GF 940M - Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod peta809 6. 11. 2017 22:48

Zdravím, řeším následující problém a dilema. Jsou to asi dva týdny co jsem na svém notebook Acer zaregistroval nestandardní chování GK 940M. Mám OS Windows 10. Jde o to, že GK nepracovala. Všechny aplikace a hry se opíraly pouze o integrovanou GK Intel. Správce zařízení u GK nVidia psal následující: "Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)". Přeinstalace ovladačů GK nepomohla buď vůbec a nebo samotná instalace skončila chybou. Ovladač jsem vždy před dalším pokusem odinstaloval pomocí Display Driver Uninstaller (DDU). Když nepomohlo toto, tak jsem se rozhodl i pro čistou instalaci systému W10. To ovšem úplně tak jak bych si představoval nepomohlo. Windows Update nějaké ty ovladače i když s komplikacemi nainstaloval. Potom jsem spustil tak jako vždy před tím (rok nebyl žádný problém) aplikaci GeForce Experience a po další neúspěšné aktualizaci se objevila modrá obrazovka smrti s chybovou hláškou "VIDEO_TDR_FAILURE", přičemž Správce zařízení hlásil stejný problém jako v prvních případech. Z toho jsem vyvodil, že jde zřejmě o HW problém a tak jsem NTB zaslal na reklamaci do Aceru. Tam se ani neohřál a za pár dní jsem ho měl doma s tím, že za problém může nestabilní systém a špatné ovladače GK. To je pro mě celkem zvláštní, protože rok bylo vše bez problémů a potom najednou tohle. Systém nestabilní a špatné ovladače - čistá instalace Windows a ovladače z GeForce Experience.

Mé otázky jsou. Kde se mohl stát problém? Mohu se opět pokusit o aktualizaci ovladačů skrz GF Experience? Děkuji.
Milovník přírody, geocachingu a moderních technologií se zájmem o zařízení se systémy Android a Windows, českou i světovou mediální a politickou scénu, a novinky ze světa našich mobilních operátorů. Ve volných chvílích překladatel Android aplikací do ČJ.
peta809
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K4m1k4z3 6. 11. 2017 23:11

Použij ovladače z webu výrobce. Pokud to bude blbnout i poté -> reklamace.
• Aspire V3-571G | 15.6" Full-HD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8GB RAM
Intel 320 80GB SSD | 1TB UltraBay HDD
SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
K4m1k4z3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta809 7. 11. 2017 05:08

To jsem před to reklamací také zkoušel a ty se nepodařilo nainstalovat vůbec. Škoda, že jsem jim tuhle skutečnost do toho průvodního listu reklamací zapomněl napsat.
peta809
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 11. 2017 05:36

Popsal jsi sám naprosto přesně, kde jsi spáchal fatální chybu:
peta809 píše: ovladače z GeForce Experience

Vlastní bl-bost nelze reklamovat. :-)
Další chyba:
peta809 píše: hry

NB = zařízení k práci na cestách.
Pro grafické hry slouží:
a/ herní konzole;
b/ plnohodnotný stolní PC.
Co s tím?
Použij radu kolegy:
K4m1k4z3 píše:Použij ovladače z webu výrobce.

Nesdělil jsi typ NB => musíš si to najít sám:
https://www.acer.com/ac/en/US/content/drivers
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta809 7. 11. 2017 08:35

Jak jsem psal již výše. Ani ovladače z webu výrobce notebooku nešly korektně nainstalovat.
peta809
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 11. 2017 13:14

Jsi si jist, že jsi stáhl správnou verzi ovladačů?
NE:
svěř to odborníkovi, jinak Ti servis opět vrátí NB s poznámkou "Neoprávněná reklamace".
ANO:
reklamace.
Přilož log z neúspěšné instalace.

Btw:
Potíže sis způsobil sám nevhodným výběrem typu NB:
peta809 píše:GK 940M

Pro příště:
lépe pořídit NB s IGP, bez VGA.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků