Práva majitele bytu vs. bezproblémový nájemník

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Radmil1020 2. 3. 2016 19:04

Ahoj, předem se omlouvám za tak dlouhý dotaz, nevím jak to napsat v kratší verzi, mé otázky jsou shrnuty níže a tučně ;-)

Již 2,5 roku bydlíme s přítelkyní v podnájmu v Praze. Jedná se o menší byt 1+kk s předsíní, sprch. koutem a wc. Všechny byty patří jednomu majiteli.
Pravidelně platíme vždy přesně na den, jsme nehluční, prostě ve zkratce ideání nájemníci bez jediného problému, s pravidelným příjmem, slušní mladí lidé. Smlouvu máme do posledního srpna a každý rok ji o rok prodlužujeme.

Barák je velmi starého data.
První zimu se v bytě objevila plíseň, kterou jsem zahnal savem, pro jistotu jsem na to upozornil majitele. Druhý rok už plíseň udeřila s takovou intenzitou, že savo muselo na scénu co 14 dnů, majitel bytu to vůbec nechtěl řešit, génius nám doporučil savo. Tuto zimu už to ale zašlo tak daleko, že nám plíseň doslova pohltia byt, savem musím stříkat každý čtvrtý den, opadává barva ze stropu po celém bytě, zdi jsou vlhké, zvrchu zatéká po deštích.
Tentokrát už jsem se nenechal a urgoval problém až se majitel rozhoupal.

Jenže...Majitel bytu najednou udeřil. Během pěti minut mi volal, že si máme najít náhradní ubytování a na jeden měsíc se máme vystěhovat z bytu. Kam půjdeme ho naprosto nezajímá a prej pokud s tím budu mít problém, tak mi rovnou ukončí smlouvu. Navíc ještě nebyl schopen mi říct ani přiblížné datum, kdy má rekonstrukci v plánu, prej možná někdy v dubnu, možná v květnu, možná v červnu.... Mám čekat a až se mi ozve máme vypadnout. Což je vskutku úžasné.

Čili, na ten měsíc mu nebudu muset platit nájem. Jenže v ceně jakou za pronájem platíme, která je 6000kč, je nemožné sehnat byť sebelevnější ubytovnu či penzion v Praze, která by nebyla na úrovni ubytovny pro bezdomovce.


Moje otázky:
1. Může majitele zcela nezajímat kam a hlavně za jaké peníze půjdeme na ten měsíc bydlet? Může ho zcela nezajímat, že za jiné ubytování zaplatíme třeba dvakrát tolik? Nebo třeba i o 1000 korun víc?

2. Může nás kvůli tomuto problému vystěhovat k datu, které se mu bude hodit, i když máme smlouvu do posledního srpna 2016? Upozorňuji že za problém nemůžeme my a pravidelně již třetí rok ho na tento problém upozorňujeme.

3. Předpokládám že to, že za služby jako elektřina, plyn, internet budeme platit i v době naší nucené nepřítomnosti, není jeho problém a není tedy povinen nám tyto "zbytečné" náklady nějak uhradit. Myslím si že asi ne, ptám se jen pro jistotu. Nikde nám služby nechtějí na pouhý jeden měsíc přerušit.



Předem mnohokrát děkuji za reakce k tématu, které budou mít hlavu a patu a nějak mi pomůžou v celkovém rozhledu na tento problém.
Radmil1020
Čtenář
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků