Nb na práci, 15.6, kvalitní dotykáč, 20-25

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PetrPacholik 6. 3. 2015 13:45

Dobrý den,
prosím o radu. Pročítám diskuze, vybírám v eshopech, a když najdu nějaký, který se mi líbí, tak na něj čtu nějakou kritiku. Jde mi o doporučení, nakonec si z užšího výběru vyberu podle toho, jak na mě ve skutečnosti zapůsobí.
Co chci - co nejkvalitnější obrazovku - dotykovou. To je nejdůležitější parametr, takže nejspíš full HD s matným povrchem? Velikost 15,6 nyní mám a je pro mě ideální. Proč dotykový - občas pracuji na jiném nb (Sony Vaio) a jsou aplikace, na které se velmi hodí.
Použití - kancelářské programy (office), email, správa eshopů, účetnictví.
Výhodou - tichý, lehký (většinou ho mám při práci na nohou).
SSD disk - ještě nedávno jsem ani netušil, že existuje, netrvám na něm, na disk toho příliš ukládat nebudu, většinu věcí mám na vzdálené ploše.
Klávesnice - na podsvícení netrvám (nemám ani teď a nemyslím si, že potřebuji), výhodou numerická klávesnice.
Výdrž baterky - cca 3 hodiny mi bohatě stačí.
Rozpočet - když bude vhodný do 20, tak to bude fajn, když do 25, tak není problém.
Malý plus - značka, která nezkracuje záruku při nákupu na IČ (ale není podmínkou).
Děkuji za rady.
Petr
PetrPacholik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 3. 2015 13:51

Matnej dotykáč? :hm

Teď mám lenovo flex 2 pro. A jsem z něj docela nadšený, pevný, dobrý IPS, slušný výkon.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrPacholik 6. 3. 2015 14:41

O něm jsem také přemýšlel. Jaká je čitelnost displeje na slunci?
PetrPacholik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 6. 3. 2015 14:45

na přímém Slunci je vidět blbě do každého displeje, resp. do těch, které se dávají do běžných notebooků.
Transflektivní displeje nebyly moc cool (kdysi Toshiba R600 např.), protože i přes parádní čitelnost bez podsvícení nemly moc pěkné barvy, zbývají pak displeje s hodně vysokým jasem u některých outdoor modelů. Tebou udaný cenový limit se s tím však neslučuje.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrPacholik 6. 3. 2015 14:59

Počítám s tím, že to nebude žádný zázrak, matný displej není podmínkou, zase tak často na slunci s ním nebudu, prostě bych rád co nejlepší displej, aby byla práce co nejvíce pohodlná ...
PetrPacholik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 3. 2015 16:06

Zásadní 2 otázky.

Chceš dotýkáč? Vážně ho chceš?

Protože jesti chceš dotyk musíš se za

1. Smířit s lesklým povrchem a bídnou čitelností na slunci.
2. Přitlačit a vzít outdoor verzi. X200 tablet měla 190 VS. Outdoor verze s 400 nits a X220 tablet má 300nits
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrPacholik 6. 3. 2015 16:34

Ano, chci - dokážu bez něj žít, ale opravdu je to docela přínos v některých aplikacích, které používám.

Pokud bych se rozhodl, že to bez něj zvládnu - bude velký rozdíl v kvalitě mezi nedotykovým a dotykovým displejem ve stejné cenové relaci?
PetrPacholik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PetrPacholik 6. 3. 2015 21:31

Co si myslíte o tomto kousku:
HP EliteBook 850
https://www.alza.cz/hp-elitebook-850-d2268165.htm
PetrPacholik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 3. 2015 03:44

Počkat počkat....

My jsme hledali lesklej, patlací, firmu která nezkracuje záruku a to vše do 20 000, maximálně do 25.

A ty si vybereš, matnej, bez dotykovj notes kterej na IČO má jen 12měsíců záruku (bejvalo to tak, je potřeba to ověřit) a to za 27 000? Sice jsem před chvilkou vstával, ale nevím co si teď myslet.

Ano HP EliteBook 8x0 je nejvyšší řada od HP, takže s ním chybu 100% neuděláš, ale moc nesplňuje tvoje podmínky.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 7. 3. 2015 10:38

Elite maji 3r na fo i ico, pletes si to s probooky.
Presneji, probook ma zakladni zaruku 1 rok a diky legislative ma pro fo prodlouzenou na 2. Elite ma 3 roky uz v zakladu.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrPacholik 7. 3. 2015 13:36

O matnym jsem psal, záruka byla už vysvětlena viz. výše, cena - 26.390,- - ano, je o cca 5% výš než jsem uváděl, to je pravda. A dotykovej - zde jsem tedy pravděpodobně mimo, ale neúmyslně, měl jsem za to, že je dotykovej, alza jej má v kategorii dotykových. Pokud to tak není, tak beru zpět, nebylo to úmyslně.
PetrPacholik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zkorumpovanaliska 8. 3. 2015 10:33

Poohlédni se po Yoga 2 pro, případně připlať za 3 pro. I již zmiňovaný flex není vůbec špatná volba ;)
Zkorumpovanaliska
Junior

Odeslat příspěvekod PetrPacholik 11. 3. 2015 21:00

Tak objednáno lenovo flex 2 pro, díky za rady :)
PetrPacholik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků