Polarizační brýle pro volný čas - jakou značku?

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Jakou značku polarizačních brýlí upřednostňujete?
Polaroid 0 %  0%  [ 0 ]
Oakley 0 %  0%  [ 0 ]
Ray-Ban 0 %  0%  [ 0 ]
Relax 0 %  0%  [ 0 ]
Shimano 0 %  0%  [ 0 ]
Finmark 1 %  100%  [ 1 ]
Orao 0 %  0%  [ 0 ]
Caperlan 0 %  0%  [ 0 ]
Tribort 0 %  0%  [ 0 ]
jinou značku 0 %  0%  [ 0 ]
no name 0 %  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 1

Odeslat příspěvekod stani 6. 9. 2017 17:07

Dobré polarizační brýle (pro volný čas, dovolenou, do auta, atp.) se dají koupit již od tří stovek.
Jsou ale třeba i za 11t.

Zajímalo by mě, v čem jsou ty dražší lepší, zda třeba uváděné HD Polarized a HIGH DEFINITION OPTICS® je opravdu nějaká výjimečná vlastnost, nebo se jedná jen o reklamní plky?..

A když už volit některou z těch dražších značek, pak kterou? Polaroid, Oakley, Ray-Ban...?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 7. 9. 2017 18:13

Tak to by mě zajímalo taky...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 8. 9. 2017 22:17

Mne by třeba zajímalo, jaký je směr polarizace těch skel. Nikde jsem to v technických popisech nenašel.
A zo se týče ceny:
Při návětěvě 3D kina dostane člověk polarizační brýle za několik málo desetikorun. Možná by stálo za to je stovnat s brýlemi 10-100 x dražšími. ;-)
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 8. 9. 2017 23:40

Stoura 1: No, polarizacni bryle v kine jsou vetsinou R/L vuci sobe polarizovane kolmo, to asi nechces :D

A tipuju, ze 10x az 100x drazsi budou zaroven mit UV filtr + budou pohodlnejsi + budou z lepsiho materialu, nez nejlevnejsi plast ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 9. 9. 2017 07:53

suk píše:Stoura 1: No, polarizacni bryle v kine jsou vetsinou R/L vuci sobe polarizovane kolmo, to asi nechces :D

To nevím. Jak jsou vlastně polarizované ty brýle, které se prodávají do auta?
Brýle do kina mi pří šikmém nasvětlení potlačí odlesky alespoň pro jedno oko.

suk píše:A tipuju, ze 10x az 100x drazsi budou zaroven mit UV filtr + budou pohodlnejsi + budou z lepsiho materialu, nez nejlevnejsi plast ;)

To je možné. A stejně tak je možné, že je na nich jen nalepený dražší nápis.
Jak se vlastně kvalita těch brýlí dá otestovat?
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mar.us 9. 9. 2017 10:55

Ze se kouknes seshora do rybnika, mel bys s polarizacnimi brylemi videt pod hladinu hloubeji nez bez bryli. Cim lepe to odstrani odlesk hladiny a lom svetla, tim hloubeji vidis, a tim lepsi polarizacni bryle. Pokud je ale hodne zakalena voda, tak neuvidis nic tak jako tak.
mar.us
Čtenář

Odeslat příspěvekod Stoura 1 9. 9. 2017 12:32

mar.us píše:Ze se kouknes seshora do rybnika, mel bys s polarizacnimi brylemi videt pod hladinu hloubeji nez bez bryli. Cim lepe to odstrani odlesk hladiny a lom svetla, tim hloubeji vidis, a tim lepsi polarizacni bryle. Pokud je ale hodne zakalena voda, tak neuvidis nic tak jako tak.

OK. Podle Vaseho popisu to vypada, ze rovina polarizovaneho svetla, kterou ty bryle propousti, je svisla, zatimco vodorovne polarizovane fotony ta skla blokuji.
Kdyz naklonim hlavu i s brylemi o 90°do strany, mel bych naopak pod hladinu rybniku videt mnohem hur, nez bez nich.
Je to tak?
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mar.us 9. 9. 2017 20:52

Nevim.
mar.us
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků