Jak vyrobit domácí reaktor

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod michal-20 24. 11. 2012 22:11

Chci mít moderní domácnost a tak mě napadlo vyrobit si malý domácí reaktůrek. Nebylo by to nijak náročné, potřebuju na tom utáhnout počítač, monitor, klávesnici a myš. A také televizi, kamna a žárovku. Reaktor dát jako náhradu za šlapací stroj. Tak jsem na netu vygoogloval nějaké návody, ale bohužel moc nerozumím těm chemickým vzorečkům.
Kdo by mi s tím pomohl?
michal-20
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 26. 11. 2012 20:18

Napiš si sem o návod: www.cia.gov, minule mi docela dobře pomohli s domácí přípravou yperitu.
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lepidus 6. 12. 2012 21:47

michal-20 píše:Chci mít moderní domácnost a tak mě napadlo vyrobit si malý domácí reaktůrek. Nebylo by to nijak náročné, potřebuju na tom utáhnout počítač, monitor, klávesnici a myš. A také televizi, kamna a žárovku. Reaktor dát jako náhradu za šlapací stroj. Tak jsem na netu vygoogloval nějaké návody, ale bohužel moc nerozumím těm chemickým vzorečkům.
Kdo by mi s tím pomohl?


Zcela jistě máš na mysli chemický reaktor, jinak by ses neptal. 2 barely (větší a menší průměr) bez víka přivařené k sobě tak, aby vznikla nádoba s dvojitou obvodovou stěnou. Do mezistěny se naleje voda a zavře se dalším barelem bez víka dnem vzhůru zapadajíc přesně mezi stěny s vodou. Dno horního barelu obsahuje ventil s protizášlehem a hadici. Reaktor do jedné třetiny naplníš bio-humusem, tj. odpadky z kuchyně, shrabanou trávou, hnojem atd., a přiměřeně zaleješ vodou. Horní barel musíš zatížit aby se mohl natlakovat. Stupnici na horním barelu, která signalizuje výšku "ponoru", potažmo tlaku, oceníš. Celý ten krám vybuduj za chalupou v jámě a oploť s cedulkou - Area51, nebo postačí symbol zákazu vstupu a nebezpečí výbuchu. Dbej nato, abys měl k tomu dobrý přístup, který oceníš zejména při čištění doplňování vody do mezistěny. Malý jeřábek na vyzdvižení horního barelu není na závadu a celému zařízení dodá punc tajné technologie. Odpad je skvělý do květináčů, který zpoplatníš. Generátorem elektrického proudu může být normální asynchronní motor s kotvou na krátko (na štítku by měl mít příkon kolem 1.5kW, který roztočíš Stirlingovým motorem (postačí velmi malý plamínek). Odpadní teplo můžeš využít k temperování a výsledná kiloWatta ti bohatě stačí na PC, televizi a úsporku. Vzorečky nepotřebuješ, jen trochu šikovnosti. Tak co, je to Sci-fi nebo ne? :idea:
lepidus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido 30. 9. 2013 17:36

Fido
Čtenář

Odeslat příspěvekod icotech852 1. 10. 2013 08:37

raz davali jednu reportaz o studentovi,ktory mal svoju detsku izbu napojenu na solarny panel (pc,televizor,svetlo).Kazdopadne je to len taka kuriozita,ale zaujimava
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 1. 10. 2013 09:40

icotech852 píše:raz davali jednu reportaz o studentovi,ktory mal svoju detsku izbu napojenu na solarny panel (pc,televizor,svetlo).Kazdopadne je to len taka kuriozita,ale zaujimava


Solární panel dá přibližně 150W ze čtverečního metru, pokud je postaven kolmo na jasně svítící Slunce. Přidejte k tomu baterku 150Ah/12V a je to použitelné právě tak na občasný pohon počítače (rezerva v baterce 1 den práce), pokud ovšem není dlouho zamračeno.

lepidus píše:(na štítku by měl mít příkon kolem 1.5kW, který roztočíš Stirlingovým motorem (postačí velmi malý plamínek) ... Tak co, je to Sci-fi nebo ne?

Scifi je, že postačí malý plamínek na 1,5 kW výkonu Stirlingova motoru. Pokud by v tom reaktoru vznikal čistý methan a byl k dispozici vyladěný motor, bylo by třeba kolem půl kubíku za hodinu. Ve skutečnosti ten Stirling bude mít menší než ideální účinnost a plyn nebude čistý methan. Hodinová spotřeba plynu při kilowattovém výkonu se tedy bude pohybovat v kubických metrech. To malý reaktor nedá.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků