Reklamace sedací soupravy

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 2. 2017 11:16

V listopadu 2015 jsem v prodejně s nábytkem koupil novou sedací soupravu (rozkládací pohovka a 2 křesla). Bylo to v akci zlevněné za 9990 Kč. Do půl roku nebo ještě dříve se hlavně na pohovce začalo projevovat vysezení tak jako by to bylo opotřebované po několika létech. Nyní se na tom už sedí téměř tak jako na nějaké tvrdé desce a v některých místech to zespodu i nepříjemně tlačí, tak jako by se sedělo na hraně nějaké desky. Nejvíce se to projevuje při delším sezení. Připadá mi to tak jako by to bylo velmi málo vyplněné pěnou, molitanem nebo co tam vevnitř je a nebo ten materiál je nekvalitní, že se až tak rychle vyseděl. Připouštěl bych i možná ne příliš dobře navrženou konstrukci pohovky. Jsem s tím velmi nespokojený a zvažují to reklamovat. Nejraději bych odstoupil od smlouvy a požadoval vrácení peněz, ale to po více jak roku by asi bylo možné jen velmi těžko. Záruka by na to měla být 2 roky.
Nikdy jsem nic takového ještě nereklamoval, a proto nevím jak na to tak aby byla co největší šance na úspěch. Kdyby se jednalo o něco co by do prodejny šlo odnést v tašce nebo odvést osobním autem tak by to nebyl až takový problém, ale na sedací soupravu bych si musel sehnat nějaké větší auto a zaplatit za odvoz. Předpokládám, že v prodejně by asi dělali vše tak aby reklamaci nemuseli uznat. Rád bych se vyhnul zbytečných nákladu na dopravu do prodejny a zpět + práce s tím což v případě neuznaní reklamace by se mi nevrátilo zpět.

Potřeboval bych poradit jak na to nejlépe jít a jak se bránit pokud by mi reklamaci neuznali. Až k soudu bych to nerad tahal, protože by to byly další asi nemalé náklady s nejistým výsledkem. Myslíte, že bych mohl mít šanci na úspěch nebo, že má cenu do toho jít? Máte někdo s něčím takovým nějaké konkrétní zkušenosti?

Ano vím, že od sedačky za 9990 Kč nemohu čekat nějakou super kvalitu, ale předpokládám, že by snad nemusela být až tak hodně nekvalitní a mohla by vydržet alespoň po dobu záruky v nějaké obstojné kvalitě. Při koupi jsem na nějaké vady nebo nižší kvalitu nebyl upozorněný.
Tuto sedací soupravu jsem si vybral mj. i proto, že pohovka je trochu kratší a křesla užší než obvykle u sedaček bývá. Mám v pokoji na to méně místa a tak jsem potřeboval něco kratšího.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků