Rada se psychikou

Téměř nemoderovaná sekce o čemkoliv

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Elara 30. 5. 2014 16:48

Kde člověk tyto čajové zázraky sežene? :)

A o trřezalce sem slyšel, dokonce mi ji doporučila kámoška lékárnice, ale ikdyž sem ty kapičky užíval tři týdny. bez odezvy.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 5. 2014 17:59

Jsou běžně v prodeji. Rozhodně ale nečekej že ti vyřeší tvé problémy.
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 30. 5. 2014 21:55

Proč je tu teda zminuješ?
Jako já vím, (pokud tím myslíš toto) že problémy nevyřeší lektvary, ale lektvary vyřeší špatnou náladu, která mi bere energii problémy vyřešit.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 5. 2014 23:28

Odpověděl do sám. A já to psal výše
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 1. 6. 2014 10:02

Jenže on je problém že se vůbec nedokážu koncentrovat a ani nemám energii něco soustavně dělat, třeba sem si sepsal na velkej papír seznam věcí na udělání a ani to nepomohlo.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 6. 2014 21:17

Najdi si cestu k psychiatrovi. Myslím to upřímně a bez náznaku nějakého vysmívání.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 2. 6. 2014 07:14

Elera: Hele, musíš především chtít. To co jsem psal může pomoct, ale základ musíš udělat sám ty a tvoje hlava. A pokud to nejde, tak jak píše MgX - je na místě vyhledat odborníka. Podstatu tvých problémů, mi laici, těžko kvalifikovaně zhodnotíme, tím spíš po internetu.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 2. 6. 2014 15:09

Jako chci, ale nevím odkud začít, to, co tu navrhujete, mě taky napadlo, ale přeci jenom, to stigma je těžký... člověk tím automaticky zapadne mezi magory.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 2. 6. 2014 16:07

nikto nemusi vediet o tom,ze si siel k psychiatrovi
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 2. 6. 2014 17:45

Elara píše:... ale přeci jenom, to stigma je těžký... člověk tím automaticky zapadne mezi magory.


Jeden z největších mýtů.

Opravdu to nemusíš nikomu říkat, doktor to nikde vykládat nesmí. Těch jak říkáš "magorů" projde ordinacemi ročně více než 2,5 milionu - to jen tak na okraj.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 2. 6. 2014 18:31

Tady jde spíš o to, že to má člověk nevymazateelkně v papírech, což ho pak může limitovat v nějakých zaměstnáních.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 2. 6. 2014 18:36

V jakých papírech?
Limitovat tě to bude jen tam kde tě to limituje i bez toho doktora.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Elara 2. 6. 2014 18:52

Mám na mysli zdravotní kartu, někde chtěji její výpis, a třeba kámoška znala kluka, co chtěl do armády, a právě pro toto ho nevzali.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 2. 6. 2014 20:02

Opět myslím, že žiješ v bludu:

1) Tohle je odborné pracoviště, které si vede svojí dokumentaci. Praktickému lékaři jí aktivně neposílají. Pokud mu jí neodneseš, tak se do té u praktika nic nedostane.

2) Pokud by ses nechal hospitalizovat, tak potom dostaneš jen propouštěcí zprávu, kterou bys měl odnést praktikovi, ale když to neuděláš, tak to neuděláš.

3) Posouzení pro běžná zaměstnání se dělá podle dokumentace od praktika.

4) Pokud máš nějakou psychiatrickou diagnózu, tak u zaměstnání, kde by tě handicapovala či jej zcela vylučovala, na to stejně přijdou, protože se s dokumentací nespokojí.

5) Pokud ti body 1-4 nestačí, tak máš možnost navštívit některé soukromé zařízení, které nemá smlouvu s pojišťovnou a platit cash. Nevím, jestli to jde i u doktora, který smlouvu má, ale nevidím důvod proč by to jít nemělo.

Neber to tak, že tě tu někdo žene "do blázince", prostě ses chtěl poradit o problému a s tím si buď můžeš pomoci sám nebo ve spolupráci s odborníkem.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 6. 2014 21:37

Elara píše:Jako chci, ale nevím odkud začít, to, co tu navrhujete, mě taky napadlo, ale přeci jenom, to stigma je těžký... člověk tím automaticky zapadne mezi magory.

Ne, nemoc duše je také nemoc. Možná složitěji léčitelná, než další/jiná nemoc, nemoc těla.

Nejtěžší je, přiznat sám sobě, že si nepomůžu. A ještě víc těžší bude se rozhodnout zajít za odborníkem. Ta cesta není prošlapaná a tak se zdá, že bude trnitá. Jenže ono se nakonec ukáže, že to až tolik nebolelo. Jen hlava nechce a tak nohy stojí na místě.

//dnes má každá hééérečka, VIP osobnost, podnikatel atp. svého psychiatra, psychologa atd. atd.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků