Omylem zaslané peníze na jiný účet

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Matik 1. 2. 2012 20:56

Přátelé,
po více než dvou letech přispívám do fóra. Podle názvu tématu asi tušíte o co jde. Popíšu to bodově.
1. Chtěl jsem zaplatit měsíční nájem převodem přes účet. (4 460 Kč)
2. Zapomněl jsem dopsat předčíslí účtu a peníze jsem omylem poslal někomu jinému. Zjistili jsme, že existují naprosto shodná čísla účtu líšící se pouze předčíslím.
3. V polovině listopadu 2011 jsem podal v bance žádost o spolupráci a navrácení částky zpět na můj účet.
4. O týden později jsem se dozvděděl od banky, že majitel účtu, kam jsem omylem poslal peníze, zemřel, čímž se stávám účastníkem dědického řízení. Peníze došly někam do Hodonína, což je přes 300 km od mého bydliště.
5. Na mobil se mi ozvala osoba (asi příbuzný zemřelého), že to bude řešit právník, a že to nebude hned.

No, máte pro mne nějakou radu nebo mi zbývá jenom čekat. Stále jsem peníze zpět nedostal.
Děkuji za komentáře a pokud jsem založil duplicitní téma, tak se omlouvám.
Mějte se.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 2. 2012 22:31

Většinou se doporučuje kontaktovat banku příjemce, které se předá toto info. Popřípadě se banka požádá, aby předala příjemci i dopis, který napíše „poškozený“.

Postupoval jsi správně. Mezi námi - nejedná se o takovou částku, aby Ti ji nemohli vrátit zpět rovnou ... bez okolků. Z druhé strany chápu, že pokud majitel účtu zemřel, nemusejí vědět, zda jsi mu - třeba - nedlužil prachy.

Osobně bych zkusil znovu kontaktovat rodinu, či si vzal od ní číslo na právníka ... a zkusil se dohodnout.

Snad Ti někdo poradí skutečný - tak nějak - oficiální postup.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 2. 2012 11:28

Pokud máš kontakt na přibuzného, asi dokážeš sehnat kontakt na notáře, který dané dědické řízení má na starosti. Primárně to budeš muset řešit asi s ním. Banka ti už nyní nijak nepomůže.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků