Matka alimenty nevyužívá pro děti, ale pro sebe...

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Slonik 7. 10. 2015 13:42

K prvnímu odstavci úvodního příspěvku bych si dovolil pozastavit se nad slovy "měly mobil a další věci, které děti potřebují".

Nepřijde mi nic špatného na tom, když děti nosí poděděné oblečení, pokud je to oblečení čisté a děti nejsou z tohoto hlediska zanedbávané. To samé platí o dárcích - jsou prostě rodiny, které si nemohou vyskakovat.

Jako skutečný problém (na rozdíl od povzdechu, že dítě má "chudák" starý mobil) vidím, že matka klidně na 14 dní někam vysmahne a děti nechá samotné. Alespoň to z textu vyplývá. To už je podle mě na sociálku. Ale pokud to někdo vylíčí spolu s tím příběhem o mobilech a dárcích, tak se paní na sociálce nejspíš jen usměje a spis odloží ...
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 22. 10. 2015 09:02

Terminator3 píše:8000 Kč měsíčně na 2 děti je samozřejmě naprosto směšná suma
250 korun na den. Za to se zvladam nazrat i ja (moje "1 porce" je bezne oznacovana jako "8 porci") a to spis rozhazuju, nez zse bych setril..
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 22. 10. 2015 19:08

Vsak alimenty nejsou jen na jidlo.
sunshine reggae
Čtenář

Odeslat příspěvekod trent 23. 10. 2015 18:25

Jak to tedy je? Děti jsou ponechány sami sobě napospas 14 dní, když matka jde na pochůzku? Na tom by se jistě dalo stavět při snaze získat děti do vlastní péče.
Jinak samozřejmě ta omáčka o oblečení z druhé ruky a o starých mobilech nikde neuspěje. Dříve jsem také neměl tolik peněz a tak se použité oblečení hodilo. Dnes se máme jako rodina mnohem lépe, než když byla žena na mateřské a pokud přijde známej, že má oblečení po klukovi, tak ho vezmem. Nic mu není a když není úplně v nejlepší kondici, hodí se na chatu, nebo na zahradu. Jestli máte dítě, tak víte, že je docela zábava každé 3 měsíce kupovat dvoje kalhoty, tepláky... No a mobil? Kluk má jeden starší a stejně si na něm občas zahraje nějakou hru a jinak leží doma. Jak zde padlo, někdo prostě nemusí mít tolik peněz na rozhazování.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 23. 10. 2015 19:46

Hlavně normální chlap neopustí ženskou, se kterou má 2 děti, aniž by ji finančně zabezpečil. Autorka vlákna by se měla zamyslet, jak se asi dotyčný za pár let zachová k ní..
Terminator3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 23. 10. 2015 21:06

Já bych to takto kategoricky nesoudil. Obzvlášť, když nevím, co se stalo a proč.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 4. 11. 2015 18:51

Když jeho ex má děti ve výhradní péči, tak to s ním asi neni nijak slavné :-)
Terminator3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strzm.zahalka 5. 11. 2015 21:21

Ale je to logicke, deti patri matce.
strzm.zahalka
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 6. 11. 2015 07:24

Proč je to "logické "? Logické mi to přijde dejme tomu u kojenců.
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 6. 11. 2015 07:46

Logické to není. Spíš je to běžná praxe, že automaticky má přednost matka. Ovšem celá tato debata postrádá smysl, protože tazatelka mnoho věcí ani neupřesnila. Jako například, jestli jsou děti ponechány 14 dní bez dozoru. Pokud by to tak skutečně bylo, musel by je mít otec v péči už dávno.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombarderb2 28. 6. 2016 21:34

8k je silena cena. Daval bych litr max.
bombarderb2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod osobne2 1. 7. 2016 21:32

O tom bys ty ale nerozhodoval.
osobne2
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků