Kupujete auta za hotové nebo pomocí úvěru, leasingu?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Axerák 13. 3. 2009 11:36

Zdravím,

kupuje dneska vůbec někdo nová auta za hotové? Jak se dívám na stránky Škofinu, Renault finance, atd... tak v dnešní době si asi málo kdo může dovolit koupit auto za hotové a raději volí variantu splácení od 1-8 let. :-) Myslím si, že je to blbost si naspořit 200-300.000Kč a celou částku dát do auta a tím pádem přijít o celou hotovost...těch 30-50% akontace je myslím lepší varianta...Pomalu si to auto splácet a mít ještě na účtu nějakou korunu...
Jak jste na tom vy?
Axerák
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 3. 2009 11:44

no kdyz si to vezmes na lizing, tak preplatis a to nemalo. Takze ono je to slozite a nejde jednoduse rici co jel lepsi. V jedne variante nepreplatis nic navic, v druhe zase mas nejake penize na uctu.
anonymni

Odeslat příspěvekod S-Tony 13. 3. 2009 11:45

Na co nemám to nekupuju. Všechno beru za hotové. Nemíním se zadlužovat.
Výhoda je že nepřeplatíš 100 tisíc za leasing a danou věc můžeš kdykoli prodat za její plnou aktuální hodnotu.
Lepší je naspořit a pak koupit. Člověk má klid a nemusí se tak honit kvůli splátkám.
Naposledy upravil S-Tony dne 13. 3. 2009 11:48, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 3. 2009 11:47

Mít auto na leasing jako fyzická osoba, tak nespim.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axerák 13. 3. 2009 11:52

Tak já mám novou Fabku přes Škofin a mám to na úvěr. Zaplatil jsem 50% akontaci. Nemůžu si zatím stěžovat...Kdybych přišel o práci, tak ty 4000 Kč na tu splátku si vydělám za měsíc na kdejaké brigádě...
Axerák
Nováček

Odeslat příspěvekod Vana666 13. 3. 2009 11:59

jednou jedinkrát jsem se nechal nalákat na lízing i když jsem nemusel. Taky jsem si říkal že je lepší mít vlastní prachy k dispozici a jen splácet
I když byly podmínky celkem přijatelné, za jednu omylem týden opožděnou platbu nám nasolili takovou pokutu že mě z tohohle financování nadosmrti vyléčili, ani ne penězma ale hlavně sprostým způsobem jednání

a to nemluvím o zbytečném běhání na lízingovku kvůli TP - tažné, STK apod ...
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 13. 3. 2009 12:08

Opravdu ten leazing vychazi tak nevyhodne? Ted to byva spojeno se zajimavou slevou, je v tom vsechno pojisteni... A jestli za 3-5 let preplatim 20 mi neprijde vzhledem k inflaci tak dramaticke :hm
Samo mluvim o novem, jinak je to kravina.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 13. 3. 2009 12:29

Ja platim za auto hotove a jeste si nechavam na uctu nejake koruny. Dluh na zbytnou vec jako je auto je spise nesmysl, nez rozumne rozhodnuti.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gewehr 13. 3. 2009 12:31

Ked som zacinal, kupil som auta na leasing... vcul uz zasadne na hotove, co som este ochotny zniest je prefinancovat nejaku mensiu cast autouverom (so vyhodnymi podmienkami predcasneho splatenia), leasingu sa vyhybam ako cert krizu. Zaklad je ten, ze ak idem kupit auto, musim nan mat + rezerva. Kupujem na co mam, nema zmysel kupit auto a potom nevediet ako zaplatit ucty.
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.S 13. 3. 2009 12:35

U leasingu je to zavislé taky na délce splácení a výši akontace takže nejakých 20 tis. navíc to by ani nemělo smysl to brát na leasing (90% akontace a 2roky splácení). spíš bych to viděl tak na 100 navíc.
Výhoda leasingu je pojištění ve výhodnějších sazbách a možná nejaká další sleva u prodejce.
Nevýhoda je samozřejmě to, že ve finále je auto dražší a není majetkem toho kdo ho používá s tím jsou taky spojena rizika (při krádeži, poškození atd.)
Dr.S
Nováček

Odeslat příspěvekod HondaMan 13. 3. 2009 12:37

Dusan: +1 :)
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motorol 13. 3. 2009 12:57

Nové jsem ještě nekupoval, ale kdyby jo tak s největší pravděpodobností za hotové. Protože všelijaké půjčky když je třeba se dají vyřešit nějak bokem a nemusim do toho tahat auto. Každou chvíli mi chodí něco jako kreditka s možností půjčit si na měsíc až 30 tis a pokud stihnu splatit tak nic za to a jiné bejkárny. Takže si říkám, že peníze si člověk v nejhorším může půjčit jinde a jinak.
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skyline 13. 3. 2009 13:03

Jezdim tim, na co mam, takze jedine hotove. Jedinej dluh, kterej jsem ochoten akceptovat je na investice (napr. hypoteka). Cokoliv, co je vyhozeni penez, pocinaje skrini pres pocitac az po auto, si na uver proste predstavit nedovedu.
Skyline
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rokba 13. 3. 2009 13:11

Jedou jsem koupil auto na 3letý leasing, už bych to neudělal, nehledě na to, že teď už na IČO jde nejméně pětiletý :-/ . Od té doby už jedině za hotové. Jo vlastně jednou mi chybělo 100 tyček, tak jsem si vzal úvěr a za tři měsíce ho předčasně splatil.
Citroën C5 Tourer 2.0 HDI Exclusive + Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport + Ducati Monster S4
Oh Gravity, thou art a heartless bitch...
Rokba
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 13. 3. 2009 13:18

Axerák píše:Zdravím,

kupuje dneska vůbec někdo nová auta za hotové? Jak se dívám na stránky Škofinu, Renault finance, atd... tak v dnešní době si asi málo kdo může dovolit koupit auto za hotové a raději volí variantu splácení od 1-8 let. :-) Myslím si, že je to blbost si naspořit 200-300.000Kč a celou částku dát do auta a tím pádem přijít o celou hotovost...těch 30-50% akontace je myslím lepší varianta...Pomalu si to auto splácet a mít ještě na účtu nějakou korunu...
Jak jste na tom vy?


za hotove.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků