X Energie

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Kirkwood 12. 10. 2011 14:31

Ahoj.

Chtěla bych se zeptat na základě návštěvy obchodního zástupce X Energie. Od srpna máme na tyto "podomní prodavače" štěstí :-D
Otázka zní, je to něco podobného jako Bohemia Energy? Máte s touto dodavatelskou firmou elektřiny a plynu zkušenosti? Nic jsme nepodepsali, takže nemusím nyní vymýšlet dopis s výpovědí..

Děkuji za reakce ;-)
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 10. 2011 16:01

WTF?? :nenapadne K nám na moravu to ještě nědošlo.. :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 12. 10. 2011 16:54

K nám do Slezska taky ne. K nám do baráku naštěstí nikdo nechodí :D
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 12. 10. 2011 20:40

Přesně tak, je to operátor s elektřinou a též plynem. Většina těch operátorů je o něco levnější jak dominantní operátor v dané oblasti, ale většinou nejsou úplně nejlevnější a dají se najít lepší nabídky.

Cenové nabídky se liší v jednotlivých lokalitách, nás otravovali z Centropolu a Bohemia Energy. Jenže jsou nevýhodnější než stávající nabídka :-) Pro porovnání a letmý přehled viz třeba článek na Měšci:

http://www.mesec.cz/clanky/vyberte-si-l ... elektriny/
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 13. 10. 2011 14:29

Nebo se dá vzít poslední faktura a spočítat si cenu http://kalkulator.eru.cz/. Je to online kalkulačka Energetického regulačního úřadu a ta čísla, která dává jsou absolutně přesná. Samozřejmě je třeba brát v úvahu eventuelní nutnost úvazku a podobně. Pokud se chce někdo zavázat třeba na tři roky, měla by být ve smlouvě nějaká garance ceny.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 14. 10. 2011 17:33

Děkuji za reakce ;-) ale nechceme měnit dodavatelé elektřiny a plynu.. Tak jako tak, po nějaké době zdraží. Nám sliboval až 12% slevu, ale na jak dlouho by ta cena byla garantovaná netuším.
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 15. 10. 2011 21:00

Tak tu větu opakujte každému agentu, co vás navštíví, dokud to nepochopí a neodejde :-)

Je to vaše možnost volby, na druhé straně se tím dají ušetřit nějaké peníze. My jsme změnili dodavatele energie ještě v době než se rozjely tyhle "obchůzky" domácností a za cenu vyplnění jednoho formuláře a jedné poštovní známky jsme ušetřili cca kolem 800 Kč ročně. A to se samozřejmě ceny těch energií měnily během let nahoru a dolů.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 16. 10. 2011 11:55

Tak víš co, on ani neříkal, že budeme něco podepisovat, že je od ČEZu a podobně. No a přítel mu jasně řekl, že jako nic podepisovat nechce, takže na něj tenhle agent koukal, jako vyoraná myš..
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 29. 10. 2011 18:18

U nás v kanceláři byli taky nějací naháněči. Že prý cosi kontrolují. Kolega je poněkud prchlivý, takže docela rychle utíkali ...
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 29. 10. 2011 19:10

Prchlivý kolega = prchající podomní prodavači :-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 10. 2011 11:19

Naštěstí ano. Já jim jen říkám, že mají okamžitě odejít, protože nemáme zájem. Na ty otrlejší je to málo
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teruska007 2. 2. 2012 11:06

Dobrý den, jsem už hodně zoufalá, můžete mi poradit? Dnes jsem podepsala smlouvu u X energie. Byla jsem v šoku a ani jsem si to neuvědomila. Mám už zkušenosti s Centropolem, kdy jsem musela za odstoupeni zaplatit 2500. Je tato firma spolehliva? Můžu odstoupit od smlouvy, bez placení pokuty? děkuji za odpoved.
teruska007
Čtenář

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 2. 2012 11:25

A proč jsi to podepsala? Ceník a obchodník podmínky máš? Kdo je současný dodavatel energie? To je totiž ten, který si případně může účtovat nějaké částky za odstoupení.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 2. 2. 2012 17:08

Pokud podáš ihned písemnou výpověď X Energii, tak vše proběhne bez problémů.. Akorát budou volat z X Energie a ptát se proč a tak. Pak je lepší si obvolat i původní dodavatele el. energie a plynu a ujistit se, že jsou stálými dodavateli.
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků