Reklamace postele

Zde můžete konzultovat s ostatními své právní problémy s reklamacemi, výměnou zboží, odstoupením od smlouvy a věci s tím související

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod xoor 21. 10. 2008 19:28

Dobry den, koupil jsem si "masivni" drevenou postel a vrze. Proto jsem ji nechal reklamovat. Vyrobce reklamaci vyridil, ale stav se ani po vymene nezmenil. Nejsem presvedcen ze konstrukce vyrobku je dostatecna a obavam se, ze ani dalsi reklamace nepovedou k vyreseni problemu.
Chtel bych se zeptat, jestli je sance na vraceni penez (odstoupeni od smlouvy). Dekuji.
xoor
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 23. 10. 2008 16:14

Já myslím, že bude záležet na kupní smlouvě. To co obsahuje, bude mít zřejmě vliv. Popř. nějaká příloha jež blíže technicky specifikuje výrobek. Možná byl přiložen i nějaký certifikát apod. Vrzání nemusí být vnímáno jako důvod k reklamaci. Důvodem by měla být ,,chatrná" konstrukce. Použití špatných spojovacích materiálů atp.

Ale nejsem právník, tak si když tak na někoho počkej (počkejte) ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ossobne 23. 10. 2008 16:44

xoor: Záleží na tom, při čem ta postel vrže. Jsou určité činnosti, při kterých prostě vrzat bude.
:-) :-) :-)
Růžový panther je o5z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
ossobne
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spike18 3. 11. 2008 15:04

Rozšiř nám obzory :) :) :)
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 3. 11. 2008 17:31

Já jsem měl podbný problém a jelikož jsem nenašel kvalitní výrobek podle mých požadavků. Upravil jsem si stávající starou postel (pomocí vrtačky, šoubků a trochu dalšího dřeva k obrazu svému).
Nestálo to skoro nic a nevrže.
Nebylo by tedy lepší, rychlejší a levnější tuhle postel svépomocí pořádně dodělat, aby taky nevrzala?

Ono jsou určité konstrukce, které budou vždy vrzat. Při návrhu postele je tedy nutné zvolit takové spoje a šoubování aby se němělo kde co hývat a vrzat.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neliett 28. 1. 2013 12:54

Dobrý den,
myslím, že šrouby atd. nepomůžou. Na novou postel určitě ne. Koupili jsme si s přítelem manželkou postel, po třech dnech začala vrzat, po třech měsících upadla noha - reklamace proběhla tak, že jsme si nohu museli nechat přivařit. Po půl roce jsme postel museli přivrtat k zemi aby samovolně necestovala po pokoji a právě včera - po roce nám praskla konstrukce... postel stála asi 16 000 korun... nevím co budeme dělat, reklamace už asi neprojde.. :(
Neliett
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 12. 2. 2013 21:40

Udělali jste chybu - pokud se ta závada objevila do půl roku po koupi, měli jste reklamovat tzv. "rozpor s kupní smlouvou". To je, že zboží má být bezvadné a pokud se závada projeví do půl roku, má se za to, že bezvadné nebylo již při převzetí. V takovém případě je na zákazníkovi, zda chce závadu vyřešit opravou nebo výměnou za nový, bezvadný kus.

Pokud jste do konstrukce vrtali, tak mám obavu, že se prodejce otočí na tom, že jste výrobek používali jinak než se má (vrtání do konstrukce), čili oprava půjde asi za vámi.

Jo, vášeň holt něco stojí ... :-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neliett 25. 2. 2013 07:57

no jo no. My si ji upravíme podle svého, necháme si jen čelní díly a zbytek si necháme udělat nový u soukromníka. S tím výrobcem nebyla žádná řeč ani před vrtáním.
Neliett
Čtenář

Odeslat příspěvekod trent 25. 2. 2013 13:10

No tak když ta postel je určena obvykle pro dva. Když na tom ležíte ještě s přítelem a manželkou... To se nedivím, že to nevydrží. :D
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků