klouby

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod banat 25. 6. 2018 07:36

Zdravím! Velice ráda sportuji a poslední tři měsíce mě hodně začali trápit klouby,co na to brát nebo mazat?
banat
Čtenář

Odeslat příspěvekod Lexx 25. 6. 2018 08:14

Obrázek
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 25. 7. 2018 07:02

U Wobenzinu je reálné fungování dost nejisté.
Podle některých studií (shodou okolností většinou financovaných jeho výrobci a distributory) funguje asi o 10-20% lépe než placebo při potlačování zánětů.
Podle jiných studií prakticky není rozdíl nebo je rozdíl malý.

Placebo efekt u Wobenzinu je založen na představě "přece to musí fungovat, když je to tak drahé a výrobce neustále v reklamách opakuje, že je to lék".
Je také dobré si uvědomit, Wobenzin obsahuje enzymy, nikoliv látky pro stavbu kloubů.


Ty koňské preparáty obsahují látky, které skutečně klouby potřebují (sulfidy, kolagen). I tam ale existují pochybnosti, jestli je tělo schopno je z těch přípravků využít. Vyjdou ale obvykle levněji (přepočteno na denní spotřebu), než jejich lisdké obdoby.

Obecně asi platí, že pokud má člověk pocit, že mu to pomáhá, ať klidně preparáty, které jsou jinak zdravotně nezávadné, bere. Víra v účinnost těch výrobků má velký efekt bez ohledu na to, jestli ty výrobky fungují nebo ne.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 4. 8. 2018 16:28

Kámoš alavis bere a ani koleno po totálce ho nebolí...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarellV 4. 9. 2018 09:59

Alavis jedine doporucuji
KarellV
Čtenář

Odeslat příspěvekod karel2121 4. 9. 2018 17:46

Na klouby bych osobně doporučil mazání kostivalem, nejlepší mi přijde kostivalový gel protože se dobře vstřebává. Dále práškovou síru do ponožek a obuvi. Prásková síra se kůží vstřeba a podílí se na vytváření kloubního mazu.
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 6. 9. 2018 19:17

Ten alavis je ale pro kone ne?
1.5TSI
Čtenář

Odeslat příspěvekod Stoura 1 8. 9. 2018 09:55

Alavis MSM a Triple blend obsahují totéž, co doplňky stravy pro lidi (ten Triple blend je směs tří sulfidů, které se dají najít v některých lidských kloubních výživách).
Proti lidským preparátům ale vychází lépe v přepočtu ceny za gram účinných látek.
Nevýhodou je chuť, vyladěná pro koně ale ne pro lidi.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 10. 9. 2018 18:56

A velikost davky je asi take jen pro kone ne?
1.5TSI
Čtenář

Odeslat příspěvekod karel2121 10. 9. 2018 19:38

Jen takovou nesmělou poznámku. U alavisů a spol... tedy u přípravků které se užívají ústy se většina síry vyloučí stolicí. (Pardon). Prášková se vtřebává kůží.
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 11. 9. 2018 07:47

1.5TSI píše:A velikost davky je asi take jen pro kone ne?

Je to prášek. Každý si dávku odměří nebo zváží sám.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jastraban 21. 9. 2018 15:26

Tak to já už čekám na operaci kolene, docela se obávám té bolesti po operaci. Je to hodně bolestivé? Můžete mi někdo sdělit vaše zkušenosti díky
Jastraban
Čtenář

Odeslat příspěvekod KarelB. 22. 10. 2018 10:31

Když jsem byl na operaci s prvním kolenem, tak to bylo docela bolestivé. Ale teď jsem byl na operaci s druhým kolenem a nechal jsem si připevnit takový dávkovač s katetrem zavedený přímo do rány , který mi po dobu tří dnů postupně do rány vpouštěl analgetika proti bolesti. A musím říct, že když to srovnám, tak je to velký rozdíl. Dobrá vychytávka
KarelB.
Čtenář

Odeslat příspěvekod aaanblaaza 22. 6. 2021 07:22

Mohu se zeptat jestli jste pak po operaci kolen bral nějaké doplňky stravy na klouby? U mě už je to delší dobu po operaci a začínám cítit že kolena dostávají dost zabrat.. myslím si že by potřebovali nějakou kloubní výživu protože se snažím docela aktivně hýbat..
aaanblaaza
Čtenář

Odeslat příspěvekod Spinn 21. 12. 2023 08:38

Co ten alavis vlastně obsahuje, že přípravky určené lidem nejsou tak oblíbené jako toto pro koně?
Spinn
Čtenář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků