Vrácení peněz za online službu

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod exltus 25. 11. 2013 02:00

Dobrý den
Omlouvám se, zda tento topic do této debaty nepatří, ale opravdu netuším kde jinde se zeptat. Nastíním svůj problém. Přihlásil jsem se do online kurzu tvorby webových stránek. Tento kurt stál 7000 Kč. Poskytovatel tohoto kurzu garantuje vrácení peněz po prvních 14ti dnech školení bez udání důvodu. Problém je v tom, že kurz je rozdělen do 10ti kategorií, které se postupně otevírají (každý týden jedna). Neopatrně jsem zažádal poskytovatele kurzu o zpřístupnění všech kategorijí na jednou, on souhlasil pod podmínkou ztráty garanční lhůty vrácení peněz a já to potvrdil. Bohužel jsem ihned po otevření dalších kategorií zjistil, že data v kurzu jsou nepoužitelná a chci se tedy zeptat, zda má poskytovatel ze zákona právo toto rozhodnutí po mně požadovat a zda je právoplatné? Má tedy právo odmítat mi vrátit peníze? Nebo prostě ze zákona (§ 53 odst. 7) platí, že nehledě na jakékoli okolnosti mám do 14ti dnů právo na vrácení peněz?
exltus
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 25. 11. 2013 23:30

Právo na odstoupení od smlouvy při uzavření spotřebitelské smlouvy uzavřené mimo prostory určené k podnikání je dané zákonem. Jakákoli smluvní ujednání, která toto právo spotřebitele omezují jsou neplatná. Je otázkou, zda byla smlouva uzavřena opravdu podle občanského zákoníku (a ne třeba podle obchodního).
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků