Koupě nové wapky - Bosch X Karcher X Ostatní

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod klikk 9. 2. 2007 17:12

Tak mi stará wapka dowapkovala. Oprava se nevyplatí a proto musím zakoupit něco nového. Informoval jsem se po obchodech a

dobrý dojem na mě udělal
Bosch Aquatak 100 plus. 100 Bar, 350 lt, 5m hadice, stavitelná tryska + Nerotační kartáč + rotační tryska + zalamovací tryska cena cca 4000,- - kovové čerpadlo, nutný přívod vody z vodovodu

Další možnost je Karcher K 2.94 MD plus 100 Bar, 330 lt, 5m hadice, obyč tryska, rotační tryska cena cca 3000,- - plastové čerpadlo, umí sám nasávat vodu

A nakonec jsou stroje typu Extol, které mají větší výkon jak výše jmenované, větší průtok, ale jejich cena je mnohem nižší.
Čistič vysokotlakýs indukčním motorem 413212 tlak 160 BAR, 360 lt, rotační tryska, stavitelná tryska s rozprašováním, navíc má indukční motor, a stojí jen 3300,-

Co radíte ? Samonasávací schopnost nepotřebuju, budu napojen na rozvod vody. Líbí se mi kovové čerpadlo u boše, a také se mi líbí vysoký tlak a větší průtok vody u extolu. U bosche je diskutabilní ten kartáč. Je to obyčejný smeták s přívodem vody, netočí se. Co znamená indukční motor netuším.
klikk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Auto1 9. 2. 2007 17:35

Měl jsem noname za 1800kč 150bar,zadřel se v záruce,(ne nejela bez vody!)
Měl jsem nejlevnější Karcher za 2000kč 130bar,běhá dodnes,ale při startu po zapojení hadice asi 2minuty neumí stříkat pod plným tlakem,než se dobře zavodní čerpadlo,nebo co..
Tak jsem koupil Bosch za 5000kč,a konečně spokojenost,ale je to vyloženě taková hračka pro amatéry 100bar+-,(stačí bohatě,nekvalitní lak jde dolů jako po másle,nejde jen o tlak čerpadla,ale i o to,jaké máš trysky..)

Pořádná technika na denní použití stojí balík,protože třeba kolega má Karcher za 100.000kč,umí to teplou a tlak to má asi +-350bar..
Auto1
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 9. 2. 2007 17:37

Mám Karcher za 1900 Kč a 2 roky běhá v pohodě.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naldo 9. 2. 2007 17:41

Dobrý hobby Karcher je až od řady 5.-doporučení kolegy-prodejce uvedené značky.Ale tam je cena už někde jinde/9000,-/. Záleží jak často a hlavně jak dlouho ji budeš používat.
Naldo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrumr 9. 2. 2007 18:12

osobně bych se vyvaroval čerpadlu z umělé hmoty.Písty nejlépe keramické a těleso bronzové
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod turboleon 9. 2. 2007 18:16

Mám Karcher, kupovaný v akci za 6000, řada 4.96, obě trysky plus rotační kartáč, nádoba na šampon. Předtím noname za 2000, odporoučel se a dovozce již nebyl.......K tomu Karcheru je nejvíc příslušenství, třeba uvažuju o zařízení na otryskávání apod. Bral bych něco značkového a nad 5000. Můj názor.
turboleon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 9. 2. 2007 18:41

Mam Karcher asi za 1500 nebo 2 tisice. No funguje to dobre, jsou k tomu dve trysky, nasat sampon to taky umi. Tlak je fajn, ale mam pocit ze z tech trysek proste jde malo vody, neni ji proste dost aby neco dukladne oplachla. Rekl bych ze je to spis dobre na myti kola (bicyklu) nez na auto. Proste velka spinava plocha je problem, neni dost vody.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Tommy11 9. 2. 2007 19:46

Taky uvažuju o koupi wapky. Ale nevím jaký. Stačí nějáká obyč. tak do těch 5-7 tisíc
Fiat Grande Punto 1,4/8V dynamic 3D; oranžová merengue
Koukněte také na naše webové stránky (viz. www :) )
Tommy11
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod klikk 9. 2. 2007 21:13

Karch za 2 tisíce dává jen 310 lt a další Karchy do 5 tisíc dávají 330 lt a mají to plastové čerpadlo, které se mi moc nezamlouvá.
Kdežto Bosch dává 350 litrů a cena 4 tisíce a má kovové čerpadlo.
Na to moje mytí průměrně 1-2x týdně 1-2 auta by to snad mohlo stačit.
Noname se mi moc kupovat nechce, sice je za polovinu, ale.
klikk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tommy11 9. 2. 2007 21:16

Jj, člověk není tak bohatý aby si mohl kupovat levný věci. :D

Jinak u mne by se jednalo pouze na soukromé účely. Použití tak 2-3x za měsíc...
Fiat Grande Punto 1,4/8V dynamic 3D; oranžová merengue
Koukněte také na naše webové stránky (viz. www :) )
Tommy11
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod klikk 9. 2. 2007 21:18

Já to chci taky na soukromé účely - soukromé auto. Počítám provoz tak 15-30 minut týdně max.
klikk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 9. 2. 2007 21:38

Ja tim taky akorat myju auto. Kdyz se postesti tak 2x do roka... :D
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Flavio 9. 2. 2007 21:39

Já mám hi-tech mezi vysokotlakými čistícími stroji http://www.kranzle.cz/katalog.php?typme ... st-akce--- už nějakých 13 let. Poctivě maká týden co týden zatím bez jediného odmlouvání.
Flavio
Nováček

Odeslat příspěvekod Tommy11 9. 2. 2007 21:41

no je trochu dražší, než co bych si představoval...:)
Fiat Grande Punto 1,4/8V dynamic 3D; oranžová merengue
Koukněte také na naše webové stránky (viz. www :) )
Tommy11
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrman 11. 2. 2007 04:58

existuje vapka, ktera snizuje tvrdost vody?
fahrman
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků