Nostalgická vzpomínka na dobrůtky z mládí ...

Pauzáci se představují

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Veverka 7. 10. 2014 15:49

Kdysi dávno byly v prodeji oplatky (ve stylu Tatranek) s příchutí coly. Vzpomínáte?

Taky si pamatuji živě na pití s názvem Modrá malina, to tež bylo cosyk neuvěřitelného a dobrého.
Jsem zpátky :)
Punk's not dead! :P
Veverka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 19. 10. 2014 05:43

Takú sme na Slovensku nemali.
Ale spomínam si, ako som v Čechách pri pulte pýtal malinovku a predavačka mi povedala, že namá a pritom v regáli mala asi 5-6druhov. Problém bol v tom, že u nás nazývame malinovkou všetko, kdežto v Čechách ide len o nápoj s malinovou príchuťou. Inak celý sortiment nazývajú limonáda. Je tak?
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 21. 10. 2014 06:40

Veverka: Pracoval jsem docela dlouho v obchodě s potravinami a na nic z toho co píšeš si tedy nepamatuju.

Roxor: Víceméně je to tak. Na Moravě jsem se setkal ještě s označením limonády názvem "soda" s tím, že obyčejné sodovce říkali "sifon".

Co se týče limonád, tak mám tři nezapomenutelné produkty:

1) Limonáda Zelené jablko - jedovatě zelená tekutina s chemickou vůní stejnou jako mělo tehdy velmi populární mýdlo.

2) Limonáda Broňa - legendární žlutá tekutina prý s příchutí broskve. Říkanka "Limonáda Broňa porazí aj koňa" nebyla daleko od pravdy. Vypití většího množství než 1 lahvička 0,33 l často umělo vyvolat nevolnost. Ale s chutí bych si jí někdy dal :-)

3) Limonáda jejíž název si nepamatuji - myslím, že měla v názvu Bitter. Měla sytě červenou barvu a byla hořká. Chuťově připomínala Campari&Soda. Jednalo se o dost nedostatkový artikl a ani cena nebyla nejnižší - lahvička stála 2,30 Kčs
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 24. 11. 2014 14:59

To ja vzpomínám na sisinky. To byla věc.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 24. 11. 2014 16:23

Nojo, karamelky SISI. Ty normální karamely mi vůbec nechutnaly, ale SISI byly boží
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 24. 11. 2014 20:36

Akorát mám pocit, že normální karamelky zůstaly a sisinky nikoliv.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kotatko99 10. 12. 2014 16:19

Vitacit, ještě dneska vidím, jak jsme se všichni po něm mohli utlouct a lízali to z těch ušmudlaných ruk ;-] :mrgreen: :mrgreen: a skvěle tím podporovali naši imunitu. Tak stejně si pamatuji takové ty lízátka, píšťalky, chuť nic moc, ale pískaly, což bylo terno. Nesmělo chybět Pedro, o tom žádná a Pikao. Žvejky jsme si občas vzájemně půjčovali, aby někomu nebylo líto.
kotatko99
Čtenář

Odeslat příspěvekod roxor 13. 12. 2014 07:02

Veru ... jeden kámoš si takúto žuvinu vylepšil atramentom, aby bol "in". Všetkým tvrdil, že mu ju poslala tetka s Ameriky (pritom bývala v Tešedíkove). Mal perfektne modré zuby, jazyk a tuším aj pery :mrgreen:
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků