AAA Auto - je rezervace závaznou rezervací?

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Caderom 15. 6. 2013 11:33

Rozhodl jsem se rezervovat si auto u AAA Auto, kdy jsem zaplatil vratný rezervační poplatek 2000 Kč a následně obdržel potvrzení o rezervaci. Bohužel Áčka v rezervační lhůtě prodala auto jinému zájemci. Prý je to částečně moje vina, že jsem nezvedl telefon a dal si příliš dlouhou rezervační lhůtu a částečně vina prodejce, že prý schválením takto dlouhé rezervační lhůty porušil pravidla.
Pokud vím, tak z právního hlediska tam, kde se dá předpokládat, že zaměstnanec má právo činit určité kroky, odpovídá za jednání tohoto zaměstnance daná společnost. Něco jiného by bylo, kdybych domluvil smlouvu s uklízečkou, kde je zjevné, že na to nebude mít kompetence. V případě prodejce a rezervace v řádu dní ovšem toto předpokládat nejde. To, že jsou "tvrdí obchodníci" a jejich měřítkem je maximální "produktivita" a "obchod", jak mi bylo sděleno, mě přece nemusí zajímat. Stejně tak, že mi jednou volali, že mají jiného zájemce, ovšem se nedovolali. Protože co je psáno, to je dáno, ne? Pak mi bylo sděleno, že rezervace není závazná.
Na můj požadavek kompenzace za svoji dopravu a strávený čas mi nakonec místo peněz dali pouze slevové kupony na předražené Auto Kelly. Slevu 5000 Kč na jiný vůz jsem několikrát odmítl.
Celý příběh je podrobněji popsán zde.

Obrázek
Caderom
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VeselyJan 26. 7. 2015 21:48

Jsem spokojeným majitelem vozu z Áček, takový problém jsem však řešit nemusel, tak nevím. Pokud je závazná nebo ne se zřejmě dočtete na jejich stránkách, při zeptání nebo na potvrzení, co jste dostal. Pravděpodobně jste jen něco přehlédl, to se stává.
VeselyJan
Čtenář

Odeslat příspěvekod Lexx 27. 7. 2015 05:31

Za poslední týden hned asi 3 spokojení klienti Áček, něco tu nevoní :-)
Lexx
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslaný 27. 7. 2015 15:06

Vratny rezervacni poplatek? Z povahy veci je to nezavazne, kdyz je to vratne. Kdyby byl rezervacni poplatek nevratny, tak je to zavazne.
tslaný
Čtenář

Odeslat příspěvekod Hamakala321 27. 7. 2015 19:20

Co se stalo mne: mi po telefonu sdelili a potvrdili ze auto maji na pobocce a o 2 hodiny pozdeji ani vidu ani slechu po aute a take neochota neco resit ze strany prodejcu, stalo se mi to v auto esa v praze...
Hamakala321
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 7. 10. 2015 09:13

tslaný píše:Vratny rezervacni poplatek? Z povahy veci je to nezavazne, kdyz je to vratne. Kdyby byl rezervacni poplatek nevratny, tak je to zavazne.

Tak snad by ona rezervace mela byt pro jednu stranu zavazna a pro druhou ne. Pro Caderoma by mela byt nezavazna - vytvorenim rezervace nevznika povinnost auto koupit, ale pro bazar by mela byt zavazna - dokud rezervaci nezrusi/nebude zrusena, tak je zavazna a nemeli by auto prodat.

Pokud je nezavazna pro obe strany, potom absolutne postrada smysl...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 7. 10. 2015 13:24

Selským rozumem vzato by rezervace měla dát zákazníkovi prostor na to aby si sehnal financování, rozmyslel se a podobně. Podle mého názoru tedy prodejce po dobu rezervace neměl právo auto prodat nikomu jinému. To by mohl uskutečnit buď v případě, že:

- zákazníkovi by se dovolal a zákazník potvrdil, že o auto nemá zájem
- uplynutím rezervační lhůty

To, že prodejce nastavil dlouhou dobu rezervace je problémem prodejce a nikoli zákazníka.

Takhle by to bylo logické, ale po tom co jsem slyšel zkušenosti několika známých s AAA auto, tak bych u této firmy moc logiky nehledal, stejně tak jako spoustu dalších věcí. Osobně bych si u nich nekoupil ani krytku blinkru.

Pokud poplatek 2000,- vrátili bez větších obstrukcí, lze to považovat za úspěch. Spíše než za tvrdé obchodníky bych je podle toho co jsem slyšel označil za tvrdé šmejdy
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TadeCade 30. 11. 2015 12:51

Slonik: naprostej souhlas, tak když si sakra něco zarezervuju, tak je to snad zarezervovaný pro mě, a ne pro toho kdo přišel po mě :D
TadeCade
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků