Prosba o radu se závadou

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod avojmore 30. 3. 2018 12:03

Dobrý den všem.
Vytáhnul jsem z garáže auto co mám po tátovi.Subaru Impreza Kupé rok 1996 1.6 AWD.
Auto je super ale má jednu závadu. Při zařazení na 3 a zvýšení výkonu např. u předjíždění auto najednou ztratí sílu, jakoby mu došel dech. Projevuje se to i při volnoběhu. Když nastartuju a motor je studený tak vše ok má sílu a zní jak má. Ale čím víc se ohřívá tak slábne, snižují se otáčky volnoběhu a když sešlápnu plyn je hrozně líné a bez síly, navíc to dělá nějaký klapavý zvuk co mi tam nesedí.
Táta mi řekl (trochu zmateně a moc si už nepamatoval o co šlo) že prý kdysi tam vytáhli koudel bordelu ze vzduchového vedení/sání (to už si nepamatuje). Rozebral jsem přívod vzduchu od filtru po karburátor a nikde jsem nenašel problém nebo nečistotu (filtr není koncernový ale sportivní, vzhledově už rezne ale zevnitř vypadá slušně).
Napadlo mě že by mohlo jít o regulátor tlaku nebo problém v přívodu paliva (hadičky,filtr,čerpadlo),kamarád mě zase řekl že by to mohla být ekektronika...
Chci se zeptat na radu zkušenějších. Nesetkali jste se s podobným problémem? Nenapadá vás o co by mohlo jít?
Děkuji předem za názory a rady.
S pozdravem Matěj Hájek
avojmore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 30. 3. 2018 12:04

jak dlouho to nejelo resp. stálo v garáži?
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 30. 3. 2018 12:07

Natankoval bych tam MM100 nebo Vervu100
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 30. 3. 2018 12:57

Vzduch, za studena tam jde víc paliva proto to jede, po zahřátí a normální spotřebě není kyslík. Váha vzduchu pokud tam něco takového je.
polda
Veterán
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků