Černá obrazovka

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Trefort 17. 3. 2018 16:27

Zdravím,

dal jsem před lety tátovi svůj starý HP Probook 4510s. Říkal, že si dnes něco četl na internetu, zčernala obrazovka, jak kdyby notebook přešel do režimu spánku a přestal reagovat. Když ho teď zapnu, svítí startovní tlačítko, slyším taky větrák, ale na obrazovce se nic neukáže. Také mi přijde zajímavé, že nesvítí ze spodní strany myš připojená přes USB a stejně tak se nerozsvítí žádá kontrolka na klávesnici, která je také připojená přes USB (původní klávesnice byla politá a jako nefunkční následně odpojená).

Pokud by to byl nějaký větší hardwarový problém, nemá asi smysl to opravovat, ale spíš mě zajímá, jestli to nemůže být nějaká blbost, se kterou se už třeba někdo z vás setkal.

Díky za případnou radu.
Trefort
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 3. 2018 17:50

Pokud se do toho něco vylilo, tak to vidím na konečnou. Bohužel.

Nebo byl po vylití notebook ihned vypnut, rozebrán, vyčištěn a usušen?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trefort 17. 3. 2018 18:47

Do toho notebooku se něco vyplilo před 2 lety, od té doby bez problému fungoval. Jen u klávesnice vynechávala tlačítka, tak jsem ji odpojila a zapojil externí přes USB. Obrazovka zčernala při běžném prohlížení článků na internetu.
Trefort
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Timmy12 17. 3. 2018 20:35

Připojit externí monitor a restartovat. Pokud druhý monitor nenajede, zkusit vytáhnout paměti, nebo je dát do jiného slotu, zkusit jenom jednu z nich, pokud jsou osazeny dvě. Další možnost - nejspíš je v háji čip na desce = docela drahá oprava (reflow/reball/výměna čipu).

Popřípadě "reflow" v domácích podmínkách pomocí horkovzdušné pistole, na netu si najdi jak na to, jeden notebook jsem tak opravil a za týden nastal stejný problém, druhý notebook mi tak šlape už dva roky cca.
1)Ryzen 7 3700x + Grandis 2 , CROSSHAIR VI HERO , MSI GTX 1080 gaming X, 32GB DDR4
2)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H , MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 16GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 3. 2018 09:47

To není bohužel odpověď na mou otázku. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků