Ochrana domácích mazlíčků před klíšťaty

Místo pro všechny s kladným vztahem ke zvířatům. Pojďte se podělit o své zážitky se zvířaty v přírodě i doma..

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod mareq0 3. 4. 2008 19:14

Čau, zajímalo by mě, co používáte. Já jsem toho vyzkoušel na svém psovi už hodně, ale nikdy nebyl účinek dost dobrý. Vyzkoušel jsem takový ten obojek proti klíšťatům (více druhů), různé spraye (diffusil) a na radu jednoho myslivce i vtírání octa do srsti, ale bez nějakých větších účinků. Vždycky to bylo o něco lepší než bez ničeho, ale skoro vždy mi pes z lesa přišel dost zahmyzený. Takže jediným účinným prostředkem je vyhýbat se během sezóny lesu a loukám...

A co vy?
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 3. 4. 2008 19:36

já posledně u mladýho prej: "hele, ten kocour má klíšťáka" a babička vzala kapesník a vytrhla to :mrgreen: osobně si ale myslím, že všecky sajrajty jsou nanic, stejně jako u člověka
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod le_fox 7. 4. 2008 10:18

asi tak.. to se vždycky objeví na trhu něco zaručeně nejlepšího a stejně ze psa tahám klíště za klíštětem, jeho to nebaví, mě taky ne, to je život tohle :oboze :mrgreen:
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí

Odeslat příspěvekod Noovo 7. 4. 2008 14:16

ja na nase psy pouzivam zasadne a jen Frontline, budto se prodava ve spreji a nebo jako kapslicka, ktera se vmasiruje psovi mezi lopatky (podle vahy psa)vydrzi to zhruba dva mesice....nemuzu si to vynachvalit...pouzivame to zhruba 10 let...ty obojky jsou u nas na dve veci, ale to je asi individualni, protoze nekomu zase u psu pomahaji obojky ;-)
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod adams 8. 4. 2008 14:11

Běžně používáme Frontline ve spreji, pipety jsou drahé jak... ty jsme dávali jen kočkám, které se sprejování bránily tak urputně, že po takové akci následovalo týdenní hojení šrámů, které jsme utrpěli.

Jediná účinná metoda je všecko to pochytat hned jak to dojde z venku, prohrabat a vylovit ještě lezoucí klíšťata, a kleštičkama vytočit všechno, co se přicuclo. Frontline je zabíjí až nějaký čas poté, co se přicucnou, a všechno ostatní mám strach na kočky dávat.
-
adams
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Noovo 8. 4. 2008 14:51

tak to ja psovi ty klistata stejne vytacim, i kdyz je po aplikaci Frontlinu...rodice maji dlouhostrsteho psa a na nej se klistata chytaji lip nez na naseho ohare...kdyz to tak vezmu kolem a kolem na naseho psa se nemaji sanci ani ta klistata uchytit, protoze je desne rychlej :D a na segry pitbula se chytaji, protoze neni tak zdatny bezec jako ten nas posuk :D

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 8. 4. 2008 16:56

ja sem našemu psovi vytahoval kliště asi jenom jednou, na jaře mu nastříkáme do srsti mezi lopatky tu ampulku a zdáár...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod bombul 8. 4. 2008 20:15

Osobne psa nemam, ale viem, ze teta pouziva na svojho milacika obojok a neda na neho dopustit vraj funguje na 100 percent. :-)
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod MarkFX 8. 4. 2008 20:49

ty bys ani psa nechtěla?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod bombul 8. 4. 2008 21:01

No tak chciet ako chciet...jasne, ze chcela, lenze nie su na to momentalne podmienky. :-(
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod sandra 8. 4. 2008 21:27

Frontline je dost nespolehlivý a neučinný. V dnešní době je u majitelú nejvíce oblíbený připravek ve formě spot-on. Mohu doporučit např. Advantix, Ex-spot, Duowin. Používání přípravků proti klíšťatúm je pro psa jedinou ochranou proti Lymské borelioze, proti které je psy možné očkovat. Rozhodné nebezpečí nepodceňujte.
iPhone 6S :-*
sandra
Čtenář

Odeslat příspěvekod Noovo 10. 4. 2008 07:31

sandra: presne jak jsem rikala, nektere pripravky za berou na jednoho psa lepe nez na druheho, takze rict o Frontlinu, ze je neucinny a nespolehlivy no nevim no ;-)

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod sandra 10. 4. 2008 17:59

No já vím o čem mluvím a vím, co majitelé v ordinaci říkají, co se doporučuje a co se chválí :-P :-D
iPhone 6S :-*
sandra
Čtenář

Odeslat příspěvekod 609Mat 21. 4. 2008 21:14

No když byl můj pes ještě štěně(labrador), tak jsem používal ty kapky za krk a nad ocas. Ale teďkon používam obojek značky Kiltix. Když ho má tak sem neměl s klíšťatama problém. Klíšťata sice po psu lezou(proběhne třeba trávou a tak), ale nesajou krev. :-) Jinak s ním může i do vody. Už budu muset zase koupit, protože sem mu 2 klíšťata vytáhl :-))
609Mat
Čtenář