Hadi

Místo pro všechny s kladným vztahem ke zvířatům. Pojďte se podělit o své zážitky se zvířaty v přírodě i doma..

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod johnnym 23. 3. 2007 18:26

Zdravím všechny,
chtěl bych si pořídil hada. Nejspíš úžovku červenou (Elaphe guttata), uvažuji ještě nad korálovkou nebo hroznýšem. Zajímaly by mne vaše zkušenosti s chovem hadů. Jak vybavit terárium, kolik si mám připravit na terárium peněz. A ještě např. nějaký e-shop, kde bych si mohl terárium objednat. Díky všem za rady
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 29. 3. 2007 05:20

Já se chystám taky pořídit nějakého toho hroznýše, proto bych nějaké zkušenosti uvítal. Hlavně bych chtěl vědět, jak velké terárium pro hroznýše koupit.. Vím, že malé asi nebude :)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 29. 3. 2007 14:55

ee hady

neviem ci by som vydrzal v jednom obydli s takymto tvorom...

ale rady ohladom chovu by ti mali dat v kazdom slusnom zvero-shope...
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnnym 29. 3. 2007 15:49

seterwohipikule píše:Hlavně bych chtěl vědět, jak velké terárium pro hroznýše koupit.. Vím, že malé asi nebude :)!/quote]
Pro hroznýše královského Boa constrictor, který dorůstá v zajetí 2-2,5m by mělo být terárium přibližně 180 cm dlouhé a 90 cm do výšky a do hloubky. Pro mladšího stačí zpočátku tak polovina, mohl by trpět strachem z tak velkého prostoru.
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adam999 29. 3. 2007 19:45

kamarád má užovku červenou, ale už mu 5x utekla a kouše, ale jinak je to pěkny had, aůle u postele bych ho neměl
Adam999
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 29. 3. 2007 19:52

co takovej had vůbec žere ? :hm (žerou hadi ne ? :D )
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 29. 3. 2007 20:01

a prdí taky hadi ?? :D

// Michal P: čekal jsem že se to tady objeví :mrgreen:
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 29. 3. 2007 20:09

hady sa tusim krmia hlavne hlodavcami a tie vacsie kralikmi :o

btw. co tam po prdeni ale predstav si ked vykona potrebu :mrgreen: - to mas potom v terariu hady rovno dva...
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnnym 29. 3. 2007 20:47

Fuck8r píše:co takovej had vůbec žere ? /quote]Myši, ti větší (co se doma chovají) si dají třeba i morče nebo králíka, občas malé kuřátko. Skvělé je, že se krmí ti mladší tak jednou za 5-7 dní, ti větší pak jednou za 14 dní a někdy i déle. Tudíž když jedeš na dovolenou, tak mu dáš dvě myši a máš na 3 týdny vystaráno.

mquote="Adam999"]kamarád má užovku červenou, ale už mu 5x utekla a kouše, ale jinak je to pěkny had, aůle u postele bych ho nemělh/quote]

Užovka červená Elaphe guttata je zvyklá v přírodě prozkoumávat různé škvíry (nory, apod.), proto jakmile terárium máte špatně zabezpečené, had uteče. Dokáže si nadzvednout horní víko nebo odsunout posuvná skla. A že kouše je u tohoto druhu trochu výjimka - jedná se jinak o neagresivní druh.
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 29. 3. 2007 20:53

a to teda žere jenom ubohá bezbraná zvířátka ? ... já bych mu asi dával normální řízky, nebo párky ...
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 29. 3. 2007 21:32

řízečky, klobásky bych radši snědl sám, pro hada je to škoda...

Kámoš má dva (jednoho mu věnoval druhy kamoš když mu už přerostl přes hlavu a té bestie se bál :D) a pěstuje si doma myší a morčecí farmu, takže má zásoby pro ně, a na stěně mu visí hoodně svlečených kůží...

Ale já bych to asi doma mít nemohl no :o
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnnym 29. 3. 2007 21:40

já bych ho hrozně chtěl, ale mamka se hadů bojí a nechce ho mít pod střechou.. že prý až budu bydlet sám, ať si jich pořidim, kolik budu chtít
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 29. 3. 2007 22:04

ale co na tom vidíš?? na takovým hadu?? Celý den to je zalezlý v chajdě (bunkru, skrýši, domečku prostě), hrát si stím nemůžeš, žádný zvuky to nedělá a ještě se vám zvedne spotřeba elektriky za celodenní svícení... :o
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnnym 31. 3. 2007 11:40

Moc se mi líbí, není to náročný zvíře, není hravý jako třeba pes, ale to neznamená, že si ho nemužeš vyndat a chvíli ho nechat po tobě léztnebývá stále zalezlý kdesi, naopak se často vyhřívá např. na větvi pod lampou. Pravda je, že to svícení se prodraží, ale zkrátka je to nádherné zvíře, které bych měl rád doma
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atyka 23. 7. 2007 01:11

Ja som sice toto forum objavila az teraz po mesiacoch ale toto musim:MarkFX zda sa ze by si sa najradsej s niecim hral! tak sa mozes!ked ti to robi dobre a tak prekrasne tvory ako su hady nechaj na pokoji. :oops: Ved predsa o nich nic nevies a staras sa. ty by si nevedel zit s hadom a ja by som nevedela zit s niekym ako ty. Co sa tyka teba Joohnym neviem ci si si uz hada zaobstaral ale ak nie dobre si to premysli lebo hady sa ti pacit mozu ale mat ho doma je ine had nie je len tak naokrasu a nesmie sa stale vytahovat von je to zviera ktore sa ti musi viac nez len pacit. najprv si prestuduj vhodnu literaturu a az potom sa rozhodni. A jednoznacne ak je to prvy had tak Elaphe guttata alebo obsoleta( guttata je mensia) tak vela stastia atyka :)
atyka
Čtenář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků