKDY VIAC ! " :-)
bubu1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod B.B.Kingblues 4. 5. 2010 18:45

johnnym píše:
seterwohipikule píše:Hlavně bych chtěl vědět, jak velké terárium pro hroznýše koupit.. Vím, že malé asi nebude :)!/quote]
Pro hroznýše královského Boa constrictor, který dorůstá v zajetí 2-2,5m by mělo být terárium přibližně 180 cm dlouhé a 90 cm do výšky a do hloubky. Pro mladšího stačí zpočátku tak polovina, mohl by trpět strachem z tak velkého prostoru.


samice dorastaju cca 3 metre,ked tak bych odporučal Boa constrictor imperator dorastá menšej dlžky.A co sa tyká velkosti terária tak bych volil odmalička večšie a pocit strachu možeš mat akurát ty .Poznám vela chovatelov ktorý sa hadov boja ale prestiž je pre nich prvoradá.
moja zestava je so mnou spokojná,a nepotrebujem absolutne novinky.
B.B.Kingblues
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 4. 5. 2010 18:54

Gottfried Lenz píše:
johnnym píše:rok sem hlídal kámošovi užovku červenou (byl na vojně), v teráriu měla nějaký kamínky, větev a ještě pár drobností... jednou tejdně sem jí kopuil za pětku myšku a byla spokojená...


Ta myška se jim hází živá, nebo naložená v lihu? Nebo si ju musí sám majitel bacit? 8-D
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 5. 5. 2010 19:24

pochopitelně, že živá. V minulé práci měli nějakou tarantuli(jeden kolega jí koupil dceři a doma ho s tím vyhodili). Ty se taky házeli myšky. Když měla hlad, tak po nich skočila, až to v myškách křupalo a stříkala krev. Jednou ale moc hladová nebyla a myška tam s ní bydlela asi týden.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 5. 5. 2010 19:42

Tak to by se dalo natočit a pouštět těm myškám, co jsou "na řadě" :lol:
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků