Nákup přes inzerát

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Kaplan007 15. 9. 2013 10:10

Chtěl bych se zeptat jak postupovat v případě, kdy se s prodávajícím domluvím na nákupu zboží přes inzerát, pošlu prodávajícímu peníze předem na účet a on zboží nepošle nebo přestane komunikovat? Je zde nějaký postup, jak se domoci vrácení peněz? Dá se emailová komunikace mezi oběma stranama brát jako uzavření řádné kupní smlouvy?
Kaplan007
Čtenář

Odeslat příspěvekod myšpulín 16. 9. 2013 14:14

Pokud je to přes Aukro, tak tam by měla fungovat nějaká ochrana kupujících, jestli to mají i jiné inzertní servery netuším, nepoužívám je.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod trent 16. 9. 2013 15:06

Upřímně bych se domluvil na dobírce, nebo osobním předání. Posílat peníze předem v případě nějakého inzerátu, se mi opravdu jeví jako hloupost. Pokud prodejce neznám, je to risk. U aukra napoví komentáře a prodejcova historie. Tam jsem peníze posílal předem ve většině případů.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Kaplan007 16. 9. 2013 18:39

Bohužel já jsem takovou hloupost udělal. Prodejce má zřejmě moc práce a nějak vázne komunikace a zboží nikde. Nicméně jsem si už jinde zjistil jak případně postupovat. Banka je povinná mi zjistit údaje o majiteli protiúčtu, kam jsem peníze posílal. Pak mu případně pošlu výzvu k vydání bezdůvodného obohacení. Až pak bych přistoupil k žalobě, což by se mohlo prodejci pěkně prodražit a šance na úspěch by se v takovém případě blížila ke 100%.

Btw. nejde o nijak vysokou částku ani nevěřím tomu, že by mě prodejce chtěl takto hloupě podvést. Jen mě zajímalo, jak se dá v takovém případě postupovat a zda je právo na mé straně.
Kaplan007
Čtenář

Odeslat příspěvekod myšpulín 16. 9. 2013 19:47

Jen jestli ten účet je toho člověka co dával ten inzerát a ne někoho jiného. Lidi zkoušejí různé finty.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lexx 16. 9. 2013 20:09

Banka není povinná ti předávat informace o majiteli účtu, max. orgánům činným v trestním řízení.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec

Odeslat příspěvekod brzdil987 21. 9. 2013 22:07

Zkus v bance nahlasit zes poslal penize na spatne cislo uctu, uvidis co ti povi, jinak bych to resil pres policii...
brzdil987
Návštěvník