Odmítnutí reklamace

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod matta 6. 11. 2010 14:22

Dobrý den, chci se zeptat, jestli když mě odmítnou reklamaci, ale nevrátí mě zboží do 30ti dnů, můžu požadovat vrácení peněz, tedy odstoupení od kupní smlouvy?
matta
Čtenář

Odeslat příspěvekod audis 6. 11. 2010 17:38

matta píše: nevrátí mě zboží do 30ti dnů, můžu požadovat vrácení peněz, tedy odstoupení od kupní smlouvy?

ano přesně tak. to s tím neuznáním + 30 dní nechápu, ale to nevadí asi, předpokládám, že už je po. 30 dnií ti řeší celý tvuj problém.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matta 6. 11. 2010 17:50

....to s tím neuznáním + 30 dní nechápu.....

tím myslím, že mě hned po přijetí volali, že se na to, co jsem reklamoval, záruka nevztahuje, ale že to do 3 týdnů za 400Kč opraví a pošlou zpět....

-- 6. 11. 2010 18:54 --

díky
matta
Čtenář

Odeslat příspěvekod 4honza 7. 11. 2010 11:24

matta: A ty jsi s tím souhlasil?

V případě opravy, na kterou se nevztahuje záruka, platí lhůta, kterou si dohodnete. Ovšem není zde automatický nárok na odstoupení od smlouvy zákazníkem, pokud lhůtu nedodrží.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matta 7. 11. 2010 12:50

souhlasil, ale už je to měsíc, tak se právě ptám, jestli mám nárok na vrácení peněz nebo ne?
matta
Čtenář

Odeslat příspěvekod 4honza 8. 11. 2010 09:10

Jak je psáno dříve, lhůta 30 dní se týká pouze po uplatnění odpovědnosti za vady výrobků a služeb, včetně podmínek uplatnění rozporu s kupní smlouvou (záruční reklamace).
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thomyy 5. 12. 2010 12:02

Za jak dlouho může obchodník rozhodnout, jestli mi zboží vezme nebo nevezme do reklamace? Reklamoval jsem totiž boty a po 30 dnech mi je vrátili s tím, že nejde o reklamační vadu. Přitom v zákoně je, že musí rozhodnout do tří dnů. Je jejich jednání správné? Děkuju.
SE KW800i, Samsung i900 Omnia -> O2
N1600 -> VF
Thomyy
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacman 2. 6. 2014 21:53

Ahoj,
rád bych se zde zeptal, na stejné téma.

Reklamoval jsem sportovní bundu, protože promoká. Protože promokala už od samého začátku, skoro jsem ji nenosil. Vzhledem k tomu, že je "značková" a pyšní se nápisy "VR 5000", by měla vydržet aspoň mrholení... ne, hned vlhká skrz.

Když jsem se ji odhodlal reklamovat, po 14 dnech mi přišel papír a bunda zpět. Na papíře kydy, jak po roce a půl už na to má nárok, že to není vada, co tam byla už při koupi a že se reklamace zamítá...

No, hlavně to nikdo nikam neposlal. Prodejna to poslala na centrálu a nějaká jejich úřednice rozhodla.

Může to obchodník udělat? Rozhodovat o reklamaci bez vědomí výrobce?
Vždyť to poškozuje jak kupujícího, tak pověst výrobce.
bacman
Čtenář

Odeslat příspěvekod malejarda 3. 6. 2014 12:12

Jo, kupni smlouva je jen mezi prodejcem a kupujicim, vyrobce do ni nezasahuje, o reklamaci zbozi z te kupni smlouvy tedy rozhoduje prodejce a ne vyrobce.
malejarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lexx 3. 6. 2014 21:08

Jardy si nevšímej, to je místní troll.
Nyní napiš prodejci, že požaduješ přehodnocení případu ve svůj prospěch a to do (x dnů), jinak se po této lhůtě obrátíš na soudního znalce, příp. na ČOI. Uvidíš, co ti odpoví nebo ne, a podle toho se pak zařídíš.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 4. 6. 2014 05:34

Soudni znalec? A v jakem oboru? :D
malejarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lexx 4. 6. 2014 07:05

Co takhle z oboru textilie? Přijde mi, že bunda by si mohla udržet svoje vlastnosti po dobu alespoň dvou let. A pokud je neměla od začátku, mohlo se jednat o nekalou obchodní praktiku :-) Btw. já netvrdím, že by se měl hned obracet na znalce, jen upozornit prodejce, že tak bude postupovat.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 4. 6. 2014 14:11

Se mu prodejce akorat vysmeje. :mrgreen:
malejarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lexx 4. 6. 2014 14:31

Možná, ale za pokus nic nedá.
Lexx
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacman 8. 6. 2014 20:03

Zkusím... na soudního znalce kašlu. Ta bunda mi za to nestojí, resp. i kdyby protistraně přiklepli náklady, nechci tomu věnovat čas.

Jen přemýšlím, jak to otestovat, pamatuji si, že když posledně, když jsem jí měl, mrholilo, byl jsem úplně durch. Když na ní teď naliju vodu, voda se rozpije (už to je špatně), ale neproteče, prostě jen pomalu prosakuje, ale už to stačí, aby byl člověk mokrý.
bacman
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků