Kolko max. dni moze ospraved. rodic?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Cream 4. 6. 2006 21:01

Dobry vecer prajem.Chcem sa opytat,kolko mi najviac dni na ZŠ moze ospravedlnit rodic?Vopred velmi pekne dakujem.
:tleskani
Cream
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 4. 6. 2006 22:00

U nás to není nikterak omezené. Děti omlouvají rodiče. Potvrzení od lékaře apod. je vyžadováno jen u "známých firem". :mrgreen:
Nevím, jestli to platí pro celou ČR.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 4. 6. 2006 22:37

V době, kdy jsem na ZŠ chodil, stačilo mít na nepřítomnost jen omluvenku z domova od rodičů. Za tu dobu, co tam nejsem, se to ale nejspíš nezměnilo.
Ale kupř. na dočasné osvobození z TV po nemoci je už samozřejmě potřeba lékařské potvrzení.
A ani já nevím, jestli to platí pro celou ČR. 8-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod myndel 4. 6. 2006 22:40

Maximální počet zameškaných hodin a omlouvání je v kompetenci každé školy a každá konkrétní škola má svá konkrétní pravidla...
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ally 5. 6. 2006 04:25

Lékaři dnes nemají povinost psát omluvenky. Jen kdyby se jim ve škole něco nezdálo, tak si k lékaři zavolají a ověří, zda je dotyčný opravdu tak často nemocný.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 5. 6. 2006 13:32

Tak třaba u nás mohl rodič (potažmo žák sám sebe, po 18 narozeninách) omluvit 2 dny, u delší absence bylo nutné ověření lékařem...Samozřejmě že neplatilo pro uvolnění z výuky z důvodu dovoléné apod. - to se předem podávala žádost...
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 5. 6. 2006 14:09

Tak co se celkoveho poctu tyce, tak by rodice teoreticky mohli omluvit libovolne mnozstvi hodin... Nez se v tom ucitel zacne rypat detajlnejc. Pokud clovek chybi delsi dobu naraz, musi to dat akorat vedet dopredu. Kdyz neda, reditel posle dom nejaky dopis a pokud na nej nedostane odpoved, bere to jako ukonceni studia... Jo, a ten lekar pry na pozadani razitko dat MUSI.
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod veverqa 5. 6. 2006 17:16

L.O.T.G. píše:Tak co se celkoveho poctu tyce, tak by rodice teoreticky mohli omluvit libovolne mnozstvi hodin...


to vobec nie je pravda. kazda skola ma vo svojom vnutornom poriadku stanovene aku neucast na hodinach moze rodic ospravedlnit. tam si to treba prestudovat. niekde moze rodic ospravedlnit u triedneho len 1-dnovu absenciu (rodinne dovody). niekde absenciu menej ako tyzden (ak lekari nevydavaju potvrdenie pre chorobu kratsiu ako 5 dni). ak chcete ist napr. na 10-dnovu dovolenku pocas skolskeho roku tak sa pise ziadost riaditelovi ktory to musi schvalit.
veverqa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 5. 6. 2006 18:16

Jo, a spoluzacka mela zameskanych asi 300 hodin a omluvenky si psala sama :-) Hold, jiny kraj, jiny mrav...
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod veverqa 6. 6. 2006 07:07

nuz.. ina vec je ako skola dodrziava svoj vlastny vnutorny poriadok.. ;)
veverqa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 6. 6. 2006 12:15

Já píšu synům omluvenku i na dva týdny (když jsou nemocní). Učitelé vědí, že bychom je doma zbytečně nenechávali, tak tomu věří. To je tak jednou, dvakrát za školní rok. Když jsem se ptala doktorky jestli můžu 14 dní omluvit já, tak řekla klidně. I základní i střední škola si na začátku roku vzaly telefon na tuto lékařku. V případě nejasností si zavolají pro ověření. Samozřejmě, že si nebudou volat, když je nechám třeba dva dny před víkendem doma vypotit, když na ně něco leze (to ani k doktorce nejdeme)
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod John Eric Boulton 12. 11. 2006 13:04

[quote="Martin Ď.";Dobry vecer prajem.Chcem sa opytat,kolko mi najviac dni na ZŠ moze ospravedlnit rodic?Vopred velmi pekne dakujem.
:tleskani-/quote]

Přijde na to jestli píšeš omluveku kvůli nemoci nebo něčemu jinému. Například velmi univerzální omluvenka "z rodiných důvodů" platí maximálně dva dny.
John Eric Boulton
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 12. 11. 2006 13:06

2John Eric Boulton - Ještě, že to vím. Jen počkej, až budeš chtít omluvenku na tři dny!! :pozor2 :mrgreen:
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 12. 11. 2006 20:53

u nas to taky tak byvalo, ze rodice psali a jen u znamych firem se vyzadovalo dukladnejsi omluva...
ale jinak presne zalezi na tve skole, na toleranci ucitele a zda si normalni nebo zaskolak
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 13. 11. 2006 04:37

Ve ctvrtek jsem byl na tridnich schuzka, a tridni tam jeste zduraznoval, ze omluvenka max. 3 dny. Pak uz doktror. Ale zalezi to na vnitrnich predpisech skoly (nekde tak, jinde onak).
Abox
Nadšenec
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků