Proč se psy "oficiálně" nejedí (V ČR)

Místo pro všechny s kladným vztahem ke zvířatům. Pojďte se podělit o své zážitky se zvířaty v přírodě i doma..

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 13. 3. 2011 18:20

Proč se psy v Česku "oficiálně" nejedí ?
Např. zajdu do supermarketu a místo králíka si koupím mraženého psa.
Vždyť je to maso jako maso.
To že se "picne" králík, ztáhne se z kůže a upeče - to nikomu nevadí. Ale pokud by se něco takového udělalo ze psem tak spousta lidí se zhrozí jaká je to katastrofa.

Já jsem psa ještě nejedl, a co vy?
vaclavbarak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 3. 2011 18:36

Protože by to bylo šíleně drahý. Masožravce vetšinou na pultech nenajdeš.
Dřív to bylo maso pro chudé, ale to si chytali nějaký toulavý psiska. Dneska by asi nikdo nechtěl jíst maso zvířete, co se krmilo u popelnic.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 14. 3. 2011 15:28

tak místo kupování si to udělej sám, na to nepotřebuješ nějakou českou oficialitu..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 17. 3. 2011 07:35

Přesně tak, podle mě není nikde zakázáno zabít vlastního psa a následně ho zkonzumovat.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 17. 3. 2011 08:57

Lidi se pak cítí více v bezpečí, když je na něco zákon/vyhláška, nařízení obecního úřadu... :D
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 3. 2011 10:10

vaclavbarak píše:Proč se psy v Česku "oficiálně" nejedí ?
Např. zajdu do supermarketu a místo králíka si koupím mraženého psa.
Vždyť je to maso jako maso.
To že se "picne" králík, ztáhne se z kůže a upeče - to nikomu nevadí. Ale pokud by se něco takového udělalo ze psem tak spousta lidí se zhrozí jaká je to katastrofa.

Já jsem psa ještě nejedl, a co vy?

Kralika uz jsem mel a je to hrozne suche maso, to tedy fakt radeji toho psa. Jenze oficialni by byl drahy a toulavy buhvico zral, jake ma parazity a nemoci :-(
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 17. 3. 2011 15:51

Psi jsou dobří docela.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 17. 3. 2011 17:28

Ale to už patří na šéfkuchaře. :D
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 3. 2011 17:58

Teda lidi, já jsem fakt na toho psa dostal chuť :D. Že bych si zašel do útulku? No ale v paneláku ho těžko "jatačně zpracuji" a upeču, tak si jí zase nechám zajít :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 17. 3. 2011 18:43

Nemohl bych to zabít. Na to já nemám žaludek. Ani vrabce bych už nezastřelil. Hlavně mi bylo líto majitele.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 17. 3. 2011 19:38

Ja by som si fakt dal steak takmer zo vsetkeho, slona, leva, zraloka, delfina, ale zo psa fakt nie.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 17. 3. 2011 19:44

Psi se u nas nejedi mmj. proto, ze pes je vniman jako domaci zvire, nikoliv jako pochoutka. Asi to hodne souvisi s vyvojem kulturnich tradic a civilizacni urovne. V euroatlanticke civilizaci se psi neji cca od pulky 20. stoleti, drive to nebyla zadna vyjimka.

Naopak v Cine je psi maso vnimano jako pochoutka, kazdopadne tam je kulturni tradice jina a dlouhou tradici tam ma treba i kanibalismus.

I kdyz verim tomu, ze psi maso muze byt opravdu chutne, jist ho fakt nechci. Urcite bych si ho tedy nevychutnal.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 17. 3. 2011 20:06

I u nás se chovali snad do 50. let psi jako jatečná zvířata
Mňam
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 18. 3. 2011 15:47

Samej chuťovej fajnšmejkr, já psa měl jako malej kluk asi 2 x u babičky a jednou u souseda na chalupě samozřejmě,že mi nic neřekli ale bylo to dobrý.Pamatuji si ,že když jsem se přiženil do Čelákovic tak po Brandýse běhalo hodně toulavejch psů a pak když za nějakej rok cca 1996 otevřeli u šraněk asijskou restauraci tak najednou psi zmizeli. A za bolševika nějakej frajer vařil super guláš v hospodě v Karlíně než jej pak za rozkrádání soc.majetku na chvíli zavřeli a ten guláš se pak nebyl ono,nakonec manželka přiznala,že neví kde sháněl ty psy do guláše..
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků