Neúplná trestní odpovědnost?

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Topes 6. 11. 2017 10:12

Mám takovej dotaz. Je vůbec možný aby fyzická osoba měla neúplnou trestní odpovědnost za to co provede? Jedna osoba měla úraz hlavy s trvalým poškozením mozku a tvrdí, že na základě toho nemá úplnou trestní odpovědnost takže za činy co jiný dostanou vězení dostane ona maximálně podmínku a to i za ublížení na zdraví. Mě to přijde jako blbost protože buď je dospělý člověk normální a plně za sebe a své činy odpovídá a nebo je na hlavu a má bejt v tom případě v blázinci kde za sebe neodpovídá. Nějaká mezi-varianta mi přijde jako blbost.
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod truct 7. 11. 2017 12:10

Blbost to je, ale blbost je i tvoje teorie bud a nebo. Trestni odpovednost u psychicky nemocne osoby posuzuje soudni znalec v oboru u kazdeho pripadu zvlast. V blazinci rozhodne nikoho nedrzej proti jeho vuli, lecba je dnes dobrovolna.
truct
Čtenář

Odeslat příspěvekod Topes 8. 11. 2017 06:20

Máš pravdu, už jsem se ptal na policii kde mi řekli, že e skutečně to takto je ale rozhodně ne tak, jak si ta osoba myslí - že si může dělat co chce a hrozí ji maximálně podmínka.
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod B.Gruber 13. 5. 2020 17:52

truct píše:Blbost to je, ale blbost je i tvoje teorie bud a nebo. Trestni odpovednost u psychicky nemocne osoby posuzuje soudni znalec v oboru u kazdeho pripadu zvlast. V blazinci rozhodne nikoho nedrzej proti jeho vuli, lecba je dnes dobrovolna.



To není tak úplně pravda - kámoška měla attack schízy, pobíhala po městě nahá, a myslela si, že o ní je vysílána pátrací relace v televizi. v blázinci si ji na chvilku nechali. :)

Je to tak, že pokud nejsi při smyslech a mohl bys něco provést, můžeš tam být zašit na krátko dobu, dokud soud podle vyjádření odborníka, co nesmí být s tou institucí nijak spjat, nerozhodne, co s tebou. ;-]

-- 13. 5. 2020 18:55 --

PS: odkdy je to to tvoje "dnes"? :)
B.Gruber
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků