Zdravotní omezení zabraňující řízení vozidla

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod HondaMan 25. 2. 2010 18:02

Je nějak omezeno řízení vozidla při zranění?
Udělal jsem si pár bebíček (zlomená klíční kost, naražená žebra, naštíplé zápěstí, spousta pohmožděnin...) a nechce se mi s tím jezdit sockou :-/

Je toto někde omezeno?
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 25. 2. 2010 18:23

Na znamyho policajti blbe cumeli, kdyz lezl z auta s nohou v gypsu, ale jinak nic. IMHO do tveho zdravotniho stavu nikomu nic neni, to snad v obcance neni napsany tak jak to muzou posoudit?
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 25. 2. 2010 18:33

HondaMan píše:zlomená klíční kost, naražená žebra, naštíplé zápěstí, spousta pohmožděnin

Ses pohádal s přítelkyní? :hm

Zákon 361/2000 Sb. § 3 Základní podmínky účasti na provozu na pozemních komunikacích (1) Provozu na pozemních komunikacích se nesmí účastnit osoba, která by vzhledem k věku nebo ke sníženým tělesným nebo duševním schopnostem mohla ohrozit bezpečnost tohoto provozu. To neplatí, pokud osoba sama nebo jiná osoba učinila taková opatření, aby k ohrožení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích nedošlo. (2) Řídit vozidlo nebo jet na zvířeti může pouze osoba, která je dostatečně tělesně a duševně způsobilá k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a v potřebném rozsahu ovládá řízení vozidla nebo jízdu na zvířeti a předpisy o provozu na pozemních komunikacích.


Neměl bys řídit, protože to se jedná o sníženou tělesnou schopnost. Sice to není na papíře a řidičák dále máš, ale policajt má oči a tvrdou palici. Jeden za to dostal 5000 pokuty.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 25. 2. 2010 18:40

To mi rekni co by ti muselo bejt, aby ses na rizeni ***** :oboze :hm
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 2. 2010 18:41

V kómatu :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 25. 2. 2010 18:42

Osedlal bych něco s automatem, aby neměli kecy, že při řazení nedržíš pevně volant a jezdil bych. Se sádrou bych do busu už nevlez, kdybych nemusel...
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HondaMan 25. 2. 2010 18:43

Dík, tak já jsem opatření učinil (auto s AT), jen nevím, jestli to policajtovi bude stačit :-D
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 2. 2010 18:44

honda: mne zastavili s nohou v sadre!!!! mel jsem v te dobe S100 a sadra byla na spojce pod koleno. Jako buzerovali, ale kdyz sem jim ukazal, ze mi to nedela zadne omezeni, nemeli zadny duvod cokoli resit, nemuzou ani.
anonymni

Odeslat příspěvekod HondaMan 25. 2. 2010 18:45

Kib: Chcel bych vidět, jak najezdiš 3000km/měs sockou/dročkou :-P
Pajjoun: Tak AT mám, jen jednu ruku nezvednu ani do urovně volantu a druhou mám "trochu" naraženou :-/
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 2. 2010 18:46

A ještě stále si rychlejší než já :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HondaMan 25. 2. 2010 18:47

goes: s nohou v orteze (přes koleno) jsem už také jezdil a pohoda... tohle je horší a už ani mně to nepřijde moc košer... Ale jako moc jiných možností není...
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 25. 2. 2010 18:48

MELLO píše:V kómatu :D


:D
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 25. 2. 2010 18:53

Tak už jsi se dozvěděl, jestli můžeš řídit nebo ne...:-) a teď už nás prosímtě nenapínej, co jsi proboha dělal? :-D Jsi vypadlo z okna nebo se zkulal po schodech? ;-]
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 25. 2. 2010 18:54

To bude úraz z golfu.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bleach 25. 2. 2010 18:55

opakovane na nej upadla hul
bleach
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků