srážka co kdyby?

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 1. 1. 2008 00:00

Observatoře na celém světě hledají a sledují planetky a komety, které procházejí blízko naší Země. Program NASA Near Earth Object Observation Program, obvykle nazývaný „Spaceguard“ („kosmická hlídka“), má za úkol vyhledávat potenciálně rizikové objekty pro naši planetu. o/quote]


To by mě zajímalo co by se stalo, kdyby objevily nějaké těleso které by mohlo zničit zemi, jak by se to asi řešilo? :hm
vaclavbarak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mathey 1. 1. 2008 02:07

američani by vymejšleni voloviny...
všichni ostatní by buď podporovali ameriku, nebo by vymejšleli vlastní voloviny... mě by to bylo jedno... tak umřu no co! umřeli by všichni. Konec civilizace mě netrápí...
Mathey
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 1. 1. 2008 09:40

vaclavbarak píše:
Observatoře na celém světě hledají a sledují planetky a komety, které procházejí blízko naší Země. Program NASA Near Earth Object Observation Program, obvykle nazývaný „Spaceguard“ („kosmická hlídka“), má za úkol vyhledávat potenciálně rizikové objekty pro naši planetu. o/quote]

To by mě zajímalo co by se stalo, kdyby objevily nějaké těleso které by mohlo zničit zemi, jak by se to asi řešilo? :hm /quote]


no jak asi, natočili by další trhák s Tomem Cruisem
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Najja 1. 1. 2008 10:56

No jedno je jasný... Srážka - smrt... Tak už to neřešte. :lol:

Ne, ale kdyby nějaký větší objekt narazil do...
Kontinent: Vznikla by 2. ČR (Česká kotlina vznikla dopadem meteoritu >>) ... Tudíž, vznikla by velká díra, do atmosféry by se dostal všechen možný bordel.
Moře: No, zřejmě by se zvedla velká vlna a zaplavila nějaký kontinent.

A menší meteorit,...
- Nejspíš by shořel v atmoséře... ;)
Kontinent: Vznikla by menší díra a bylo by míň bordelu v atmosféře.
Moře: Byla by měnší vlna...

:mrgreen:
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 1. 1. 2008 11:32

ja bych asi objezdil vsecky holky, ktery jsem mel kdy rad nebo se mi libily... rozloucil se a pak si doma pustil armagedon :D
Mobil-man
Nadšenec

Odeslat příspěvekod scater 1. 1. 2008 11:34

Mobil-man - objet a pak se rozloučit co...:))))
Jinak, už maj nějaký plány proti tomu šutru co má spadnout za těch několik desítek let, ne?
D'n'B fan
To my né.To Komunisti.
Nebyl to Descartes, kdo řek: "Jsem to, co jsem!" ?
Ne, to byl Pepek námořník
scater
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 1. 1. 2008 11:35

jsou zde dvě otázky:
-jak by bulo ono těleso velké, od toho by se odvíjely dopady po srážce
-a hlavně kdy by k ní mělo dojít, pokud za 20 let není problém připravit protiakci, teoretické koncepty jsou rozpracované....no a pokud za 2 hodiny, tak by měly lidé v cílové oblasti celkem problém :mrgreen:
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 1. 1. 2008 12:13

strider píše:Zrazka s vacsim asteroidom by bola znicujuca kym mensi by mozno sposobil len lokalnu destrukciu. Zavisi kam by to dopadlo.
Co sa tyka ochrany pred pripadnou zrazkou tak pokial viem nikto na svete nedisponuje technikou ktora by mohla asteroid odklonit respektive znicit este pred dopadom. Myslim, ze by sme sa vsetci pomodlili a odovzdali do ruk osudu...


co ty vis, cim kdo disponuje :))
Caddy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 1. 1. 2008 12:13

Mobil-man píše:ja bych asi objezdil vsecky holky, ktery jsem mel kdy rad nebo se mi libily... rozloucil se a pak si doma pustil armagedon :D


a pak ten meteor nedopadne a budes zivit deset fakanu :-D
Caddy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 1. 1. 2008 14:19

kosch píše:jsou zde dvě otázky:
-jak by bulo ono těleso velké, od toho by se odvíjely dopady po srážce
-a hlavně kdy by k ní mělo dojít, pokud za 20 let není problém připravit protiakci, teoretické koncepty jsou rozpracované....no a pokud za 2 hodiny, tak by měly lidé v cílové oblasti celkem problém :mrgreen://quote]


je tu jeste treti otazka a to kam by melo pripadne teleso dopadnout, kdyby nekam do afriky ci asie, tak by se to asi moc neresilo, kdyby nekam na USA tak by se minimalne snazili ho odklonit aby dopadlo do mist uvedenych prvne :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 1. 1. 2008 14:22

ESO: no to závisí taky od otázky jedna, pokud ten šutr bude dost velký tak nadělá starosti všem ať dopadne kamkoli
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arwinexwixton 1. 1. 2008 14:46

žádný velký vesmírný šutr na Zem nespadne... to by byla škoda
uhmm...
arwinexwixton
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků