Budoucnost je chytrá

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Moles 22. 11. 2012 14:37

Zajímalo by mě, jestli někdo z vás sleduje problematiku každodenního života kolem nás v blízké budoucnosti. Už dnes máme chytré televize, chytré pračky, chytré kuchyně, někteří i chytré domy... Ale kam to směruje? Myslíte, že dospějeme až k chytrým městům, viz. http://www.ibm.com/smarterplanet/cz/cs/ ... index.html ? A co "chytrého" máte doma vy? :)
Moles
Čtenář

Odeslat příspěvekod aquarkko 22. 11. 2012 19:02

sebe
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 23. 11. 2012 11:00

:D

já partnerku.. :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 24. 11. 2012 14:07

Mám dvě chytré kočky a přítelkyňu.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 28. 11. 2012 21:04

Já mám doma chytrého manžela :)
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 20. 2. 2013 07:15

Budoucnost je chytrá

ako to chces dosiahnut bez ropy?
v blízké budoucnosti

to je do roku 2030? 2050? ano,hadam budu chytrejsie pracky a televizory
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 20. 2. 2013 16:43

Do vsetkeho montuju pripojenie na net, aby nas mali pod dohladom, kedy idem jest z chladnicky jogurt, kolkokrat idem na WC atd. Webkamera na TV aby ma mohli sledovat.
Ropy je zatial dost na vyrobky, ktore sa z nej vyrabaju. Staci vytiahnut z trezoru patent pohonu auta na vodu, aby sme ju zbytocne neminali do aut. Ale ten multimiliardar co vlastni ropne veze vyrazne schudobnie. Naco mu je tolko majetku. Myslim ze Svaty Peter ho do neba nevpusti. Zlepsi sa ovzdusie, Ludia budu aj za pracou viac cestovat, ked to bude lacne. Len musia byt chytre auta, co neburaju. Ved uz su take prototypy aut. Sofer tam bol len pre kontrolu.
Ked nedavno pustili pre verejnost informaciu, ze navigacia sa da pomocou gyroskopov velmi spresnit.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 21. 2. 2013 18:23

K otázce - samozřejmě, že sebe :-)

Z té techniky "chytrý mobil" a pračku, která podle svého zaplnění inteligentně přizpůsobuje spotřebu vody a upravuje si rovnoměrnost rozložení praného prádla v bubnu (pokud je rozprostřeno excentricky, tak si ho setřepe). Dalším chytrým přístrojem je lednice, vybavená fuzzy logikou.

Osobně mám vůči "chytrým" strojům (zejména těm napojeným na internet) nedůvěru. Nedůvěra se zvyšuje, pokud ona "chytrost" nejde vypnout.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elko79 17. 10. 2013 11:24

Chytrého už máme dostatek, za sebe vidím problém v tom, že se v případě nouze bez těch chytrých věcí neobejdeme, nebo se stanou nákladnými na provoz, či údržbu.
Nedávno mi spadl na zem mobil a naštěstí jsem měl doma starší smartphone, jinak bych byl docela nešťastný do doby, než se rozbitý kus vrátí z opravny.
Často taky přemýšlím, co dělají lidi v zimě v pasivním domě, když se jim pokazí rekuperační systém:)
Teď po povodních mě zaujal koncept chytrého domu, kde se snad zvedají podlahy - http://www.mt-nabytek.cz/prave-se-deje/ ... plavou.htm
Elko79
Čtenář

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 10. 2013 16:16

Jsem tak obklopen chytrými věcmi až z toho brzy budu úplně blbý. :D
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Elko79 18. 10. 2013 13:52

Hezky řečeno :-D
Elko79
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků