Jak změnit otáčení Země?

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod michal-20 18. 2. 2011 23:11

Tak jsem skouknul dokument o tom, co se stane, když se Země přestane točit. Docela zajímavé. Ale už nepokračovali dál. Co kdyby se Země začala točit obráceně? Nejdřív kolem vlastní osy a pak kolem sluníčka. Anebo se začala točit naruby od severu k jihu, to by bylo ještě zajímavější. Co by se stalo pak?

Ale nejvíc ze všeho by mě zajímalo, jak toho docílit a udělat ohromný vědecký pokus. Za prozkoumání by to určitě stálo. Poradí mi někdo, jak vyrobit technologii na obracení Země?
michal-20
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 2. 2011 14:09

věřím že to zvládneš i bez cizí pomoci. Jen upozorňuji, že to bude drahé, čili budeš asi muset mít dvě práce abys na to měl
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal-20 20. 2. 2011 17:21

Dvě zaměstnání? Takže na to bude stačit 12000 měsíčně? To by šlo. To není zas tak drahé.
michal-20
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 2. 2011 20:48

pokud máš ze dvou fulltime zaměstnání 12000, tak věnuj více času hledání něčeho lepšího a změnu směru otáčení země si nech na důchod.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 21. 2. 2011 09:35

Určitě by to šlo, stačí vyrobit pár velkých tažných lan, které by se přivázaly na špičky nejvyšších hor, mrakodrapy apod, druhé konce by se přichytily k vojenským helikoptérám, které by všechny zabraly proti směru otáčení, a po chvíli by přesvědčily zemi se roztočit naopak.
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 2. 2011 18:57

"Dejte mi pevný bod a já pohnu Zemí'' prohlásil podle legendy geniální starověký mechanik Archimédes
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 25. 2. 2011 13:56

Napriklad Uran sa otaca tak ako spominas a pravdepodobne to sposobila zrazka s nejakym velkym telesom.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 25. 2. 2011 14:42

Jako třeba s velkým blbcem?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 25. 2. 2011 16:45

To aby se rozběhl a skočil do zrcadla.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 25. 2. 2011 23:17

myslim, ze za pokus by to stalo
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 26. 2. 2011 14:14

To by ale hrozilo poraněním a navíc by to odneslo zrcadlo. A ničím by nepohnul.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal-20 29. 3. 2011 20:38

hobitt píše:To aby se rozběhl a skočil do zrcadla.

Ty seš fakt hnusnej, dík. Při odchodu z nemocnice po sešití hlavy mi psychiatr řekl, že nemám věřit každému magorovi na internetu. Ach jo. Příště si to budu pamatovat.
michal-20
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků