Invaze mravenců

Místo pro všechny s kladným vztahem ke zvířatům. Pojďte se podělit o své zážitky se zvířaty v přírodě i doma..

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod osobne 28. 3. 2007 14:10

Zas mi teď začínají po zimě lézt do domu mravenci. Co je proti mravencům v domě a v bezprostřední blízkosti baráku nejúčinnější? Jak je vymítit?
:hm :hm :hm
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 28. 3. 2007 14:16

si pamatuju, kdyz jsem jeste bydlela s nasima v panelaku, tak se nam tam objevovali takovy ty maly zrzavy mravenci, ktery se nedali zlikvidovat nicim, tak jsme fasovali takove cervene mini bobky, na ktere stejne ty potvory nesli, tak ani nevim jak tenkrat vymizeli...ale jiste je, ze uz je tam v byte nemame :D
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne 28. 3. 2007 14:19

Tihle mravenci jsou černí.
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 28. 3. 2007 14:20

takze klasicti cerni? hmm to bych si zasla asi do nejake specialni prodejny nebo hledala na netu...sem ti moc neporadila vid:( to urco vis sam :?
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lamborghini 28. 3. 2007 15:38

U nás v paneláku taky byli, pak tam přisli lidi kteří u nás rozmístili 5 krabiček s nějákými hnědými granulkami. Od té doby se v paneláku nevyskytují
Lamborghini
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 28. 3. 2007 15:40

dají se v drogerii koupit takové "domečky", do kterých mravenci vlezou, nalepí se na ně jed a oni ho donesou do mraveniště a chcípnou. Nebo jsou ještě jedny domečky, které zase obsahují látku, způsobující neplodnost mravenců.
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne 28. 3. 2007 16:44

iwi: Myslíš tohle?
http://www.pemi.cz/katalog.asp?page=5&SubKatID=hm
Catch Ant Trap domeček na mravence
Balení obsahuje 4 plastikové krabičky, které se umístí do míst, kudy mravenci pronikají do místnosti, nebo do blízkosti jejich hnízd uvnitř budovy. Při vhodném umístění krabičky mravenci zmizí během 2-4 dní.m/quote]

Máš to vyzkoušené?
:hm :hm :hm
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 28. 3. 2007 16:51

přesně tyhlety včera kupovala máma babičce... Je to novinka. My měli doma právě ty na bázi zneplodnění, a ty fungovaly. U těchhle ukáže čas :)
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne 28. 3. 2007 16:55

Díky.
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 3. 2007 21:57

Ahoj,

ty ,,domečky" jsou opravdu dobré. Musíš je však v bytě dobře umístit. Jak jsem psal jinde, důležité také je, jak byly skladovány. Když přijdeš do drogerie a mají to přímo vedle prášku na praní, který voní na dálku - asi to nebude zrovna ono.

BTW: když to koupíš a budeš mít pocit, že ač je jed dobře umístěn, mravenci si jej stejně nevšímají, zkus do domku kapnout trošičku sirupu.

Pokud ,,domečky" nepomohou, mám výbornou zkušenost s firmou, která se tímto zabývá. Ta provede nástřik v domě (uvnitř i z venku) a mravenci mají smůlu ;-)
Stříkají to dokonce i na stěny, ale skvrny tam nezůstanou. Myslím, že je však v případě takovéto aplikace dobré, dům (byt) třebas na víkend opustit. Účinná látka sice nezapáchá, avšak kdo může vědět, co udělá legálním obyvatelům bytu ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 28. 3. 2007 23:27

a co tak stara klasika -> Biolit :twisted:
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 29. 3. 2007 06:34

blino

pokud si správně vzpomínám i pod názvem Biolit - jsou vyráběny ,,domečky".

Ale Biolit spray - fuj hnus - totálně *****í a nevím, zda má na mravence správný účinek.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne 29. 3. 2007 08:47

blino píše:a co tak stara klasika -> Biolit :twisted:


Spreje jsme zkoušeli v minulých letech a bez valného účinku. Pár mravenců to zahubilo, ale nahradili je rychle jiní.
Z minulého roku nám zůstali ještě 2 spreje: Biolit UNI a Prost Fast PL. Na mravence nejsou účinné, přitom je na nich napsáno, že jsou vhodné jak proti létajícímu, tak i proti lezoucímu hmyzu.
:pozor2 :pozor2 :pozor2
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 29. 3. 2007 14:47

no ono ten Biolit spray som spomenul skor ironicky 8)

ak by si ale chcel nejaky vyskusat tak by mam dobre skusenosti s vyrobkami Raid - ucinnost maju velmi vysoku :arrow: - treba vsak vybrat ten spravny typ...
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 29. 3. 2007 16:06

heh, já když sem četl jak píšete domečky pro mravence, tak sem si fakt představoval opravdové domečky s okýnkama, komínem a vším... :mrgreen:
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků