WD MY CLOUD po update nie je "videt"

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod samurayy 28. 9. 2018 09:31

V noci prebehol automaticky update WD MY Cloud. Rano som nasiel hlasku o uspesnom stiahnuti a prevedeni update firmware, ale odvtedy nie je zariadenie viditelne zo ziadneho ineho. Je zapojene do routra cez sietovy kabel, router ho nevidi, nevidi ho ani domace kino a ani PC. Vcera vecer som z neho pozeral film a vsetko islo.
Jedine co sa mi nezda a zatial som nedostal odpoved z WD lokality P/N sa konci -10 a malo by si stiahnut verziu firmware 2. nieco ale rano som videl v logoch ze stiahlo verziu 4.0 co je urcena pre zariadenia konciace -00. Ma niekto podobny problem?
Zariadenie inak svieti a blika na modro, vyzera ze vsetko funguje. Skusal som factory reset pri spustenom aj vypnutom zariadeni a ziadny uspech.
Vdaka
samurayy
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 9. 2018 12:51

Tvrdíš, že jsi "našel hlášku". Kde? Nejspíš v tom zařízění, že? Tedy jsi se do něj nějak dostal (do jeho administrace) a to znamená, že zařízení má přidělenou IP-adresu.

Router ho nevidí: Možná jsi IP-adresu nastavil ručně a pak ji ve výpisu DHCP serveru v routeru nevidíš. Nebo nedíváš se omylem mezi wifi-klienty? Tam zařízení připojené kabelem nenajdeš.

Zjisti si IP-adresu, nejspíš bude vidět v té administraci. Zkus pak namapovat disk jako
\\IP-ADRESA\název_sdílení
Název sdílení by podle návodu mohla být složka Public, ale to musíš jako majitel zařízení vědět nejlépe.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samurayy 2. 10. 2018 16:21

Dakujem za info. Hlaska bola medzi oznameniami vo WIN 10. Taka bublinka v pravo dole na liste.
Ano pre WD my cloud je administrativny nastroj,alebo funkcionalita,k tora ho vyhlada alebo je registrovane cez my cloud a da sa do neho prihlasit. Nic z toho nefunguje. Minimalne by som ho mal vidiet v pocitac - miesta v sieti- nie nie je tam. Existuje funkcionalita mycloud.com ktora ti ma disk najst bez ohladu na to aku ma pridelenu IP adresu.
Rovnako aj domace kino a ostatne zariadenia v sieti ho nevedia najst. A tam nic nenastavujes, ceknes ci su v sieti a najdu vsetko co maju najst. SKusal som vymenit sietovy kabel a aj porty na routri. Dokonca som ho zobral susedovi a zapojil do jeho routra a nenaslo ho.
Mas pravdu medzi wifi zariadeniami ho nenajdem.. asi pre to ze je pripojeny kablom. Ale router podporuje funkciu zariadenia sieti,ktora ti vyhlada vsetky zariadenia, ktore su zapojene v sieti a kde ti da ikonku ci je to wifi alebo kabel.
Sorry mozno som podrazdeny, mozem kaslat ze pridem o filmy ale mam tam rodinne fotky a albumy za x rokov a neviem sa k nim dostat. Podpora na WD mi pride ako inej planety, ked im tvrdim ze nevidim zariadenie a neviem sa dostat do dashbordu alebo admin konzoly tak sa ma pyta ako a co vidim v dashborde.
Takze skusim po lopate.
WD ma P/N: WDBCTLxxxxxxx- 10 a tomu prislucha verzia firmware 2.x ktora vysla 27.9.
29.9 vysla verzia 4.X ktora prislucha pre P/N konciace na -00 . Moje zariadenie s koncovkou -10 si stiahlo vadny firmware. Je to prekvapujuce ale stalo sa to. a stalo sa to 29.9 resp. 30.9 o pol druhej rano.
Ak mi poradite , kde najst hlasku s oznameniami vo win 10, ktore som akcne s windows zmazal dam sem aj tie tri hlasky co tam boli
stiahnute, instalacia a instalacia prebehla uspesne.
Vdaka za kazdu radu.
P.s. Uz viem ze disk je OK. Ludom s vacsimi schopnostami ako su moje sa podarilo neako disk sprevadzkovat aj z jeho obsahom. Chyba je v doske my cloud.
Existuje neaka moznost na prepalenie spravneho firmware?
samurayy
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků