Sekvenace vlastní DNA

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Erumaxo 12. 9. 2017 20:25

Zdravím všechny nadšené biology!
Jsem studentem gymnázia a právě jsem ve třetím ročníku, kdy si volíme témata seminárních prací. Přemýšlel jsem nad tématem a napadlo mě, zda-li bych si sám dokázal osekvenovat svou DNA, pokud už znám základní praktiky ve vědeckých laboratořích. Vím, že dnes se dá zaplatit za to, aby Vám nějaká společnost osekvenovala DNA. Ale dokázal bych si sám přečíst svůj genom? Jak dlouho by to tak trvalo? Jaká je nejlepší metoda? Stálo by to něco?

Děkuji moc za odpovědi.
Erumaxo
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 13. 9. 2017 08:09

Ne, nedokazal.

Pokud nedokazes odpoved na svoji otazku zjistit sam, pochybuju, ze bys mel zvladnout neco takoveho...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2017 18:51

Ty jsi ale ošklivý suk :-)

Tvoji DNA nikdo nenaskenuje! :D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 15. 9. 2017 08:32

Suk by ji rád replikoval. Nebo alespoň by si tu replikaci rád vyzkoušel nanečisto. Klidně opakovaně. :mrgreen:
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 15. 9. 2017 12:01

Hele jó, nemusí to vědět každej :(
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 17. 9. 2017 21:46

Vždyť to nikdo neví.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků