hodí se štěně k desetiměsíční fence?

Místo pro všechny s kladným vztahem ke zvířatům. Pojďte se podělit o své zážitky se zvířaty v přírodě i doma..

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod apin 2. 1. 2008 12:48

čaute. Kamarádka měla celkem zajímavýho ježíška. narodio se jim 6 štěňat. Máma staford a otec labrador. Jaká to je vůbec rasa? Víte někdo?
jelikož má v bytě 1+1 dohromady 8 psů, tak jsem jí slíbil, že si jedno štěně vezmu, až bude k mání.
Tady je ovšem problém vtom, že už máme desetiměsíční fenku kokršpaněla, která by nejspíš někoho dalšího na zahradu uvítala (velmi přátelská a společenská- i k naší kočce a jiným psům vůbec a barák prostě neuhlídá)
Dokázal by mi někdo říct, jestli by se tyhle dvě rasy vůbec spolu snesly nebo to je celé nesmysl? A hlavně psi by byli furt venku-i přes zimu- jestli by tohle krátkosrstýmu štěněti nevadilo...
A mám si vzít psa nebo fenu?

Jo a nemáte někdo zájem o tyto štěnata? Nedá se odhadnout, jaký je čeká osud, tak raději, když se dostanou do dobrých rukou...
apin
Čtenář

Odeslat příspěvekod Mobil-man 2. 1. 2008 13:38

deda ma jezevcika a dogu... ale je pravda, ze venku nejsou, lezi doma a muzou si jit ven na zahradu, jen kdyz chteji...
podle me si na sebe zvyknou, ale nechavat psisko venku neni dobrej napad no...
Mobil-man
Nadšenec

Odeslat příspěvekod J1RK4 2. 1. 2008 14:49

Měli by si zvyknout. Záleží na charakteru toho kokra, ale pokud je to tak, jak píšeš, tak by neměl být problém. Je mladá, takže tohle bych nehrotil (později by to bylo horší).

Vzal bych fenku, jsou klidnější a navíc nebudete muset řešit případné spáření (ovšem dvakrát více hárání...)
Myslet si cokoli o čemkoli je nesmírně snadné, a to tím spíše, čím méně o tom člověk ví. Pro toho, komu jde o poctivou názorovou angažovanost, je těžké utvářet si názor a často se názoru zdrží, když prostě ví, že mu unikají relevantní fakta.
J1RK4
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 2. 1. 2008 15:57

apin: zvyknou si uplne v pohode, je lepsi mit psy od stenete zvyknou si na sebe mnohem snaz, nez kdybys privedl k dospelemu psu dalsiho dospeleho psa...zaklad je, aby si to ty dva mezi sebou hned na zacatku "vyrikali" tzn. at se klidne seperou, oni si to takhle psi ujasni a je potom klid...zakladem je, aby se urcil dominantni pes, ktery smecku do budoucna jakoby povede...
ja s tim mam velke zkusenosti...k nasemu tehda 7-letemu kokrovi jsme si do panelakoveho bytu poridili fenu kokrspanela, Ben (starsi pes) si hned udelal autoritu a je to s nim tak dodnes (kokrspanelku jsme museli tenkrat nechat utratit)...pak si segra prinesla domu stene pitbula Garpa (Benovi tenkrat bylo 10 let), ktereho Ben spraskal hned mezi dvermi bytu (a my ho v tom nechali) a je ted klid, Ben ma respekt i na sva stara kolena doted :) ...pred rokem jsem si ja prinesla domu stene madarskeho ohare (ktereho mame ted v byte s pritelem), postup byl s Benem stejny, nejeden kousanec madara a je klid :roll: :lol: :lol: ....jinak vsichni tri se snaseji uplne bezvadne, teda rekla bych ze hlavni kapo smecky je segrin pitbul, protoze jakmile se k ostatnim priblizi cizi pes okamzite jde smecku branit :)
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 17. 2. 2008 09:43

jojo, zvyknou si ok. My poridili stenatko k 6 letemu psovi, ze zacatku byl trochu problem, ale nakonec si zvykli a pak sme poridili stenatko k 10letemu a 4 letemu psovi a taky vcelku ok
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Efke17 5. 9. 2008 22:03

Deset mesicu je taky jeste stene, brzo si zvyknou...
Efke17
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 5. 9. 2008 22:13

Mobil-man píše:podle me si na sebe zvyknou, ale nechavat psisko venku neni dobrej napad no...

Bože. Podle mně zas není dobrej nápad tahat psa do bytu. Pes patří do přírody. I v zimě!
My měli vlčáka. Celý život byl na zahradě. Dokonce se do bytu bál jít. A dožil se 18 let.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 6. 9. 2008 17:45

S-Tony: jenze vsechny psy nemuzes nechavat venku, treba kratkosrsti psi jsou nachylni k prochladnuti...je neco jineo nechat nemeckeho ovcaka v zime venku a neco jineho nechat tam treba kratkosrsteho pitbula ;-) ;-)
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 30. 7. 2010 15:18

Kokr je trošičku nevyzpitatelný, ale zvyknou si. Hlavní je, mezi nimi nedělat rozdíly aby nebyl jeden jenom u boudy a druhý jen doma. I když i tchán má takhle vlčáka a nějakýho prcka a vpoho. Brácha ale měl staforda a jorka a staford popadl jorka do huby a hodil s ním o barák. :-S
martinsip
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dembi007 7. 1. 2012 20:55

Kratkosrsteho psa nemuzes nechat venku jako je Stafordshire prochladne a stim jsou problemy,mam 8 mesicniho stafla a krizence retrivra z bernskym salachem,toho staflika jsem dones 2mesicniho na druhy den jsem je dal k sobe a ten krizenec 2 lety jse naraz zmenil a zacal ho ucit hrat si snimg,jo neflat rozdily kdyz je pohladit tak oba dva kdyz jist tak oc dva ale pozor kazdy do jine misky dnes vedle sebe spi na gaucu mam zahradu krizenec muze spat u budy ale to by vuci nemu nebylo spravne pes to pozna a zacne by zarlivy na toho druheho to samy u lidi zatim jsem nerozeznal rozdil,staflik je super poslucha je dobry hlidac,ma vynikajici cich,bojove plemeno... je to o vychove,nekterym lidem bych dal radeji kosik. Mam ruzne psiky 25 let a jeto prevsim kamos a s polecnik na kolo tury atd.
Dembi007
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků