Psychické potíže

Pauzáci se představují

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod 182188 16. 5. 2015 09:49

[kdysi sem přes tento nick trollil, ale toto myslím vážně]

Ahoj, mám obrovské problémy vyjít s lidma. Je to z části proto, protože mě máma do třinácti let nepouštěla ven, a tak sem se to neměl jak naučit (pouštěla mě do školky a do školy, ale tam sem netušil co vlastně po mě ty děti chtěj a stranil sem se jich).

Byl jsem u psycholožky, nedávno, protože neumím jednat s lidma a najít si přátele. Řekla mi toto: Prej je to proto, protože nemám vůbec propojení mezi tím, co cítím v sobě, a schopností to dát lidem najevo.

Mám Tudíž vnímat co cítím v srdci a přemýšlet o tom.

Ale co s tím? To mám objímat a hladit každého, kdo mi padne do oka? Navíc, když se chovám přátelsky a mile, tak si připadám jako trapák a slaboch, co se tlemí jak malé dítě.

Rád bych dával najevo lidem svou náklonost, ale určitě to jde nějak jinak, než tím, že se budu tlemit jak blbeček, a chválit je, jak jsou šikovní že si "sami nazuli boty".

V tom je podle mě jádro pudla - že všichni v rodině jsou buďto citově prázdní, anebo to city napodobují a představují pomocí sebezesměšňování a pochlebováním.

Jak dávat na jevo náklost, a je jedno zda kamarádce, kamarádovi či potencionální partnerce, aniž bych nevypadal jako pitomeček a slaboch? Chci to umět, ale zároveň při tom působit jako muž, a ne jako chcípáček.

Když někomu dávám najevo své emoce, připadám si jako tihleti dva trapáčci, co jsou na obědě.

https://www.youtube.com/watch?v=ApTzo2qii70

Nesmějte se mi a zkuste poradit - sice nejste cvokaři, ale určitě tak nějak víte, jak dáváte najevo kladné city vy, a možná znáte někoho, kdo s tímhle měl taky problémy.
182188
Čtenář

Odeslat příspěvekod HappyPlague 19. 8. 2015 16:39

Cvokař určitě nejsem, ale důležité určitě je zachovat si chladnou hlavu ve všech případech. Dávat si pozor na zbytečné pře-řeky atd. A stačí dělat maličkosti, hlavně na nic netlačit viz "chválení když si zavážou tkaničky". Pozvi je třeba na oběd, pití cokoliv.
HappyPlague
Čtenář

Odeslat příspěvekod Fuck8r 8. 12. 2015 12:15

já mám nezvladatelný výbuchy vzteku, hlavně když se děje nějaké bezpráví.. prostě jako hulk :kuk:
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thunderdome 21. 11. 2019 21:07

Ani nemusíš jít daleko... Na Slovensku existuje ještě horší případ a to má maličkost. Nemám úplne presne toto ale podobné. Ja zase vezerám ako podivín takže hlavnú zásluhu na tom má hlavne výzor čo zmeniť v bežných prípadoch nejde (i keď sú prípady plastiky ako M.Jackson) ale v naších podmienkach zmeniť xicht je skoronemožné. Takže ako magnet priťahujem nepriateľov a potenciálnych priateľov (teda ľudí s akými by som rád naviazal kontakt) zase odpudzujem. Slušní ľudia sa ma stránia, nemajú ma radi ale grázli po mne doslov idú. Ale dôvod im nedávam. Chovám sa slušne, nechodím na miesta typické pre grázlov, nevenujem sa žiadnym činnostiam čo by nejako prekážali podsvetiu, takže nemal by som im nijako vadiť a slušní ľudia sa ma nesmusia strániť veď nikomu neubližujem som mierumilovný človek.

Pointa je že chcel by som mať priateľov ale slušní ľudia sa ma stránia, takže nemám ako ich mať a takých ktorých sa radšej chcem strániť ja, takí si ma aj sami nájdu a nedajú pokoj.
Thunderdome
Čtenář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků