Jak na podání exekuce?

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 23. 3. 2011 00:45

Slečna pronajímá byt, ale nový nájemce neplatí. Už druhou splátku neplatí, ani kauci nebyl doted schopný zaplatit...

Jak se postupovat při podání exekuce, bo jinak z něj peníze asi vytáhnout nepujde.. :-|
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 23. 3. 2011 09:28

Nařídit exekuci na něčí majetek rozhodně není tak jednoduché, ono to není ani žádoucí (i když chápu, že pro věřitele ano).

Především musíte mít v ruce něco, co se nazývá exekuční titul. To může být vykonatelné rozhodnutí soudu, vykonatelný rozhodčí nález nebo notářský zápis se svolením k vykonatelnosti, příp. exekutorský zápis.

Předpokládám, že v tomhle případě přichází v úvahu pouze první možnost (rozhodčí doložku ani notářský, exekutorský zápis s tím by u pronájmu souhlasil jen blázen). Takže vám zbývá občanské soudní řízení, tj. s dlužníkem se soudit a získat od soudu vykonatelné rozhodnutí, což stojí nepochyně dost peněz (což samozřejmě dlužníci vědí).

Navíc nájemníka nelze ani legálně vystěhovat, pokud je v prodlení se splácením (včetně započtení kauce) méně než tři měsíce a není to nějak chytře ošetřeno v nájemní smlouvě.

Pokud máte exekuční titul, tak s ním zajdete do exekutorské kanceláře a dozvíte se další podrobnosti. Pokud je to ovšem nesolventní dlužník, tak je to ale víceméně zbytečné, protože vy zaplatíte náklady exekutorovi a ten nic nevymůže.

Tahle situace není pro pronajímatele nic jednoduchého, řekl bych, že bez kvalifikované právní pomoci se neobejdete, pokud ho nebudete schopni z bytu vystěhovat sami.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 13. 4. 2011 09:08

Už se byla ptat u exekutora, dokonce se dostala k jednomu z nejvyšších tam, prý příjemný a ochotný chlap. Exekuce že nebude problém, ta se bude vykonávat posléze, že peníze uvidí a měla by docela brzo, ale napřed to chce dostat toho nájemníka z bytu. Díval se i na tu smlouvu a prej není špatná, jen by tam napříště dal ještě malý dodatek..

A to bude asi problém. Už je tam 3 měsíce a zatím ještě nezaplatil.. A další problém je v tom že pokud by ted zaplatil tak už by zase něměl být vyhozen protože zaplatil.. Takhle to může dělat pořád, zaptatí jednou za čas.. Ale to je nájemník naprd, takže radši s ním pryč. Ted ale jak? :-l
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 18. 4. 2011 12:50

Podle mně máš dvě možnosti. Legální a nelegální. Je jen na tobě, jakou z nich využiješ.

Legální ti z hlavy neřeknu, navíc je možné, že to bude dlouho trvat. Znáš naše zákony, která mnohdy kryjí "ty špatné".

Nelegální je jednoduchá. Prostě mu znepříjemnit pobyt, vydírat ho. Ale zde můžeš narazit na morální problém /já bych to nedokázal/ a následně můžeš mít problémy se zákony, když to budeš dělat neopatrně.

Nejedná se náhodou o jeho přechodný problém? Prostě že je ve špatné situaci s tím, že se časem všechno srovná? Ikdyž tě chápu, že tohle tě zajímat nemusí, když ti utíkají peníze. Jinak si myslím, že s tvým dotazem by ti mohl pomoct i exekutor, u kterého jste byli.
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 18. 4. 2011 12:59

Kdyby aspon řekl že má ted finanční potíže, problémy v práci atd.. ale to neřekl, prostě pořád slibuje že za 2 dny zaplatí a furt nic..

Nakonec to bude legální cestou, ještě se musí prej chvilu počkat a pak už to pré pujde nějakou tou "vyhazovací" smlouvou..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 5. 2011 16:53

MarkFX: Tady je to celkem srozumitelně vysvětlené včetně odkazů na zákony: http://www.epravo.cz/top/clanky/vypoved ... 40328.html
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků