Zháňam 27" monitor s nízkou nohou - odporučte.

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ansam 27. 5. 2017 08:45

Zdravotný stav ma núti kúpiť si nový 27" monitor ale s veľmi nízkou nohou, alebo bez nohy. Doterajšie monitory, ktoré som používal boli vždy na nejakej nohe a vždy vysoko nad stolom. Spravidla +10° až +20° stupňov nad vodorovnou úrovňou očí. Stále pozeranie zo stola a klávesnice nahor na plochu monitora mi už zanechalo zdravotné následky na krčnej chrbtici - stuhnuté svalstvo - trvala bolesť a degenerácia krčných stavcov.

Na odporúčanie lekára, hľadám monitor s veľmi nízkou nohou, monitor ktorý šiel spustiť nadol tak, aby sa svojou spodnou hranou dotýkal pracovného stola a mal by čiastočnú možnosť zvyslého naklonenia. Tým by som dosiahol toho, že by som mal pracovnú plochu stola a plochu monitora v zornom poli oči a iba pohybom oči by som mohol sledovať priestor stola, klávesnice a monitora. Nemusel by som stále dvíhať hlavu na zvýšený monitor. V konečnom dôsledku by som sa na monitor pozeral pod uhlom mínus 20° až mínus 30° stupňov pod vodorovnou úrovňou očí.

Poradí niekto?
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 27. 5. 2017 13:54

Možná by šel použít nějaký monitor DELL a k němu toto rameno http://accessories.euro.dell.com/sna/pr ... =482-10010
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 29. 5. 2017 06:22

marts: Podle toho listu, by k tomu šel použít např. tehle: https://www.czc.cz/dell-professional-p2417h-led-monitor-24/192494/produkt
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 5. 2017 06:48

Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 30. 5. 2017 08:28

Ďakujem za nápady, ale použitie ramena mi nevyhovuje, pretože monitor občas potrebujem preniesť inam. Takže monitor potrebuje nohu s posuvníkom takým, aby šiel monitor spustiť až na dosku stola, prípadne ešte nižšie tak aby sa posúval po doske stola dopredu a zároveň sa nakláňal.

Nejaký monitor s takouto možnosťou spustenia až na dosku stola:
Obrázek
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 30. 5. 2017 08:46

Něco podobného má/mělo i Eizo a říkají tomu ArcSwing. Netuším, jestli to mají ještě, ale třeba by šel koupit i samotný stojan z nefunkčního monitoru a přidělat na to 27". Mám ho na 19" a okamžitě bych měnil za normální polohovací :)
Obrázek

Edit:
A kdyz koukam na ty Ergotrony, neni tohle pouzitelne? Da se tim snizit stred monitoru az 12,7cm nad stul a monitor az polozit.
http://www.ergotron.com/en-us/products/ ... s/33-387#/
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 30. 5. 2017 17:39

http://www.ergotron.com/en-us/products/ ... s/33-310#/

Mám na tom 19" sekundární monitor a jde spustit 2-3cm od desky stolu. Monitor větších rozměrů logicky ještě o kousek níž.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 30. 5. 2017 22:10

Možná blbej dotaz, ale nemáš židli moc nízko? Nebo jsi tak malý? Ptám se proto, abych se něčemu podobnému vyvaroval, sam vlastně nevím, jestli sedím u pc správně, ale prakticky všude kde sedím, musím mít monitor ještě hodně podložený (pokud není na rameni), abych měl jeho horní hranu vodorovně s očima... Tak se jen snažím pochopit, co je vlastně u tebe špatně (nebo u mne?)
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 31. 5. 2017 09:42

Keď sedím pohodlne a vysoko, tak asi 10 cm nad kolenami mám dosku s klávesnicou, oči mám na úrovni cca stredu monitora. Potrebujem ten horný okraj monitora dostať do úrovne ramien (20 až 30 cm nižšie) aby som na monitor pozeral nadol cca mínus 20 až 30° pod vodorovnou úrovňou očí.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 31. 5. 2017 11:16

Ale správně by měl být ten horní okraj vodorovně s očima ne?
Takže ty jej máš mít v úrovni ramen, ptz máš něco s páteří?
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 31. 5. 2017 12:25

HP ma taky takove, ktere jdou "sjet" az dolu...
http://pcliq.qwsistatic.com/images/isaac/31/31158.jpg

Obrázek
Mam ho pred sebou (akorat ze mam 23").
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 31. 5. 2017 15:42

Abox píše:HP ma taky takove, ktere jdou "sjet" az dolu...Mam ho pred sebou (akorat ze mam 23").

Čo to je za typ (presné označenie).
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 1. 6. 2017 09:47

Tenhle je HP Compaq LA2306x
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 1. 6. 2017 10:19

Ďakujem za tip na typ monitora HP. Zatiaľ ma zaujal tento "27" HP EliteDisplay E271i" ,
Kód: Vybrat vše
https://www.alza.sk/27-hp-elitedisplay-e271i-strieborny-d505452.htm?catid=18842948
ktorý má možnosť spustenia monitoru až na stôl a posunutím spodného okraja dopredu ho nakloniť dozadu a spustiť tak ešte nižšie:

Obrázek

Najviac ma z manuálu potešila táto informácia:
    Upravte výšku monitoru tak, aby se vám pohodlně pracovalo. Horní okraj rámu monitoru by
    neměl být umístěn výše, než jsou vaše oči. Pro uživatele s dioptrickými brýlemi může být pohodlnější
    umístit monitor nízko a sklopit jej dozadu.
    Upravujte polohu monitoru v závislosti na tom, jak měníte
    polohu těla v průběhu pracovního dne.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 1. 6. 2017 19:57

Proč pro uživatele s dioptrickými brýlemi? Mám brýle, a že bych potřeboval monitor naklánět dozadu, to mně tedy nikdy nenapadlo...
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků